جنبش مقاومت در جنگ ارزی

@mersad_1414


🔰 نشانه‌ای که احساس نیاز به ایجاد «شبکه تولید» در کشور را تایید می‌کند

🔸 مشاور وزیر صمت: آمار درستی درباره بنگاه‌های صنعتی نداریم. نمی‌دانیم چه چیزی کم داریم تا تولید کنیم! سرمایه گذاران نمی‌دانند باید روی چه چیزی سرمایه گذاری کنند. یک مرکز اطلاعاتی نداریم که به ما بگوید مثلا از یک کالا چه مقدار تولید انجام می شود و چند واحد تولیدی در این زمینه فعال است.

🔹 چندی پیش در ۴۰اقدامی که در کانال جنبش برای ابتدای کار دولت سیزدهم پیشنهاد شد، مورد ۱۱ مربوط به راهکار همین مشکل بود. «ایجاد شبکه تولید در کشور» باعث می‌شود که مشکلاتی مانند واردات بسیاری از محصولات که در داخل به اندازه کافی تولید می‌شوند صورت نگیرد و این شبکه به مسئولان در تعیین افزایش یا کاهش میزان سرمایه‌گذاری در موارد گوناگون کمک خواهد کرد تا توازن تولید برقرار شود.

#اقتصاد_مقاومتی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
✅ یک مشاور املاک در شیراز، نوشتن قرارداد اجاره‎نامه و تمدید آن را رایگان انجام می‎دهد. این املاکی هم خودش حسابی هوای مستاجرها را دارد و هم برای این کار فرهنگ‎سازی می‎کند.

🔺 رشد این‌گونه فعالیت‌های اجتماعی باعث می‌شود جامعه‌ی ما به‌جای ذهنیت اقتصادی موجود که انسان‌ها برای «اجبارِ نیازِ پولی» فعالیت می‌کنند، به‌سمت #اقتصاد_اربعینی برود که افرادش نه از روی نیاز، بلکه از روی فداکاری، فعالیت خواهند کرد.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🔴 فساد مافیای لبنیات و احتمال خروج ۳هزار میلیارد تومان از کشور در شرایط جنگ ارزی

📸 ydac.ir/2phxo


🔰 علی احسان ظفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در نهاوند اظهار داشت: «نزدیک یک ماه است مافیای لبنیات با کمک وزارت جهاد کشاورزی زمینه‌سازی گران کردن قیمت شیر را کردند تا به‌بهانه آزادسازی قیمت شیر صادرات کره و شیرخشک را انجام دهند.»

🔸 وی گفت: «در زمان حاضر ۵۰هزار تن شیرخشک و ۴۸هزار تن کره در کشور داریم که با شیر ارزان قیمت دولتی ۴هزار تومان و نهاده دامی ۴۲٫۰تومانی تولید شده است ولی مافیا به‌بهانه کمک به دام‌داران ابتدا شیر را گران کردند و کنار آن صادرات کره و شیرخشک را هم آزاد کردند.»

🔹 ظفری بیان کرد: در مرحله اول به‌عنوان یک شهروند و در مرحله بعد به‌عنوان مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی‌های لبنی ایران و در مرحله سوم به‌عنوان یک تولیدکننده با ۳۵سال سابقه در استان همدان می‌گویم توسط ۸شخصیت حقیقی و حقوقی با مصوبه وزیر جهاد کشاورزی سفره لبنی مردم کوچک شد و همین کار باعث می‌شود سه تا چهار هزار میلیارد تومان سرمایه ملی این کشور بدون پرداخت یک ریال حق گمرکی و به‌بهانه صادرات از کشور خارج شود.»

▫️ همچنین مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی‌های لبنی ایران خاطرنشان کرد: «این ۸شخصیت حقیقی و حقوقی و دوستان‌شان در دولت و وزارت‌خانه جهاد کشاورزی خوب می‌دانند که شرح وظایف‌شان چیست و چه وضعیتی به وجود می‌آید و چقدر مردم را بی‌چاره کرده‌اند، با کاری که آن‌ها کردند اقشار ضعیف دیگر نمی‌توانند چند کیلو شیر و یک سطل ماست هم بخرند.»

