جنبش مقاومت در جنگ ارزی

@mersad_1414


🔰 مطالبه رفع تحریم، زیاده‌خواهی است؟!

#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
🔰 هم‌زمان با ممنوعیت تبلیغات #رمزارز، سنگاپور خودپردازهای بیت‌کوین را هم جمع‌آوری می‌کند.

🔺 با اقدامات سنگاپور برای جلوگیری از بازاریابی رمزارزی، فعلاً هیچ خودپرداز رمزارزی فعالی در این کشور وجود نخواهد داشت. بنا به درخواست سازمان نظارت مالی سنگاپور، شرکت Daenerys & Co. به عنوان بزرگترین اپراتور خودپرداز در روز سه شنبه ۱۸ ژانویه از تعلیق فعالیت‌‌های خود خبر داد.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
🔰 پیشنهاد محسن رضایی برای تشکیل اتحادیه کشورهای متحد علیه تحریم

🔸 محسن رضایی در دیدار با رئیس جمهور نیکاراگوئه گفت: کشورهای مقاوم در برابر زیاده‌خواهی زورگویان جهان باید اتحادیه کشورهای متحد علیه تحریم را تشکیل دهیم و یکپارچه در مقابل توطئه و تحریم آمریکا ایستادگی کنیم.

#باشگاه_تحریمی_ها

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
الف- وزن مالی قرارداد بیست و پنج ساله همکاری #ایران و #چین تقریبا چهارصد میلیارد دلار است؛ یعنی میانگین آن: سالی شانزده میلیارد دلار [که مبلغ زیادی نیست، بلکه محدود و متعارف است]
#رشتو

ب- آمریکا و متحدینش در دوره بیست ساله همکاری با #افغانستان بیش از دو هزار و چهارصد میلیارد دلار هزینه کردند؛ یعنی سالی صد و بیست میلیارد دلار، بدون تاثیر مثبتی در زندگی مردم افغانستان.
#قرارداد_ایران_و_چین

پ- مبلغ همکاری #آمریکا و افغانستان با رقم دو هزار و چهارصد میلیارد دلار ، شش برابر مبلغ قرار داد #ایران و چین، یعنی چهارصد میلیارد دلار است. آیا افغانستان فروخته شد به آمریکا؟

ت- آمریکا و سی کشور متحد او با آن پول کلان نتوانستند در افغانستان کاری از پیش ببرند، لذا دست از پا درازتر گریختند. پس چگونه چین در یک قرارداد پایاپای کوچک، ایران را مستعمره خود می‌سازد؟!

ث- آن چه #لیبرال_ها را آشفته کرده، #وزن_سیاسی قراردادهای ایران با چین و روسیه و هند و دیگران است؛ که حاکی از کم اثر شدن تحریم‌های سیاسی و اقتصادی آمریکا و اروپاست.

ج- عضویت ایران در پیمان #شانگهای و قراردادهای میان مدت با چین و روسیه و هند و دیگران، اولا حمله به استراتژی آمریکا در انزوای ایران بوده است، و ثانیا حمله به استراتژی لیبرال‌ها در نرمالیزیشن جمهوری اسلامی به نفع استکبار.

چ- چین و روسیه برخلاف آمریکا و اروپا، اولا نه برنامه #براندازی دارند، ثانیا نه براندازان را در کشور خود جای داده‌اند، ثالثا نه سبک زندگی تحمیلی و تهاجم فرهنگی دارند، و رابعا نه ایدئولوژی هار و مسلطی مانند #لیبرالیسم دارند.

ح- آمریکا و اروپای غربی، تا دست از #سابوتاژ و #رژیم_چنج برندارند، و گروهک‌های برانداز را بیرون نریزند، و ایدئولوژی هار لیبرالیسم و سبک زندگی لوسیفری خود را تحمیل نکنند، در جوار مردم ایران جایی ندارند.

