جنبش مقاومت در جنگ ارزی

@mersad_1414


✅ امیرالمؤمنین -علیه‌السلام- می‌فرمایند: «به هلاکت انداخته خویش را، کسی که طمع را شعار خویش ساخته است.»

💠 امروزه نیز پایه‌ی ارائه‌ی بسیاری از نظرات و راهکارهای اقتصادی توسط کارشناسان لیبرال، طمع است. در حالی‌که همانطور که قبلاً شرح دادیم، جدای از این‌که اقتصاد اسلامی با طمع مشکل دارد، بعضی اقتصاددانان پیشروِ جهان مانند مایک ملونی، با توضیح چگونگی سقوط تمدن‌ها و امپراطوری‌ها با طمع، به این نتیجه رسیده‌اند که این مؤلفه‌ی اقتصاد لیبرالی، یک جامعه را نابود می‌کند.

🔻 اما در هرصورت، خرید، تکاثر و به حداکثر رساندن سود شخصی از اصول #اقتصاد_کلاسیک است که انسان را در مواجهه با منابع کمیاب، خصلتاً «بهینه‌یاب» و «بیشینه‌یاب» تعریف می‌کند و اصالت را به خرید کالای بیشتر می‌دهد. از این‌رو، انسان مانند مورچه یک حیوان است؛ حیوانی اقتصادی که مهم‌ترین ویژگی آن، #طمع است.

#اقتصاد_اسلامی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🎥 ببینید| دکتر روستاآزاد، رییس سابق دانشگاه شریف: «یک دانشجوی اقتصاد در طول تحصیل خود اصلا مباحث حلال و حرام را نمی‌خواند. یکی از مشکلات ما این است که اساتید ما جزوات خود را به‌روز نمی‌کنند و بعضا ده الی بیست سال یک جزوه را تدریس میکنند!»

#اقتصاد_علم_بحران_زا

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
✅ اندر احوالات پاسخ به شایعاتی که لیبرال‌ها با هر اقدام نمایشی بایدن پخش می‌کنند

#توئیت_نگار
📎 t.co/wLAFj09hDw

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🔴 سهم ایران از بازار تجاری کشوری مانند سوریه که سال‌ها برای دفاع از آن در راستای استراتژی منطقه‌ای خود جنگیده است، رقمی بسیار ناچیز است؛ در مقابل ترکیه، چین و امارات از خلاء تجاری ایران به خوبی استفاده کرده‌اند!

🔺 ضعف دیپلماسی در عین قوت میدان!

#جنگ_تجاری

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
✅ چنین نگاهی اگر در اقتصاد وارد شود، دیگر دولت با استفاده از #طمع و ایجاد هیجان در جامعه به‌دنبال پیش‌بُرد اقتصادش نخواهد بود.

#اقتصاد_اسلامی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🔰 مانع تراشی‌های آذربایجان جلوی افزایش صادرات ایران به روسیه را گرفته است

🔸 بیشترین صادرات ایران به روسیه از مسیر زمینی کشور آذربایجان می‌گذرد و این کشور موانعی در این راه ایجاد می‌کند؛ به گونه‌ای که در پائیز و زمستان سال گذشته بعضا عبور کامیون‌های ترانزیتی ایران از این کشور از ۲۵۰ کامیون در روز به زیر ۳۰ کامیون در روز کاهش یافت.

🔹 توقف بیش از حد کامیون‌های ایرانی در گمرک آستارا در حالی است که حدود ۸۵ درصد از صادرات ایران به روسیه را مواد غذایی تازه اعم از میوه‌ها، سبزی‌جات و صیفی‌جات تشکیل می‌دهند که از فسادپذیری بالایی برخوردار هستند.

▫️ترکیه در صادرات کالاهای مذکور به روسیه، رقیب جدی ایران محسوب می‌شود و به نظر می رسد یکی از دلایل اصلی سنگ‌اندازی‌های کشور آذربایجان بر سر راه ترانزیت کالاهای ایرانی به روسیه، تعمیق روابط این کشور با ترکیه است.

▪️همچنین سال‌هاست که حضور علنی اسرائیل در دومین کشور شیعه‌ی جهان، جمهوری آذربایجان، وجود دارد که چندی پیش موجب خوشحالی افسر امنیتی رژیم صهیونسیتی نیز شده بود.

#جنگ_تجاری

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
✅ مجریان فاسد کنار زده شدند، اکنون وقتِ شناخت طراحان فاسد است

#نفوذ_اقتصادی
#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🔻 اینفوگرافیک | وعده‎های برجامی روحانی که محقق نشد!

#برجام_خسارت_محض

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🔰 اتحادیه اروپا قصد دارد دپارتمان جدیدی را راه‌اندازی کند که مسئولیت مبارزه با پول‌شویی در مرزهای این اتحادیه را بر عهده بگیرد. وظیفه این دپارتمان -AMLA- شفاف‌سازی قوانین مالی، مبارزه با پول‌شویی و حتی جلوگیری از تأمین مالی تروریسم در این محدوده است.

