جنبش مقاومت در جنگ ارزی

@mersad_1414


🔰 اتحادیه اروپا قصد دارد دپارتمان جدیدی را راه‌اندازی کند که مسئولیت مبارزه با پول‌شویی در مرزهای این اتحادیه را بر عهده بگیرد. وظیفه این دپارتمان -AMLA- شفاف‌سازی قوانین مالی، مبارزه با پول‌شویی و حتی جلوگیری از تأمین مالی تروریسم در این محدوده است.

🔸 این سازمان همچنین توجه ویژه به مقوله #رمزارز را در دستور کار خود خواهد داشت. کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا معتقد است که رمزارزها نیازمند مقرراتی دقیق‌تر هستند؛ چراکه احتمال به‌کارگیری این ارزها در فعالیت‌های مرتبط با پول‌شویی زیاد است. علاوه بر این، این دارایی‌ها ممکن است در تأمین مالی سازمان‌های تروریستی هم مورداستفاده قرار بگیرند.

🔹 فرانسویس ویلروی، رئیس بانک مرکزی فرانسه، اخیراً به اتحادیه اروپا هشدار داده بود که اگر این سازمان مقررات مشخصی را برای ارزهای دیجیتال تنظیم نکند، حاکمیت ارزی اروپا با روزهای سختی مواجه خواهد شد.

🔻 درصورت استفاده ایران از رمزارزها به‌عنوان ابزاری برای دورزدن #تحریم، باید دید اتحادیه اروپا نیز مانند سازمان ملل در تشخیص تروریست‌ها، جای جلاد و شهید را عوض می‌کند یا خیر.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🔺 سرویس اطلاعاتی کشور گوش این چهارنفری که صحنه داغ بودن را می‌پیچاند اما به نظر شما چند درصد از این افراد جزو ۲۴ میلیونی بودند که سال ۹۶ به روحانی رای دادند!؟
طی دو دوره متوالی یک غربگرای در انگلیس درس خوانده‌ی نفوذی را به ریاست جمهوری برگزیدند که اکثر کابینه‌اش فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های غرب بودند و ذره‌ای از انگاره‌های اسلامی و دینی را جدی نگرفتند!

🔺 کاهش ارزش پول و در کنار آن کاهش قدرت خرید مردم به وسیله‌ی رواج رباخواری فقط یک قلم افتضاحی است که در این دولت رخ داد که در یک بازه‌ی کوتاه دو ساله مشکلاتی اساسی به وجود آورد و با سوء مدیریت و فساد آقایان زندگی را برای بسیاری تلخ کرد.
فقط میزان نقدینگی که طی دو سال آخر این دولت تولید شده به قول رئیس اتاق بازرگانی می‌تواند ابرتورمی بی‌سابقه ایجاد کند که از همین آغاز کار، ابرچالشی برای رئیسی است.

🔺 لذا این تجمعات آن هم در تهران فقط با این هدف طراحی شده که فرآیند آواربرداری را برای رئیسی سخت کند تا بگویند «اگر ما نتوانستیم پس رئیسی هم نمی‌تواند»!

#جنگ_هیبریدی
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
📝 اگر با فقر و فساد مبارزه نکنیم، گرفتار طرح هانتیگتون می‌شویم

🏷 #اختصاصی_جنبش
📸 ydac.ir/ny28g

✅ در اندیشه دینی احادیث متعددی در مذمت فقر، فساد و ظلم وجود دارد و بارها بیان شده که بر همه‌ی جامعه واجب است تا با این معضلات مبارزه کنند چرا که به بیان علی-علیه‌السلام- فقر و ایمان در مقابل هم هستند.
از آنجایی که حکومت‌های دینی شیعی، به تعبیر امام خامنه‌ای حکومت‌های مظلوم اما مقتدری هستند، چهار آسیب فقر، فساد، تبعیض و ظلم باعث زدودن اقتدارشان می‌شود.