خ- استقلال بی‌نظیر و رشک‌برانگیز ایران در چهار دهه گذشته، با قراردادهای همکاری‌های بیست و پنج ساله با سایر کشورها، با مبلغ ناچیز سالیانه شانزده میلیارد دلاری مخدوش نمی‌شود؛ بلکه مبتنی بر #اصل_احترام_متقابل است.

✍️ توئیت استاد حسن عباسی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
🔴 مالی‌سازی اقتصاد

🔹 یکی از پروژه‌های جریان نئولیبرال در ایران، مالی‌سازی -Financialization- اقتصاد ماست.

🔸 مالی‌سازی را می‌توان سودآوری بدون تولید تعریف کرد. این رویکرد، به صراحت از ایجاد فضا برای سرمایه‌گذاری روی نوسان نرخ‌ها سخن می‌گوید و هیچ ابایی ندارد که بخش مالی را در عداد بخش‌های صنعت و کشاورزی قرار داده و آن را مستقل از بخش واقعی اقتصاد تعریف نماید.

✅ در یک اقتصاد سالم اما بخش مالی، از بخش واقعی استقلال ندارد، بلکه در خدمت بخش واقعی یعنی تولید است.

▫️به عبارت دیگر، سرمایه‌گذاری در بخش مالی، اساسا شایسته عنوان سرمایه‌گذاری نیست و دولت نه تنها نباید به رواج و توسعه آن کمک کند، بلکه باید در برابر آن مانع نیز بگذارد. بخش مالی صرفا یک کانال برای سرمایه‌گذاری است و به تعبیر علما طریقیت دارد، موضوعیت ندارد.

▪️عبارت مالی شدن را البته نئولیبرال‌ها به‌کار نمی‌برند. از عباراتی نظیر توسعه مالی و تعمیق مالی استفاده می‌کنند. متاسفانه از سال ۱۳۹۲ به این سو، یعنی با روی کار آمدن دولت آقای روحانی و حاکم شدن نئولیبرال‌ها بر اقتصاد ایران، مالی‌سازی اقتصاد ایران شدت قابل توجهی یافته و برای یافتن ریشه فجایعی نظیر صعود و سقوط بورس، جای دیگری نباید رفت.

🔺 باز مع‌الاسف، این فرآیند مالی شدن، در دوره جدید نیز با سرعت بیشتر ادامه دارد و رسانه‌های نئولیبرال، پیوسته بابت اتفاقات جدیدی که در این مسیر رقم می‌خورد، جشن می‌گیرند.

🔻 نکته جالب توجه این است که از فجایعی که مالی شدن در اقتصاد غرب آفرید و بحران ۲۰۰۸ را رقم زد نیز، درس گرفته نمی‌شود؛ که البته باید گفت آنان که از فاجعه نفع می‌برند، طبیعتا به استقبالش می‌روند.

✍️ سید یاسر جبرائیلی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
🔴 زمستان سخت در انتظار اروپا؛ چشم بازار به مسکو است

🔸 به نظر می‌رسد اروپا امسال به دلیل افزایش تقاضای انرژی، قیمت بالای برق و گاز با زمستان سختی روبه‌رو باشد، البته انتظار می‌رود بحران انرژی در دوره آینده تشدید شود.

🔹 بر اساس گزارش بلومبرگ، با افزایش تحرکات در مرز اوکراین و روسیه و تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی بین دو کشور، قیمت برق و سوخت در اروپا افزایش یافته است.

🔺 بحران انرژی در اروپا با کاهش تولید در شرکت انرژی هسته‌ای فرانسه SA همزمان است. پس از اینکه دولت اعلام کرد باید برق با هزینه بسیار کم افزایش باید، بسیاری از رآکتورهای این شرکت با قطعی طولانی مدت مواجه شدند.

▫️روسیه با ممنوعیت صادرات زغال سنگ ضربه جدیدی به اوکراین وارد کرد.
تحلیلگر انرژی در دانمارک اظهار داشت که خطر یک جنگ جدید احتمالی در اوکراین و عواقب آن، منجر به ایجاد ابهامات مختلف می‌شود.

