Ale-hashem.ir

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجانشرقی و امام جمعه تبریز
ارتباط با ما
@ale_hashem_admin


1 روز پیش
1 روز پیش
🔻 در بین الصلاتین نماز جمعه این هفته تبریز و در آستانه میلاد حضرت فاطمه زهرا و روز مادر ، از مادران شهدایی که همسر، مادر شهید و فرزند شهید همزمان بودند، تجلیل شد.
ام البنین ابراهیم‌پور  مادر شهیدان  والامقام علیرضا، محمدرضا و یعقوب محمدپور صبور
طاهره ملکی( همسر شهید و مادر شهید یعقوب و محمدحسین زاده اصل)
خورشید انجمن بحری ( همسر شهید پرویز نوروزی و مادر شهید انجمن بحری)
رقیه حسین‌زاده ( فرزند یعقوب حسین‌زاده اصل و خواهر شهید علیرضا حسین‌زاده و همسر شهید عزیز محمدخانلی)
معصومه فتح‌زاده کاری فرزند شهید تاروردی فتاح‌زاده و خواهر شهید علیرضا فتاح‌زاده و همسر شهید والامقام مرتضی عادلی
ثریا فرشبافیان فرزند، خواهر شهیدان فرشبافیان و همسر شهید ( همسر جانباز 70 درصد شهید حاج رحیم درخشان
گلزار داوودی خلجانی مادر سه شهید محمد یعقوب آذرآبادی حق
همچنین از مادران شهدایی که فوت کردند از جمله ایران پینه‌دوست مادر سه شهید ( مجید، حبیب و محمد خانلو) و فیروزه خلصی باویل مادر شهیدان ( اصغر، کاظم، محمدباقر حضرت‌پور) و فاطمه سلطان باقری‌زاد برومند  همسر شهید حمزه‌علی و مادر شهیدان ابراهیم و رضا ابراهیم هراب ذکر خیر و تجلیل شد.
1 روز پیش
🔶️ اقامه نماز جمعه تبریز به امامت نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در مصلای اعظم امام خمینی (ره)
1 روز پیش
🔻 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در جلسه شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی بزرگداشت ایام الله دهه فجر چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با بیان اینکه خیزش اسلامی و مردمی در سال 57 در اعترافات سرویس های اطلاعاتی جهان یک رویداد و حرکت شگفت انگیز بود، گفت: انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام راحل اعجاز رویدادهای سیاسی جهان بوده است.
امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه تحقیر آمریکا نخستین دستاورد انقلاب اسلامی است، افزود: جوانان ایرانی به پشتوانه آرمان های دینی در انقلاب پیروز شدند و در این میان حادثه تاریخی 19 دی در شهر قم و چهلم شهدای این حادثه در تبریز نقطه عطف پیروزی انقلاب در 22 بهمن سال 57 بود.
وی با اشاره به نقش آفرینی شهید آیت الله قاضی طباطبایی و استاد شهریار در نقش آفرینی تبریز در انقلاب اسلامی ملت ایران گفت: همه اقشار مردم مومن و نمونه تبریز با عملکرد خودشان در خدمت انقلاب بودند؛ البته این نقش آفرینی در اعصار مختلف تاریخ خصوصاً رویداد مشروطیت نیز بر همگان روشن است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه فراهم سازی بستر مشارکت مردمی در ویژه برنامه های بزرگداشت ایام الله دهه فجر را ضروری خواند و گفت: در دو سال گذشته به دلیل شیوع و همه گیری ویروس کرونا برنامه های این ایام الله به ویژه راهپیمایی 22 بهمن را تحت الشعاع قرار گرفته بود، اما امسال با کاهش موارد ابتلا و مرگ و میر و گسترش واکسیناسیون با رعایت موازین بهداشتی و حضور مشارکت پرشور جشن های انقلاب و راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب پر نشاط خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با اشاره به برنامه ریزی های دشمنان علیه نظام اسلامی در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب گفت: ضد انقلاب در تلاش است از اعتراضات به حق صنفی در کشور سوء استفاده کند.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه مشکلات معیشتی و اقتصادی در کشور مردم را در تنگنا قرار داده است، گفت: انقلاب کارهای بزرگی انجام داده است و اگر ایرادی هست در سایه عملکرد ضعیف مسئولان اجرایی است، اما مردم با وجود این مشکلات به آینده امیدوارند و در روزهای حساس و زمانی که فشارهای دشمن زیاد است در میدان حاضر هستند.
وی در ادامه با تاکید بر غنا بخشی به محتواهای برنامه های بزرگداشت انقلاب گفت: انتقال ارزش ها و آرمان های انقلاب به نسل جدید محور تمامی برنامه ها باشد و تنها به چراغانی خیابان ها اکتفا نکنید، بلکه دستاوردهای نظام اسلامی را به جوانان تبیین کنید.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: به موازات برنامه های دیگر به تولید محتوای ماندگار و اثرگذار در فضای مجازی توجه ویژه ای داشته باشید.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه فعالان فضای مجازی در برابر گسترش فعالیت های مجازی دشمنان واکنش اثرگذار داشته باشند، گفت: برای تبیین دستاوردهای انقلاب در فضای مجازی محتوا سازی کنید.
امام جمعه تبریز با اشاره به برگزاری مذاکرات وین هم گفت: به مذاکرات ناامید نیستیم و مردم ما میدانند که حضور پرشکوه در راهپیمایی 22 بهمن همزمان با برگزاری مذاکرات بسیار حائز اهمیت است./*