🔺 از طرفی هم غرب بعد از گذشت کمی از آغاز افول شوروی متوجه این نکته شد و اصلا قلعه حیوانات جرج اورول دستور عملی شد برای سرنگونی انقلاب‌های مارکسیستی توسط سازمان سیا.

🔹 غرب به خوبی می‌داند که شیوع فقر و فساد و نابرابری در حکومت‌هایی که با شعار برابری مثل شوروی و یا عدالت مثل جمهوری اسلامی سر و کار می‌آیند همانطور که ریشه یک درخت را می‌خشکاند ریشه آن حکومت را هم می‌خشکاند.

🔺 این موضوع یک نسخه کلی برای مبارزه با حکومت‌های اقتدارگرا فارغ از دینی و غیر دینی بودنشان است. بعد از جورج اورول این روش را می‌توان در کتاب موج سوم دموکراسی ساموئل هانتیگتون هم دید که راهنمای عملی براندازی حکومت‌های اقتدارگرا است.

📕 هانتینگتون در این کتاب به صورت جامع دستورالعمل‌هایی را بیان کرده که اقدامات گروه‌های برانداز لیبرال در چند ده سال اخیر را شکل می‌داده است. در کشور خود ما هم اصلاح طلبان در سال ۸۸ از همین روش‌ها استفاده کرده‌اند.

📘 یک بند این کتاب که هم‌چنان هم در دستور کار رسانه‌های تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی دشمن قرار دارد مربوط به مانور بر روی فقر، فساد و ظلم است.

📝 هانتیگنتون در این بند می‌نویسد:

«مراقب عدم مشروعیت رژیم باشید. یکی از نقاط بسیار آسیب‌پذیر در مسائلی است که مورد توجه عام جامعه است؛ یعنی فساد و خشونت.
هرگاه رژیم در بخش‌های اقتصادی موفق بود، (تبلیغ روی) فقر و فساد بی‌اثر است ولی هنگامی که در اقتصاد دچار مشکل بود، این موارد می‌تواند اهرم فشاری برای کاستن از مشروعیت حکومت باشد.»

🚨 جریان انقلابی به جد باید مراقب این مسئله باشد و خود پرچمدار مبارزه با ظلم، تبعیض، فساد و فقر در جامعه بداند. مردم حاضرند در شرایطی برابر #مقاومت_اقتصادی کنند، اما تبعیض را پس می‌زنند.
در شرایطی که حملات اقتصادی بی‌امان از طرف غرب با حمایت جریان لیبرال داخلی در حال وقوع است، اگر نتوانیم حربه مخالفت با فقر و فساد را از دست دشمن بگیریم و رودروایسی‌های داخلی را کنار بگذاریم، دشمن مشروعیت نظام و انقلاب را زیر سوال می‌برد و زمانی که این اتفاق بیفتد نمی‌توان از مردم انتظار دفاع از انقلاب را داشت.

#جنگ_هیبریدی
#فتنه_اقتصادی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🔴 آمریکا جنگ ارزی لبنان را به جنگ هیبریدی تبدیل کرده و پروژه‌ای که در ایران شکست خورد را مجدداً می‌خواهد در لبنان پیاده کند. یعنی ابتدا با یک جنگ ارزی، پول لبنان را نابود کرد و سپس با فشار سیاسی در کف خیابان و نفوذ در نهادهای مالی می‌خواهد دامنه‌ی کنش مالی حزب‌الله لبنان که پشتوانه اقتصاد این کشور است را محدود کند.

🔻به عبارت دیگر، آمریکا لبنان را در زیر چتر خود می‌خواهد و حضور انقلاب اسلامی را در آن‌جا تحمل نمی‌کند. همانطور که گزینه جنگ نظامی با ایران محدود شد، لبنان هم به درجه ای از بازدارندگی رسید که دیگر اسرائیل قادر به حمله به این کشور نیست. پس طبیعی‌ست که #جنگ_ارزی جایگزین جنگ نظامی شود.