▪️قیمت برق در آلمان به دلیل اطلاع از کاهش تولید انرژی هسته‌ای در فرانسه در حال افزایش است. قیمت برق در آلمان برای سه ماهه سوم سال۲۰۲۱، ۲۵ درصد افزایش یافت در حالی که هزینه استاندارد بنزین اروپا ۱۳ درصد افزایش را تجربه کرد.

🔻 از آنجایی که ذخایر گاز در اروپا سریعتر از حد انتظار در حال اتمام است، منجر به تبادل بیشتر بر روی واردات گاز روسیه شده است. همچنین تأثیر بر بودجه خانوارها در سراسر اروپا، دولت‌ها را بر آن داشت تا برای یافتن راه‌هایی برای محافظت از مصرف‌کنندگان در برابر افزایش قیمت، تلاش خود را دوچندان کنند.

🔸در فرانسه دولت از EDF، که سهام آن در روز جمعه 25 درصد سقوط کرد، خواست تا با کاهش هزینه‌ها ظرفیت اضافی را افزایش دهد. برونو لومر، وزیر دارایی، گفت که افزایش پرداخت برق به خانوارها و مشاغل کوچک در سال جاری به ۴ درصد محدود خواهد شد.

▪️به گفته آرنه برگویک، تحلیلگر ارشد شرکت آب و برق سوئدی Jamtcraft AB، قطع تولید نیروگاه‌های هسته‌ای منجر به تعمیق و طولانی شدن فاجعه در اروپا خواهد شد.

🔸بنابراین در شرایطی که تنش در مرزهای اوکراین در حال افزایش است، چشم همگان در بازار گاز اروپا به روسیه معطوف شده است.

📎 ژئواکونومیک نیوز

#جنگ_منابع

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
🔰 جنگ ارزی لبنان ادامه دارد

🔸 روز گذشته معترضان یکی از دفاتر بانک دو لیبان -لبنان- در حمرا را پس از تجمع در مقابل آن به آتش کشیدند.

🔻 به نقل از پایگاه خبری النشره، معترضان با سر دادن شعارهایی علیه طبقه حاکمه و سیاست های مالی و بانکی مقابل شعبه این بانک تجمع کرده بودند.

🔹 ده‌ها لبنانی شامگاه چهارشنبه در مقابل بانک دو لیبان در بیروت، علیه آنچه «نظام غارت و فقر» نامیدند، تجمع کردند و پایین تر آمدن ارزش پوند لبنان در برابر دلار را محکوم کردند.

🔻 قرار بود تظاهرکنندگان از بانک به سمت کابینه و سپس به ساختمان مجلس بروند، اما پس از آن که تعدادی از معترضان سعی کردند از دیوار بانک بالا بروند و از در پشتی آن هجوم برده و آن را به آتش کشیدند، درگیری محدودی آغاز شد.

▫️مانند بیروت، تعدادی از معترضان در اعتراض به شرایط سخت زندگی، جاده‌ های شهر طرابلس را با لاستیک‌ های سوخته مسدود کردند و تعدادی دیگر مقابل بانک دو لیبان دست به تجمع زدند.

#جنگ_ارزی_لبنان

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
✅ سفیر پیشین آمریکا در یمن: ایران می‌خواهد مثل تنگه هرمز توانایی دخالت در باب المندب هم داشته باشد. این دو تنگه گلوگاه‌هایی مهم بوده و تاثیر مستقیمی در بازار انرژی جهان دارند.