▪️وی افزود: «از هفته‌ها قبل برای تحت تأثیر قرار دادن جامعه در مورد ارزانی شیر ابتدا یک گاو شیرده و مولد را داخل یک ماشین جلوی چشم زن و بچه مردم در خیابان سلاخی می‌کنند و سر می‌برند که یک دام‌دار دلسوز و باغیرت هیچ‌وقت با گاو شیرده این کار را نمی‌کند زیرا شخصیت آن‌ها ارزنده‌تر است.»

🔻 مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی‌های لبنی ایران با ابراز این نکته که ۳۵سابقه کار تولید لبنیات را دارد و از صفر شروع کرده است مطرح کرد: «چطور امکان دارد وزیر ۳نفر از نمایندگان این ۸نفر را پای میز مذاکره بنشاند و به‌جای دفاع از تهیه نهاده‌های دامی و تعادل برقرار کردن بین عرضه و تقاضا و برطرف کردن مشکلات دامداری‌های کوچک در روستاها با یک مصوبه که جایگاه قانونی هم ندارد باعث نابودی دام‌های مولد و تولیدکنندگان شیر شود؟!»

⚠️ تولیدکننده باسابقه استان همدان گفت:«من در جلسه‌ای که با حضور بیش از ۱۵نفر از مسئولان دولتی در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد خطاب به آن‌ها و وزیر گفتم :به‌فکر سفره مردم باشید»، ولی ایشان گفتند «من بهزیستی نیستم»، و در ادامه دیدیم که ایشان گویا مسئول فروش سفره مردم هستند!»

#سربازان_جنگ_اقتصادی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
✅ مراحل تبدیل یک کشور صادرکننده برق به واردکننده

#نفوذ_اقتصادی
#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🎥 ببینید| حذف پوشش گیاهی مثمِر در ایران؛ قسمت اول: نفوذ فکری و فیزیکی در دستگاه پهلوی

⁉️ آیا تابه‌حال از خود پرسیده‌اید که اگر به‌جای این هجم از کاشت درختانی مانند «کاج» که میوه خاصی ندارند و بومی ایران هم نیستند، در حاشیه شهرهای بزرگ و درون شهرهای کوچک که آلودگی زیادی ندارند، درختان بومی و میوه‌دار کاشته می‌شد، چقدر تولید میوه در کشور بالا می‌رفت؟!

⁉️ از محموله عظیم خشکباری که در زمان پهلوی به امریکا صادر شد و به‌خاطر تشخیص پزشکان امریکایی مبنی بر «غیربهداشتی بودن»، امحاء شد چه می‌دانید؟! آیا می‌دانید به بهانه همین اتفاق، عوامل انگلیسی‌امریکایی با نفوذ و فشار بر دولت پهلوی، سبب شدند بسیاری از درختان مثمر مانند پسته و امثالهم، قطع شوند؟!

🔺 این ویدئو را حتما ببینید.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🔺 دکتر امین حطیط سرتیپ بازنشسته ارتش لبنان نوشت: آمریکا به دنبال تغییر قطعنامه ۱۷۰۱ به شرح زیر است:

1⃣ یونیفل بر تمام مرزها و معابر بین‌المللی لبنان از جمله بندر و فرودگاه و گذرگاه‌ها به سوریه نظارت کند

2⃣ یونیفل مستقل از ارتش لبنان عمل کند و حق تعقیب و بازرسی داشته باشد -فعلا زیر نظر و با هماهنگی ارتش، از آن‌ها می‌خواهد بازرسی کنند-

3⃣ اجازه استفاده از زور -قبلا فقط برای دفاع حق استفاده از سلاح داشت-
این تغییرات اگر در شورای امنیت تصویب شود -تصور نمی‌کنم تصویب شود- وضع قانونی لبنان را تغییر خواهد داد و آن را به کشوری زیر اشغال تبدیل خواهد کرد و نیروهای یونیفل در نظر مقاومت، اشغال‌گر محسوب خواهند شد و با آن‌ها مثل اشغالگر برخورد خواهند کرد.