🆔️ @ale_hashem
4 روز پیش
🔶️ برای تبیین دستاوردهای انقلاب در فضای مجازی محتوا سازی کنید
🔹️ نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: حضور امسال در راهپیمایی 22 بهمن پر معنا است از این رو باید برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در کنار برنامه های عمومی باید در فضای مجازی محتواهای فاخر تولید کنیم.

🆔️ @ale_hashem
4 روز پیش
🔶️ جلسه شورای هماهنگی و برنامه ریزی بزرگداشت ایام الله دهه فجر چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با حضور و سخنرانی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز

🆔️ @ale_hashem
4 روز پیش
🔶️ اقامه نماز جمعه تبریز به امامت نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در مصلای اعظم امام خمینی (ره)

🆔️ @ale_hashem
1 هفته پیش
1 هفته پیش
1 هفته پیش
🔻 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به روایت سازی معکوس غربی ها درباره مذاکرات هسته‌ای افزود: این فضا سازی ها برای منفعل کردن تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات هسته‌ای برای رفع تحریم‌ها است.
امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه ایران برای توافق به هر قیمتی عجله‌ ندارد و تن به مذاکرات فرسایشی نمی‌دهد، افزود: طرفهای غربی‌ اینگونه تبلیغات می‌کنند که ایران به شدت به مذاکره نیازمند است، این در حالی است که حرکت معقول تیم مذاکره کننده کشورمان این فضا سازی را در جامعه کم رنگ کرده است.
خطیب نماز جمعه تبریز جنگ هراسی و برجسته‌ سازی گزینه نظامی در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات وین را از دیگر راهبرد غربی‌ها اعلام کرد و ادامه داد: پاسخ‌های متناسب ایران و انجام رزمایش‌های کم نظیر و به هنگام و هوشمندانه سپاه و ارتش توطئه‌های غرب را نقش برآب کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم خاطر نشان کرد: ایران مذاکرات را دنبال و مرتب در آن شرکت می‌کند و خواهان به نتیجه رسیدن مذاکرات هست، اما مذاکرات با عزت.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌ شرقی در بخش دیگری از خطبه ها به سه محور در فرمایش رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای در دیدار با مردم قم اشاره کرد و گفت: عامل نجات کشور در بزنگاه‌های مختلف، غیرت دینی ملت ایران بوده است؛ این غیرت دینی است که تهدید‌ها را به فرصت تبدیل می‌کند.
امام جمعه تبریز افزود: غیرت دینی می‌تواند مردم را مقابل بدخواهان و دشمنان بسیج کند؛ دشمن با اسلام سیاسی مشکل دارد نه اسلام سکولار.
حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم به جنگ نرم دشمن اشاره کرد و گفت: دشمنان کشورمان، افراد بی‌ارزشی را که تلاش می کنند اصول انقلاب را از بین ببرند، برجسته می‌کند اما ما باید در مقابل فساد و اشرافی‌گری ایستادگی کنیم و به آینده و جوانان آینده نظام امیدوار باشیم.
وی تصریح کرد: در مقابل کسانی که مقابل انقلاب ایستاده‌اند انقلاب اسلامی چاره‌ای جز ایستادن در مقابل آن‌ها ندارد و برای این ایستادگی باید وحدت داشته باشیم.
خطیب نماز جمعه تبریز در ادامه خطبه ها به سالروز شهادت نواب صفوی و اعضای گروه فدائیان اسلام اشاره کرد و گفت: شهید نواب صفوی تشکیل حکومت اسلامی را مطرح کرد و آن نظریه در انقلاب بزرگ امام خمینی به منصه ظهور رسید.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب گفته اند کسی که در دوره جوانی بر من اثر گذاشت شهید نواب بود و ایجاد تشکیلات اسلامی، تدوین پیش‌نویس قانون اساسی اسلامی از کار‌های ارزشمند شهید نواب بود.
نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از خطبه ها یادآوری کرد: تقوا تنها راه دوری از شیاطین و دشمن قسم خورده انسان است و فرصت ارزشمند است برای واکسینه کردن قلب انسان در مقابل نفسانیت در زندگی فردی و اجتماعی و سعادت دنیوی و اخروی انسان در گرو رعایت تقوای الهی است.
وی با بیان اینکه اگر تقوا نباشد انسان نمی‌تواند در راه عدالت گام بردارد، گفت: ترویج و فرهنگ سازی سنت‌هایی مانند انفاق باید در جامعه گسترش یابد و همه باید از اموال خود حقی برای محرومان قرار داده و وظیفه خود بدانند.
حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم همچنین با بیان اینکه هر پدر و مادری موظف است تا زمینه پس‌انداز سرمایه معنوی در فرزندان خود را فراهم کنند، افزود: فقط مسئولیت پدر و مادر در مسایل مالی و دنیوی نیست بلکه در مسائل معنوی فرزندان نیز مسئولیت دارند.
وی با بیان اینکه مادران صبور شهدا، ام‌البنین های عصر حاضر در ایران اسلامی هستند، گفت: سیره و روش حضرت ام البنین(علیها السلام) به عنوان الگویی برای مادران، صبر و فداکاری است./*