🔻از دوسال گذشته در پی سقوط ارزش پوند لبنان، معترضان لبنانی در شهرهای مختلف تظاهرات کردند. تحولات این کشور را می‌توانید با جستجوی #جنگ_ارزی_لبنان در کانال جنبش دنبال کرده و یا به صفحه ویژه جنگ ارزی لبنان در سایت جنبش مراجعه کنید:
📎 ydac.ir/ebaneseurrencyar

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🔰 دوبرابر گروه‌های جهادی، گروه‌های مطالبه نیاز داریم؛ گروه جهادی قطعا لازم است، اما کافی نیست. برای مثال، بیش از بیست‌سال است که گروه‌های جهادی به منطقه‌ای به‌نام «بشاگرد» اعزام می‌شوند ولی همچنان این منطقه کوچک، از محرومیت‌ها نجات نیافته است. خوزستان نیز به همین درد دچار است.

#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🔴 شغل‌های جدید و سوداگرانه، نتجیه‌ی جنگ‌های ارزی

🔰 این‌ها که در طرف راست خارج صف ایستاده‌اند، عمدتا بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار لیره پول می‌گیرند تا ماشین مردم را بدون نوبت وارد صف بنزین کرده و پر کنند. بزن بهادر و لات و لوت هستند و دعوا راه می‌اندازند. پشتشان به احزاب بزرگ گرم است و پلیس و ارتش و حتی حزب‌الله حوصله دخالت ندارند!

🔹 برخی‌های‌شان هم ماشین خودشان را پر می‌کنند اما می‌روند از باک بیرون می‌کشند و در گالن‌های آب، با قیمت بازار سیاه می‌فروشند. البته این موضوع همه گیر نیست و در تک و توک پمپ بنزین‌ها دیده شده.

🔸 بنابراین در اوج #بحران_اقتصادی و بیکاری و افت ارزش پول ملی، برخی با صف ایستادن و برخی با قاچاق و برخی با قلدری، روزانه مبالغ هنگفتی به جیب می‌زنند.

📎 @libaniran
#جنگ_ارزی_لبنان

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
1 سال پیش
✅ چاقو دسته خود را نمی‌بُرد

#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
1 سال پیش
1 سال پیش
1 سال پیش
🔴 نوروزی، عضو کمیسیون قضایی مجلس: «اطلاعات سامانه گمرک، در انحصار یک شرکت خصوصی است که درآمد بالایی دارد و حتی به وزارت اطلاعات پاسخگو نیست.»

🔺 به‌نظر می‌رسد جریان لیبرال‌ که احتمالا در سال‌های پیش‌رو جای خود را در سرمایه حاکمیتی تنگ می‌بیند، سعی دارد با انتقال قدرت‌های خصولتی به افراد و مجموعه‌های خود، منافع خود را در آینده تامین کند.

#فساد_اقتصادی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
✅ علم فاسد اقتصاد مدرن، بیسکوییت ۱.۵میلیونی و راهکاری به‌نامِ «زکات»

#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
⚫️ از جنگ ارزی تا جنگ هیبریدی ایران
🔎 افزایش دلار، چرا!؟

🏷 #اختصاصی_جنبش
📸 ydac.ir/hl34b

⚙ می‌توان گفت با توجه به آن‌که سه بازار سهام، مسکن و ارز در حال حاضر بیشترین ضریب جذب نقدینگی را دارند، #پول_داغ شکاف پیدا کرده است.
همزمان شدن حجم گرفتن حباب بورس و مشکلات بازار مسکن با افزایش قیمت دلار باعث شده که بازار ارز فشار کمتری را تحمل کند. در واقع فشار نقدینگی ویرانگر بر بازار ارز کمتر از یک سوم کل فشاری است که در شرایط فعلی بدون بورس و مسکن می‌توانست وارد شود.