🔻 آیا مشترکین در یونیفل امنیت نظامیان خود را به خطر خواهند انداخت؟

📎 @LIBANIRAN
#جنگ_ارزی_لبنان

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🔰 کمیسیون دفاع و نیروهای مسلح پارلمان فرانسه توصیه کرده نیروهای چند ملیتی زیر نظر سازمان ملل و بانک جهانی به لبنان ارسال شوند! تحرکات دوسال گذشته فرانسه و جبهه غربی در لبنان که با کمک کسانی مانند «ریاض سلامه»، رییس بانک مرکزی لبنان همراه بوده و باعث #بحران_اقتصادی و اجتماعی در این کشور شده، اکثرا همراه با انفعال ایران [باوجود فعالیت پی‌درپی فرانسه به‌نمایندگی از غرب] بوده است.

#جنگ_ارزی_لبنان

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
1 سال پیش
1 سال پیش
✅ زمانی سردار شوشتری آنقدر بین مظلومین و مستضعفین سیستان و بلوچستان رفت و آمد داشت که به مسیح سیستان معروف شد. او سرداری شیعه بود اما برای وی اهل سنت مثل برادران و خواهرانش بودند.
این جهاد شوشتری آنقدر بر تجزیه طلبان سنگین آمد که نهایت او را به شهادت رساندند.

✅ امروز سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه ادامه دهنده راه‌ شهید شوشتری در محرومیت‌زدایی است، اما جای سوال دارد کسانی که مدام از حقوق اقلیت‌ها دم می‌زنند، چقدر در طول هشت سال مدیریتشان از اتاق‌های بالای برج‌های تهران فاصله گرفتند و به داد به مردم مستضعف رسیدند!؟
نه محرومین سیستان بلکه چقدر از محرومین و حاشیه‌نشین های اطراف تهران باخبر هستند!؟

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🎥 ببینید| چگونه بیکاری را شکست دهیم؟

◀️ قسمت پنجم از مجموعه‌ی معیشت به‌زبان ساده
👤 علی رهجو کارشناس کدآمایی استراتژیک

🔻 بیکاری مهمه چون لولای انتقال بحران از فضای اقتصاد به اجتماعه. امروز در خوشبینانه‌ترین حالت ۲ میلیون‌ و ۴۰۰ هزار نفر و در بدترین حالت ۴ میلیون‌ و ۷۰۰ هزار نفر بیکار داریم.

🔺 ایجاد هر شغل از ۳ تا ۳۰ هزار دلار هزینه داره که متوسطش می‌شه ۱۷ هزار دلار که چیزی حدود ۳۰۰ میلیون تومن می‌شه. مثلا با «طرح ملی مسکن» که قراره توش ۱۸ میلیارد دلار هزینه بشه، چیزی حدود ۱ میلیون شغل می‌شه ایجاد کرد.

📎 البته لزوما برای رفع بیکاری سرمایه‌گذاری جدید لازم نیست، مثلا با شناخت جنس بیکاری می‌شه رفت سراغ سرمایه‌های منجمدی که انجام شدن و الان راکد افتادن؛ اگر این سرمایه‌ها رو به چرخه برگردونیم می‌تونیم اوضاع رو کمی بهبود بدیم.

📎 @Kadamaei_ir

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🔻 سرمایه داران یهودی؛ صاحبان فرانسه شکست خورده

🔰 فراز و نشیب جنگ های ناپلئونی و کودتاهای آغاز قرن نوزدهم، تا حدود زیادی راه را بر عملیات بورس، هموار کرد و بورس لندنی ها که بلافاصله پس از واترلو پدید آمد، صحنه ای برای برد و باخت های عظیم شد که برای «ناتان روتشیلد» بانکدار معروف بیش از یک میلیون لیر در روز عایدی ببار آورد. در اینجا نیز مسلما ریب و نیرنگ، ابزار اصلی بود؛ ماهرانه هیاهو به راه می افتاد که انگلستان در واترلو شکست خورده و این سقوط شدید سهام دولتی را به همراه داشت.