#جنگ_تجاری

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
🔰 چین استخراج رمزارزها را رسماً منسوخ‌شده اعلام کرد

🔸 تلاش‌های دولت چین برای از بین‌بردن کامل صنعت #رمزارز با منسو‌خ‌شدن ماینینگ تقویت شد. بالاترین نهاد برنامه‌ریزی اقتصادی چین، روز دوشنبه، به‌طور رسمی استخراج رمزارزها را فعالتی منسوخ‌شده اعلام کرد و از این سیاست به‌عنوان یک به‌روزرسانی برای خط‌مشی دولت چین در سال ۲۰۱۹ یاد کرد. با اینکه کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین مهلتی برای حذف رسمی استخراج ارزهای دیجیتال اعلام نکرده است، اما برچسب «منسوخ‌شده» به فناوری‌هایی داده می‌شود که سرمایه‌گذاری در آنها منع شده است و باید در یک دوره زمانی مشخص به‌طور کامل حذف شوند.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
♦️ جنگ سرد چند قطبی، قزاقستان و اما رویای روسی

💢در فضای جنگ سرد جدیدِ چند قطبی
بین چین، روسیه، ایران، امریکا، برزیل، ونزوئلا، ترکیه و غیره

🔻در فضای اتفاقات و تحولاتی مثل موضوع آذربایجان و ایران، توقیف کشتی امریکایی توسط نیرو دریای سپاه پاسداران، موضوع قره باغ بین آذربایجان و ارمنستان، رد و خورد ارتش امریکا و مقاومت عراقی، کمکش رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین و نبرد شمشیر قدس، کودتا در سودان و تونس بر ضد اسلام گرایان، شکست استراتژیک امریکا در افغانستان، جنگ تمام عیار گاوان شیردهِ نفت فروش ضد یمن و مقاومتش، اشغال سرزمینی شرق سوریه توسط امریکا و نقض حریم هوایی اش توسط رژیم صهیونیستی، در فضای ماجرای سد النهضه اتیوپی و تاثیراتش بر سودان و مصر، ماجرای سد الیسیو ترکیه و تاثیراتش بر عراق و سوریه

🔻در این فضا
💢قزاقستان یکی از زمین های درگیری بین دو قطب این جنگ یعنی روسیه و امریکا است.
طبیعی است کشوری های اتحاد جماهیر شوروی حکم حیاط خلوت روسیه را دارند و همان طور که امریکا تا مرز یک جنگ هسته ای بر سر نفوذ در حیاط خلوت اش (امریکای لاتین) پیش رفت(بحران موشکی کوبا)، روسیه نیز نسبت به حضور امریکا در کشورهایی مثل اوکراین و قزاقستان واکنش نشان خواهد داد و به قول پوتین "اجازه انقلاب رنگی در قزاقستان را نخواهد داد."

⭕️دوره جدید جنگ سرد رسماً و علناً با ترور حاج قاسم و ابومهدی شروع و تغییر کنش امریکا به عنوان آغاز کننده این جنگ در دوره اخیر کاملاً مشهوده. مطالعه تمام قطب های این جنگ نکات مختلفی رو ارائه میده که از آنها سنجش میزان قدرت نرم و روح حاکم بر تصمیم گیری نظام های معترض به امریکا مثل چین و روسیه و مقایسه آن با ایران، که حاوی دولت مقاومت و نظام معترض به نظم جهانی است، احصاء خواهد شد.

💢جهان امروز در جستجوی یک رویای است، رویای موجود رویایی امریکایی است که رقیبی نفس گیر به نام رویای اسلامی دارد، با ترور حاج قاسم رویای امریکایی مجبور به واکنش سخت به رویایی اسلامی و ترور نمادش شد، چین و روسیه هر کدام به نحوی ادعای رویا و نظم دارند، نظم جهانی خروجی رویای امریکایی است، روسیه به دنبال نظم روسی در کشور های اقماری حیاط خلوتش در و به دنبال رویای روسی مقاوم است. روسیه در چندین صده گذشته به علت فضای جغرافیایش مدل های نظم اروپا را کپی و شبیه سازی کرده. دوره کاترین و اوج قدرت دین پایه روسیه کپی از مدل واتیکان و فرانسه به عنوان قیصر (یعنی روسیه به مثابه قیصر و بیزانس به مثابه واتیکان) و عصر الحاد و کمونیسم نیز نسبت روسیه با امریکا نسبت آلمان نیچه به فرانسه عالی جناب سرخ پوش بود.