🆔️ @ale_hashem
1 هفته پیش
🔶️ ایران عجله‌ای برای توافق به هر قیمت ندارد
🔹️ نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: ایران عجله‌ای برای توافق به هر قیمت ندارد و تن به مذاکرات فرسایشی نمی‌دهد.

🆔️ @ale_hashem
1 هفته پیش
🔶️ ایراد خطبه های نماز جمعه تبریز به امامت نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی

🆔️ @ale_hashem
1 هفته پیش
🔶️ تصاویری از حضور و سخنرانی مجازی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و علمای استان در دوازدهمین اجلاسیه ملی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

🆔️ @ale_hashem
1 هفته پیش
🔻 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای محترم بلاد از حوزه های علیمه بعنوان پیش آهنگ انقلاب اسلامی برای اندیشه پردازی یاد کرد و گفت: حلقه پیشتاز، گروه منسجم، بسیج نیروهای اجتماعی، مدافع و پشتیبانی معنوی و مدیریتی انقلاب اسلامی و نظام بر دوش حوزه‌های علمیه و روحانیت راستین و متعهد است.
امام جمعه تبریز ادامه داد: معتقدان به انقلاب اسلامی و در رأس آنها حوزه های علمیه و عالمان دینی وظیفه دارند که آفات و خطرات و مصادیق تضعیف نظام را به درستی بشناسند و سپس در جهت حفظ نظام اسلامی و مبارزه با آفات و عوامل تضعیف کننده هوشیارانه و با دقت به مبارزه برخیزیند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تاکید کرد: برای مبارزه با آفات و مصادیق تضعیف نظام باید عوامل و اقداماتی که اعتبار و منزلت نظام را میکاهد و موجودیت آن را به مخاطره می اندازد به خوبی شناسایی شوند.
وی گفت: تبلیغ و یا هرگونه اقدام نظری و عملی که پایه های ایمانی مردم و کارگران نظام را نسبت به اسلام و نظام اسلامی را سست کند و باعث گسترش روحیه بی تفاوتی نسبت به نظام اسلامی شود از مصادیق تضعیف نظام است.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی مخالفت با قانون اساسی را از دیگر مصادیق و آفت های تضیف نظام برشمرد و گفت: مخالفت با اصولی که بیانگر اسلامی و ولایی بودن نظام هستند و همچنین مخالفت با ولی فقیه از خطرهای تضیف نظام است، چرا که با نبود ولی فقیه هیچ زمانتی برای اسلامی بودن نظام و تداوم آن وجود ندارد.
امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه ما باید آفت ها و مسائل تضیف کننده را بشناسیم و برای مقابله با آنها برنامه ریزی صحیحی داشته باشیم، ادامه داد: امیداوریم در سطح کشور روحانیت بتواند در سایه بزرگان مدرس حوزه علمیه قم به اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برسند و در جهت آرمان های والای حضرت امام راحل و اهداف مقدس مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای خصوصاً در ارتباط با بیانیه گام دوم انقلاب قدم های مثبتی را بردارند./*