🔰در بورس همه می دیدند که خود روتشیلد این خبر را باور کرده، اما در همان زمان که دلالان رسمی او به شتاب سهام دولتی را می فروختند، دلالان دیگرش مخفیانه آن را باز می خریدند. حقیقت آن است که روتشیلد آن روز به واترلو رفته و باشتاب به انگلستان بازگشته بود و تنها همو بود که می دانست که نه انگلیسی ها بلکه فرانسویانند که نبرد را باخته اند.

🔰توسعه عملیات و ثروت اندوزی یکی از واقعیت های این دوره پریشان است. اما این به خودی خود برای توضیح حیات و ویژگی های دنیای بورس در فرانسه، در زمان سلطنت ژوئیه بسنده نیست. یکی از روتشیلدها که از وی سوال شده بود چگونه می توان در بورس برنده شد؟ در پاسخ گفته بود که باید آنچه را که پیش بینی ناشدنی است پیش بینی کرد!

🔰جیمز روتشیلد نماینده سلسله بانکداران، آزادانه به سرای لویی فیلیپ رفت و آمد می کرد. او از نادانستنی های سیاست درونی و بیرونی خبر داشت و نیز از رازهای دیپلماتیک دولت های دیگر مطلع بود. میزان سرمایه برادران روتشیلد که در کشورهای گوناگون اروپا می زیستند از رقم ۲ میلیارد فرانک تجاوز می کرد.

#انقلاب_فرانسه

📺 @dorantv
1 سال پیش
🔴 حجاب ملی ایرانیان در گیرودار قواعدی اقتصادی که بنیان‌گذارانش هم به آن عمل نکردند!

📸 ydac.ir/597kh

💬 + پارچه اش ایرانیه؟
- نه! ژاپنیه. نه! کره‌ایه. نه! مالِ...

🔰 اول نمیدونستم این فروشنده‌ها فکر می‌کنن من جنس خارجی میخوام که این‌طور جواب میدن یا این‌که واقعا تو ایران اسلامی، پارچه چادر و به قولی حجاب ملی از خارج میاد!

🔸 وقتی دربارش خوندم، دیدم ظاهرا به‌جز تو یه کارخونه اصلی، تولید پارچه چادر مشکی تو ایران نداریم! یه مشکل تولید که تو چند مقاله بود، پایین بودن تعرفه روی ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار واردات سالانه پارچه چادری بود. مشکلی از نوع بازار آزاد.

🔹 خیلی از ما می‌دونیم که آمریکا از بزرگ‌ترین حامیان بازار آزاده. ولی چیزی که شاید کمتر راجع‌بهش بدونیم، تاریخ تعرفه‌های آمریکاست. قانون تعرفه سال ۱۷۸۹ اولین مصوبه بزرگ بعد از تصویب قانون اساسی آمریکا بود. تعرفه هم یه کمک درآمد به دولت بود و هم حمایت از تولید کشور. چون دولت‌مردان نگران سرازیر شدن کالاهای اروپایی به بازارهای آمریکا و آسیب به تولیدکننده بودن. بعد از جنگ سال ۱۸۱۲ با انگلیس، دولت باز هم تعرفه‌ها رو بالا برد تا کالاهای ارزون انگلیس بازارش رو نگیرن. تو سال ۱۹۳۰ اون تعرفه سه‌صفحه‌ای اولیه به یه لیست ۲۰۰ صفحه ای تبدیل شد و الی آخر.

▫️البته بعد از جنگ جهانی دوم اوضاع فرق کرد. به تولید تو کشورهای اروپایی ضربه سختی خورده بود و دیگه واسه آمریکا تهدید محسوب نمی‌شدن. اون موقع آمریکا با ۲۲ «ملت» دیگه معاهده تجاری GATT رو تو ژنو امضا کرد تا تعرفه‌ها بینشون یا کم بشه یا کلا حذف. بعدشم در ۱۹۹۵ سازمان تجارت جهانی جای GATT رو گرفت و حالا بیش از ۱۶۰ کشور عضو داره و آمریکایی که صنعتش با حمایت از تولید با تعرفه بالا پیشرفت کرده بود شد سردمدار تجارت آزاد!