🔸 این سازمان همچنین توجه ویژه به مقوله #رمزارز را در دستور کار خود خواهد داشت. کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا معتقد است که رمزارزها نیازمند مقرراتی دقیق‌تر هستند؛ چراکه احتمال به‌کارگیری این ارزها در فعالیت‌های مرتبط با پول‌شویی زیاد است. علاوه بر این، این دارایی‌ها ممکن است در تأمین مالی سازمان‌های تروریستی هم مورداستفاده قرار بگیرند.

🔹 فرانسویس ویلروی، رئیس بانک مرکزی فرانسه، اخیراً به اتحادیه اروپا هشدار داده بود که اگر این سازمان مقررات مشخصی را برای ارزهای دیجیتال تنظیم نکند، حاکمیت ارزی اروپا با روزهای سختی مواجه خواهد شد.

🔻 درصورت استفاده ایران از رمزارزها به‌عنوان ابزاری برای دورزدن #تحریم، باید دید اتحادیه اروپا نیز مانند سازمان ملل در تشخیص تروریست‌ها، جای جلاد و شهید را عوض می‌کند یا خیر.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🔺 سرویس اطلاعاتی کشور گوش این چهارنفری که صحنه داغ بودن را می‌پیچاند اما به نظر شما چند درصد از این افراد جزو ۲۴ میلیونی بودند که سال ۹۶ به روحانی رای دادند!؟
طی دو دوره متوالی یک غربگرای در انگلیس درس خوانده‌ی نفوذی را به ریاست جمهوری برگزیدند که اکثر کابینه‌اش فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های غرب بودند و ذره‌ای از انگاره‌های اسلامی و دینی را جدی نگرفتند!

🔺 کاهش ارزش پول و در کنار آن کاهش قدرت خرید مردم به وسیله‌ی رواج رباخواری فقط یک قلم افتضاحی است که در این دولت رخ داد که در یک بازه‌ی کوتاه دو ساله مشکلاتی اساسی به وجود آورد و با سوء مدیریت و فساد آقایان زندگی را برای بسیاری تلخ کرد.
فقط میزان نقدینگی که طی دو سال آخر این دولت تولید شده به قول رئیس اتاق بازرگانی می‌تواند ابرتورمی بی‌سابقه ایجاد کند که از همین آغاز کار، ابرچالشی برای رئیسی است.

🔺 لذا این تجمعات آن هم در تهران فقط با این هدف طراحی شده که فرآیند آواربرداری را برای رئیسی سخت کند تا بگویند «اگر ما نتوانستیم پس رئیسی هم نمی‌تواند»!

#جنگ_هیبریدی
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
📝 اگر با فقر و فساد مبارزه نکنیم، گرفتار طرح هانتیگتون می‌شویم

🏷 #اختصاصی_جنبش
📸 ydac.ir/ny28g

✅ در اندیشه دینی احادیث متعددی در مذمت فقر، فساد و ظلم وجود دارد و بارها بیان شده که بر همه‌ی جامعه واجب است تا با این معضلات مبارزه کنند چرا که به بیان علی-علیه‌السلام- فقر و ایمان در مقابل هم هستند.
از آنجایی که حکومت‌های دینی شیعی، به تعبیر امام خامنه‌ای حکومت‌های مظلوم اما مقتدری هستند، چهار آسیب فقر، فساد، تبعیض و ظلم باعث زدودن اقتدارشان می‌شود.

🔺 از طرفی هم غرب بعد از گذشت کمی از آغاز افول شوروی متوجه این نکته شد و اصلا قلعه حیوانات جرج اورول دستور عملی شد برای سرنگونی انقلاب‌های مارکسیستی توسط سازمان سیا.

🔹 غرب به خوبی می‌داند که شیوع فقر و فساد و نابرابری در حکومت‌هایی که با شعار برابری مثل شوروی و یا عدالت مثل جمهوری اسلامی سر و کار می‌آیند همانطور که ریشه یک درخت را می‌خشکاند ریشه آن حکومت را هم می‌خشکاند.

🔺 این موضوع یک نسخه کلی برای مبارزه با حکومت‌های اقتدارگرا فارغ از دینی و غیر دینی بودنشان است. بعد از جورج اورول این روش را می‌توان در کتاب موج سوم دموکراسی ساموئل هانتیگتون هم دید که راهنمای عملی براندازی حکومت‌های اقتدارگرا است.

📕 هانتینگتون در این کتاب به صورت جامع دستورالعمل‌هایی را بیان کرده که اقدامات گروه‌های برانداز لیبرال در چند ده سال اخیر را شکل می‌داده است. در کشور خود ما هم اصلاح طلبان در سال ۸۸ از همین روش‌ها استفاده کرده‌اند.

📘 یک بند این کتاب که هم‌چنان هم در دستور کار رسانه‌های تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی دشمن قرار دارد مربوط به مانور بر روی فقر، فساد و ظلم است.