💵 فارغ از راهکارهای بعضاً تاکتیکی که برخی تحلیلگران سال‌هاست برای کنترل نرخ ارز و بهبود اضطراری پیشنهاد می‌کنند، مثل کاهش واردات یا تقویت تجارت در بازار نیمایی و یا تسریع در تسویه ارز صادراتی، اقدامات بانک مرکزی در دوره همتی تا قبل از سال ۹۹، توانسته بود بهبود اضطراری و نه بلند مدت را ایجاد کند.

🔺 با توجه به آن‌که استراتژی‌ بومرنگ بانک مرکزی و عملیات بازار باز تا اواخر سال ۹۸ و اوایل ۹۹ با هدف کاهش نقدینگی، تأمین بودجه دولت و حفظ برخی بانک‌ها از خطر ورشکستگی انجام گرفت، منتهی حجم نقدینگی ویرانگر و پول داغی که مدام در گردش است، بخش‌های مختلف اقتصاد، از جمله بازار ارز در شرایط افزایشی را مورد هدف قرار می‌دهد.

🔻همچنین اینکه عراق بعد از دبی برای ایران در دور زدن تحریم‌ها حیاتی شد و کانال‌های پولی ایران در عراق توسط #TFI (سازمان اطلاعات مالی آمریکا) قطع شد، خبر خوبی نیست. در این چند ماه ایران از کانال عراق دسترسی به دلار داشته اما بعد از روی کارآمدن الکاظمی در عراق باید به جای پول صادرات، دارو و غذا وارد کرد (که اینستکس عراقی به نوعی درست شده است)، قطعا روی عرضه تأثیرگذار است. چون اخبار زیادی هم از سفر سردار قاآنی به عراق منتشر نشده، هنوز نمی‌توان در مورد میزان آزادی عمل در عراق صحبت کرد.

☑️ با این همه که وضعیت عراق یک پوئن منفی است ولی شکاف پول داغ برای بازار دلار یک پوئن مثبت است، قیمت ۲۰ هزارتومان فعلی تا آستانه تحمل فروپاشی اقتصاد ایران همچنان خیلی فاصله دارد و حتی اگر طبق پیش‌بینی برخی تا ۲۳ هزارتومان و یا ۲۵ هزارتومان هم برود، همچنان تا آستانه تحمل راه زیادی است و از این منظر نگرانی وجود ندارد.

🅾 اما نگرانی اصلی، جو روانی است که حاصل از این اتفاق می‌تواند کل اقتصاد را تحت تأثیر قرار دهد. همانطور که در یک جنگ نظامی، عملیات روانی جزء جدایی ناپذیر حمله است، در جنگ اقتصادی به صورت عام و در #جنگ_ارزی به صورت خاص هم این قاعده برقرار است.

💸 این اتفاق (افزایش قیمت دلار) می‌تواند به سرعت بازارهای روز را با افزایش قیمت غیر واقعی‌تر از آنچه که باید با رگرسیون منطقی افزایش قیمت دلار باشد، فرا بگیرد.
علاوه بر این جو، جو دیگری هم در رسانه‌های خاکستری و سیاه مثل بی‌بی‌سی مبتنی بر سوژه افزایش فساد و تبعیض طبقاتی شارژ خواهد شد. این موضوعات، دو محور اصلی حمله روانی دشمن در روزهای آینده را شکل خواهد داد.

🚨 در واقع هدف نهایی این امر ایجاد اغتشاش و خیابانی کردن منازعات است و این همان چیزی است که در تئوری‌های #جنگ_هیبریدی، نقطه اشتراک منازعه دولتی و غیر دولتی است؛ جایی که هر دو بخش درگیر می‌شوند را «Hybrid Conflict» می‌نامند. در سناریوی بدتر این جنگ، طبق آن‌چیزی که روزنامه هاآرتص نوشت، ترکیدن حباب بورس نیز می‌تواند دامنه اعتراضات را بیشتر کند. وقتی بی‌بی‌سی فارسی تجمع ده نفر مقابل اداره برق را در کنار مهم‌ترین اخبار جهان پوشش می‌دهد، یعنی هدف‌گذاری ما گسترش نزاع خیابانی است.
از طرفی هم با توجه به وضعیت کورونا و مجازی شدن بسیاری از امور روزمره، قطع اینترنت جهانی هم به سادگی قبل نخواهد.