🔻 البته قرار نیست ما این تاریخ رو تو مدرسه و دانشگاه بخونیم. نباید بدونیم که چی به آمریکا کمک کرد بشه یه قدرت اقتصادی و بعد هم از طریق سازمان‌های بین‌المللی راه رسیدن ملت‌ها به قدرت رو ببنده. نبایدم بخونیم راجع‌به قراردادهایی مثل نفت که حدود دو میلیون کشاورز مکزیکی رو بی‌کار کرد‌. مردم مستضعفی که حالا مجبورن خوراک بومی‌شون رو هم از آمریکا وارد کنن.

🔻 حاصل تحصیل ما قراره تحسین آمریکا و دستاوردهاش باشه و تصور این‌که هرگز به گرد پاش هم نمی‌رسیم. غیر ازین بشه ممکنه بشیم یه تهدید که هیچ تحریمی جلو دارش نیست.

◀️ ولی من این حرف‌ها سرم نمی‌شه. من خجالت می‌کشم که حتی خرید چادرِ سرم کمک کنه به اقتصاد حکومت‌ها و ترویج باورهایی که ضد باورهای منن.
من انقدر میپرسم «پارچه اش کجاییه؟» تا بشنوم «با افتخار، ساخت ایران!»
ان‌شاءالله.

✍ مرضیه هاشمی

#شکستن_اقایی_دلار
#هژمونی_دلار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
1 سال پیش
✅ بحران آب؛ از خنجر از پشت واردات‌چی‌ها تا بی‌برنامه‌بودنِ خودی‌ها!

#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🟣 بعد از اینکه دولتی‌ها اقامت اردکانیان در هتل اسپیناس و خارج از کشور بودن همسر و فرزندش را تکذیب کردند، کانال حمید رسایی فایل تماس با پذیرش هتل اسپیناس را منتشر کرد.

🟣 اردکانیان جزو معدود کسانی است که تا روزهای آخر دولت سعی می‌کرد خودش را از حواشی دور نگهدارد تا مورد بازخواست و هجمه افکار عمومی برای بی‌کفایتی‌های سریالی دولت قرار نگیرد.

🟣 او از ابتدای وزیر شدنش جزو مخالفین سرسخت تشکیل وزارت استراتژیک انرژی بود. وزارت انرژی طرحی است که با ایجاد وحدت فرماندهی در مدیریت سایر منابع انرژی کشور از جمله سازمان انرژی اتمی، وزارت نفت، وزارت نیرو، بخش معدن وزارت صنعت و چندین بخش دیگر باعث بهینگی منابع و مدیریت بحران‌هایی مثل قطعی برق و خشکسالی می‌شود. طرح ساختاری آن جزو اولین نمونه‌های نظام‌چینی پایه در کشور است که از روش‌های پوسیده غلط قبلی استفاده نمی‌کند و از یک استراتژی مناسب در سیستم‌سازی بهره می‌برد.

#وزارت_انرژی
#جنگ_منابع
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🎥 ببینید| چرا نمی‌گذارید تولید کنم؟!

◀️ قسمت چهارم از مجموعه‌ی معیشت به‌زبان ساده
👤 علی رهجو کارشناس کدآمایی استراتژیک

⬅️ محورهای بحث:
🔹 کسب‌وکارهای کوچک و نقش آن‌ها در تولید
🔸 مالیات، بانک و تامین اجتماعی، بلای جان تولید
🔹 چرا تامین اجتماعی از یک سو چوب لای چرخ تولید می‌گذارد و از سوی دیگر طلبکار دولت است؟
🔸 همسان‌سازی با سرمایه‌فروشی
🔹 اگر تولید رونق بگیرد، مالیات بیشتری پرداخت خواهد شد و نیاز به تامین اجتماعی حداقل خواهد شد

📎 @Kadamaei_ir

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
◀️ بعد از آنکه جمعی از معدنکاران در نامه‌ای به رئیس مجلس از چپاول معادن ملی ایران در مزایده‌ها و توزیع رانت گسترده توسط برخی افراد که به سامانه کاداستر کشور دسترسی داشتند گفتند، سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور در بخشنامه‌ای به دادستان‌های سراسر ایران دستور داد تا پایان دولت حسن روحانی همه مزایده‌های معادن‌به تعویق بیفتد.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🎥 ببینید| قیمت یا بهاء؟ مسئله این است!