📝 هانتیگنتون در این بند می‌نویسد:

«مراقب عدم مشروعیت رژیم باشید. یکی از نقاط بسیار آسیب‌پذیر در مسائلی است که مورد توجه عام جامعه است؛ یعنی فساد و خشونت.
هرگاه رژیم در بخش‌های اقتصادی موفق بود، (تبلیغ روی) فقر و فساد بی‌اثر است ولی هنگامی که در اقتصاد دچار مشکل بود، این موارد می‌تواند اهرم فشاری برای کاستن از مشروعیت حکومت باشد.»

🚨 جریان انقلابی به جد باید مراقب این مسئله باشد و خود پرچمدار مبارزه با ظلم، تبعیض، فساد و فقر در جامعه بداند. مردم حاضرند در شرایطی برابر #مقاومت_اقتصادی کنند، اما تبعیض را پس می‌زنند.
در شرایطی که حملات اقتصادی بی‌امان از طرف غرب با حمایت جریان لیبرال داخلی در حال وقوع است، اگر نتوانیم حربه مخالفت با فقر و فساد را از دست دشمن بگیریم و رودروایسی‌های داخلی را کنار بگذاریم، دشمن مشروعیت نظام و انقلاب را زیر سوال می‌برد و زمانی که این اتفاق بیفتد نمی‌توان از مردم انتظار دفاع از انقلاب را داشت.

#جنگ_هیبریدی
#فتنه_اقتصادی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🔴 آمریکا جنگ ارزی لبنان را به جنگ هیبریدی تبدیل کرده و پروژه‌ای که در ایران شکست خورد را مجدداً می‌خواهد در لبنان پیاده کند. یعنی ابتدا با یک جنگ ارزی، پول لبنان را نابود کرد و سپس با فشار سیاسی در کف خیابان و نفوذ در نهادهای مالی می‌خواهد دامنه‌ی کنش مالی حزب‌الله لبنان که پشتوانه اقتصاد این کشور است را محدود کند.

🔻به عبارت دیگر، آمریکا لبنان را در زیر چتر خود می‌خواهد و حضور انقلاب اسلامی را در آن‌جا تحمل نمی‌کند. همانطور که گزینه جنگ نظامی با ایران محدود شد، لبنان هم به درجه ای از بازدارندگی رسید که دیگر اسرائیل قادر به حمله به این کشور نیست. پس طبیعی‌ست که #جنگ_ارزی جایگزین جنگ نظامی شود.

🔻از دوسال گذشته در پی سقوط ارزش پوند لبنان، معترضان لبنانی در شهرهای مختلف تظاهرات کردند. تحولات این کشور را می‌توانید با جستجوی #جنگ_ارزی_لبنان در کانال جنبش دنبال کرده و یا به صفحه ویژه جنگ ارزی لبنان در سایت جنبش مراجعه کنید:
📎 ydac.ir/ebaneseurrencyar

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🔰 دوبرابر گروه‌های جهادی، گروه‌های مطالبه نیاز داریم؛ گروه جهادی قطعا لازم است، اما کافی نیست. برای مثال، بیش از بیست‌سال است که گروه‌های جهادی به منطقه‌ای به‌نام «بشاگرد» اعزام می‌شوند ولی همچنان این منطقه کوچک، از محرومیت‌ها نجات نیافته است. خوزستان نیز به همین درد دچار است.

#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
🔴 شغل‌های جدید و سوداگرانه، نتجیه‌ی جنگ‌های ارزی

🔰 این‌ها که در طرف راست خارج صف ایستاده‌اند، عمدتا بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار لیره پول می‌گیرند تا ماشین مردم را بدون نوبت وارد صف بنزین کرده و پر کنند. بزن بهادر و لات و لوت هستند و دعوا راه می‌اندازند. پشتشان به احزاب بزرگ گرم است و پلیس و ارتش و حتی حزب‌الله حوصله دخالت ندارند!

🔹 برخی‌های‌شان هم ماشین خودشان را پر می‌کنند اما می‌روند از باک بیرون می‌کشند و در گالن‌های آب، با قیمت بازار سیاه می‌فروشند. البته این موضوع همه گیر نیست و در تک و توک پمپ بنزین‌ها دیده شده.

🔸 بنابراین در اوج #بحران_اقتصادی و بیکاری و افت ارزش پول ملی، برخی با صف ایستادن و برخی با قاچاق و برخی با قلدری، روزانه مبالغ هنگفتی به جیب می‌زنند.

📎 @libaniran
#جنگ_ارزی_لبنان

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
1 سال پیش
✅ چاقو دسته خود را نمی‌بُرد

#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
1 سال پیش
1 سال پیش
1 سال پیش
🔴 نوروزی، عضو کمیسیون قضایی مجلس: «اطلاعات سامانه گمرک، در انحصار یک شرکت خصوصی است که درآمد بالایی دارد و حتی به وزارت اطلاعات پاسخگو نیست.»

🔺 به‌نظر می‌رسد جریان لیبرال‌ که احتمالا در سال‌های پیش‌رو جای خود را در سرمایه حاکمیتی تنگ می‌بیند، سعی دارد با انتقال قدرت‌های خصولتی به افراد و مجموعه‌های خود، منافع خود را در آینده تامین کند.

#فساد_اقتصادی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 سال پیش
دریافت سروش پلاس