◀️ ایالات متحده می‌داند که استراتژی فشار حداکثری اگر جواب ندهد، بهترین گزینه برگشت به برجام است، ولی اگر احساس کند که این فشار می‌تواند ایران را پای میز مذاکره بیاورد قطعا آن را حفظ و متنوع خواهد کرد.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🎥 ببینید| حذف پوشش گیاهی مثمِر در ایران

🔺 قسمت دوم: ادامه‌ی دادن کورکورانه‌ی حماقت پهلوی در دوران جمهوری اسلامی توسط تربیت یافتگان غرب

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🔻احسان قمری، دبیر کمیته اقدام ارزی گفت ۳۶۳ صادرکننده حدود ۱۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون یورو ارز حاصل از صادرات را به چرخه اقتصادی کشور بازنگرده‌اند.

🔺 با وقوع جنگ ارزی ۹۷ تعداد زیادی صادرکنندگان و واردکنندگان ارز ۴۲۰۰ دریافت کردند.
سال گذشته معاون سابق وزیر اقتصاد، گفت ۳۳ میلیارد دلار از مجموع ۴۰ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات، نه به‌صورت کالا و نه به هیچ صورت دیگری وارد کشور نشده است.

🟣 سپس نوبخت در جلسه‌ای دیگر گفت که عدد باقی مانده از اختصاص ۴۰ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ برای کالاهای اساسی، ۳۳ میلیارد نیست و ۱۸ میلیارد دلار است که در حال پیگیری بازگشت آن هستیم.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
1 سال پیش
1 سال پیش
🔰 شایعه خروج ۱۰تُن طلای ایران در جعبه‌های مهمات نظامی به سوی ترکیه

🔹 اخیرا کلیپی در اینترنت منتشر و ادعا شده ۱۰تن شمش طلا در جعبه‌های نظامی از ایران به ترکیه فرستاده شده است. با بررسی دقیق‌تر مشخص شد طلایی در کار نیست و شمش‌های مس هستند که مربوط به یک شرکت زیرمجموعه «روس اتم» بوده و در صنایع برق و صنایع تولید تجهیزات پزشکی و مهمات‌سازی جهت ساخت فشنگ کاربرد دارند.

🔸ایران هم تولیدکننده شمش مس و هم واردکننده آن از روسیه است و می‌توانید با یک جست‌وجوی ساده در گوگل سایت‌های شرکت‌های ایرانی فروشنده این گونه شمش‌ها را ببینید و حتی از آن‌ها خرید کنید.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🔰 نشانه‌ای که احساس نیاز به ایجاد «شبکه تولید» در کشور را تایید می‌کند

🔸 مشاور وزیر صمت: آمار درستی درباره بنگاه‌های صنعتی نداریم. نمی‌دانیم چه چیزی کم داریم تا تولید کنیم! سرمایه گذاران نمی‌دانند باید روی چه چیزی سرمایه گذاری کنند. یک مرکز اطلاعاتی نداریم که به ما بگوید مثلا از یک کالا چه مقدار تولید انجام می شود و چند واحد تولیدی در این زمینه فعال است.

🔹 چندی پیش در ۴۰اقدامی که در کانال جنبش برای ابتدای کار دولت سیزدهم پیشنهاد شد، مورد ۱۱ مربوط به راهکار همین مشکل بود. «ایجاد شبکه تولید در کشور» باعث می‌شود که مشکلاتی مانند واردات بسیاری از محصولات که در داخل به اندازه کافی تولید می‌شوند صورت نگیرد و این شبکه به مسئولان در تعیین افزایش یا کاهش میزان سرمایه‌گذاری در موارد گوناگون کمک خواهد کرد تا توازن تولید برقرار شود.

#اقتصاد_مقاومتی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
دریافت سروش پلاس