🔰 کپیتالیسم یا گرایش به سرمایه‌گرایی، یعنی همه پدیده‌ها در عالم کالا هستند و هر چه کالا است قیمت دارد؛ پس شرف کالاست، علم کالاست، انسان هم حتی کالاست و قیمت دارد! و ما حتی در داخل کشورمان نیز شاهد سیطره نظام شیءانگاری و کالایی‌شدن بر شئونات جامعه هستیم.

🔸 اگر می‌خواهیم هم‌پا و هم‌گام مهدویت سیاسی‌اجتماعی که با نهضتِ ۶۱ زعیمِ شیعه پیش آمد، مهدویت اقتصادی هم در کشورمان جاری بشود، باید بدانیم که «قیمت‌مداری» تنها نیمی از واقعیت عالم است.

🔹 ما قیمت نداریم، بلکه بهاء داریم؛ و بهای انسان، چیزی جز بهشت نیست. نیمی از مناسبات عالم، «بهاءمند» هستند و این مهم، حلقه‌ گمشده علم اقتصاد مدرن است که برای آن هیچ پاسخی ندارد!

#اقتصاد_اسلامی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
✅ بهبود اساسی یعنی زدن پاشنه آشیل!

🏷 #اختصاصی_جنبش
📸 ydac.ir/oi84n

🔰 هر موضوعی که مربوط به انسان و جامعه‌ی انسانی و ابعاد آن باشد، همیشه یک پاشنه‌ آشیل دارد. پاشنه آشیل مشکلات اقتصادی کنونی، مانند احتمال جنگ ارزی، تورم‌های سرسام‌آور، بالا و پایین شدن نرخ‌ها، کوچک شدن سفره‌ی مردم و... مفهوم و معضلی به‌نام کارنسی است.

🔸 در زبان انگلیسی دو کلمه money و currency معادل یک کلمه‌ی «پول» فارسی قرار می‌گیرند. اما تفاوت این دو کلمه در زبان انگلیسی بسیار بیش از چیزی است که بتوان تصور کرد. #طلا و نقره از جنس مانی است که ذخیره ارزش است و نوسان ارزش نیز ندارد. اما اسکناس‌های رایج مانند دلار، پوند و ریال و... کارنسی هستند. پول واقعی مانی است و کارنسی این اسکناس‌های رایج است که هیچ پشتوانه‌ای ندارد و به‌راحتی توسط دولت‌ها خلق می‌شود اما مانی را نمی‌توان به‌هرمقدار که دلخواه دولت‌هاست خلق کرد. پول باید ذخیره ارزش باشد تا بتواند قدرت خرید خود را در طی زمان حفظ کند. کارنسی با #کاهش_قدرت_خرید مردم موجب افزایش قدرت دولت‌ها و بانک‌ها می‌شود.

🔹 درواقع تصمیمات فعلی برای بهبود اضطراری است اما اگر دنبال بهبود اساسی باشیم، لازم است مراکز علمی، اندیشکده‌ها، مراکز پژوهشی و ستادهای اجرایی در یک طرح کلی اقدام به جایگزین کردن پولِ با ارزش ثابت یا همان مانی، به‌جای کارنسی باشند و فرضیه کاهش ثابت ارزش پول و ایجاد تورم که رونق بازار باشد را باید فراموش کنیم.

🔻 اسلام از اساس با اقتصاد تورمی، بازار آزاد، خصوص‌سازی‌های بی‌حساب و کتاب و کارنسی مشکل دارد که از متن صریح آیات و روایات این موضوع برداشت می‌شود.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
دریافت سروش پلاس