🆔️ @ale_hashem
1 هفته پیش
🔶️ مبارزه با آفات و مصادیق تضعیف نظام رسالت حوزه‌ های علمیه
🔹️ نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: حوزه های علمیه و عالمان دینی وظیفه دارند؛ آفات و مصادیق تضعیف نظام را به درستی بشناسند و در جهت حفظ نظام اسلامی و مبارزه با آنها هوشیارانه وارد میدان مبارزه شوند.

🆔️ @ale_hashem
1 هفته پیش
🔶️ سخنرانی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و حضور علما ، ائمه جمعه و جماعات و اساتید حوزه های علمیه استان در دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای محترم بلاد

#آل_هاشم
#امام_جمعه_تبریز
#جامعه_مدرسین
#جامعه_مدرسین_حوزه_علمیه_قم

🆔️ @ale_hqshem
1 هفته پیش
🔶️ حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و علما ، ائمه جمعه و جماعات و اساتید حوزه های علمیه استان در دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای محترم بلاد

🆔️ @ale_hashem
1 هفته پیش
🔶️ نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:
🔹️ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته‌ای، به حرمت سلاح هسته‌ای پایبندیم اما این به معنای چشم پوشی از بهره‌برداری صلح آمیز از انرژی هسته ای نیست.
🔹️ انرژی و فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای حق همه ملت‌هاست.
🔹️ طبف فرمایش رهبرانقلاب، باید ۲۰ هزارمگاوات ظرف بیست سال تولید میکردیم که در این زمینه غفلت شده است.
🔹️ این درحالی است که نیروگاه بوشهر صرفا هزارمگاوات به بهره‌برداری رسانده است.
🔹️ اگر از قِبَل انرژی هسته‌ای به تولید انبوه برق برسیم، دیگر شاهد دعوای مازوت و سوخت‌های فسیلی برای تولید انرژی نخواهیم بود. و آلایندگی‌ها به حداقل خواهد رسید.
🔹️ سهم خوبی در آذربایجان و تبریز پیرامون فناوری هسته‌ای وجود دارد که میتوان با برنامه‌ریزی منسجم از نعمات هسته‌ای در سطوح و بخش‌های مختلف صنعتی و کشاورزی بهره مند شد.
🔹️ گروه‌های فعال فیزیک در دانشگاه‌ها و مجتمع های پژوهشی و پرتودهی در آذربایجان‌شرقی و بناب یکی از ظرفیت‌های اصلی برای رشد و توسعه و افزایش بهره‌وری محسوب میشوند و باید برای توسعه این فعالیت ها همت شود.

🆔️ @ale_hashem
1 هفته پیش
🔶️ دیدار جناب آقای دکتر اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز

#آل_هاشم
#امام_جمعه_تبریز
#تبریز

🆔️ @ale_hashem
1 هفته پیش
🔶️ دیدار جناب آقای دکتر اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز

#آل_هاشم
#امام_جمعه_تبریز
#تبریز

🆔️ @ale_hashem
1 هفته پیش
🔶️ اقامه نماز جمعه تبریز به امامت حجت الاسلام والمسلین مطهری اصل در مصلای اعظم امام خمینی (ره)

🆔️ @ale_hashem
2 هفته پیش
🔶️ مراسم تشییع و اقامه نماز پیکر سه شهید گمنام دوران دفاع مقدس در تبریز با حضور و امامت نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز

#آل_هاشم
#امام_جمعه_تبریز
#تبریز
#گمنام

🆔️ @ale_hashem
2 هفته پیش
دریافت سروش پلاس