💢نقش امروز روسیه نیز کپی برداری از نظم غرب آسیا و جبهه آرایی اهل مقاومت ضد امریکا است، روسیه با حضور در سوریه تجربه ای در نظم، رویا و قدرت نرم کسب کرد و در میدان سوریه نظاره کرد چه طور ایران به عنوان قلب غرب آسیا قدرت نرم و قدرت سختش را ترکیب کرد و چه طور بشار اسد عمیق ترین گسل جامعه را که بعد از چند دهه منفجر شد را به کمک قدرت نرم ایران ترمیم کرد و توسط امام خامنه ای "قهرمان جهان عرب یاد گرفت." روسیه سعی دارد با سوریه طور در مقابل غرب مقاومت و سوریه طور در سطح دولت سازی اسلامگرایی کند، این نیت از زبان مشاور ارشد پوتین، الکساندر دوگین در اندیشکده های ایرانی در قالب این جمله بیان شد که "چگونه ولایت فقیه را در روسیه بومی کنیم؟"

✅فلذا قزاقستان بین رویای موجود و نظم موجود امریکایی جهان یا نظم رویای روسی یکی را انتخاب میکند و نزدیک شدن به بازیگران دیگر مثل چین یا ایران خیلی دور از ذهن به نظر میرسد.


✍امیر ایوب

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
🌍فرات تا نیل
📡@forattanile
11 ماه پیش
🔰 اثر تحریم رو به افول می‌رود؛ تولید نفت ایران تا اسفند به قبل از زمان تحریم بر می‌گردد

🔹 خجسته مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:با اجرای پروژه‌های چاه محور، ظرفیت تولید نفت کشور به قبل از زمان تحریم‌ بر خواهد گشت. میزان تولید نفت کشور در حال حاضر متناسب با نیاز داخلی و بازار صادراتی است.

🔸 بسته‌های طرح نگهداشت و افزایش تولید ۲۸ مخزن در مناطق نفت‌خیز جنوب به طور کامل تعریف و قرارداد‌های آن منعقد شده است.

🔺 موانع اجرای این طرح که با وقفه همراه شده بود نیز، برطرف و مطالبات پیمانکاران آن پرداخت شد.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
🔰 رئیسی: بانک‌مرکزی از خلق نقدینگی جلوگیری کند

🔹 تلاش بیشتر برای مهار رشد تورم و نقدینگی لازم است، بانک‌مرکزی با افزایش نظارت بر کار و عملکرد بانک‌های دولتی و خصوصی از خلق نقدینگی توسط بانک‌ها جلوگیری کند.

🔸 بانک‌ها باید از بنگاه‌داری خارج شوند، ناترازی بانک‌ها تهدیدی برای نظام بانکی است. این موضوع باید جدی گرفته شود. حفظ ارزش پول ملی و نظارت بر بازار ارز از وظایف مهم بانک مرکزی است.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
⚠️ زنگ خطر برای برای ایران؛ موافقت بانک جهانی با پرداخت وام ۹۰ میلیون دلاری به ایران!

🔻 رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران از تصویب اعطای وام ۹۰ میلیون دلاری به ایران در #بانک_جهانی خبر داد. دریافت این وام در آخرین جلسه هیات دولت نیز به تصویب رسید.

❗️ گفتنی‌ست درخواست این وام در زمان دولت قبل داده شده که در دور اول رد شد اما اکنون تصویب شده است.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
🔺 برنی سندرز‏، نماینده سابق کنگره آمریکا و نامزد ریاست‌جمهوری اسبق این کشور: «اگر می‌خواهید مرا رادیکال بنامید اما من این‌گونه اعتقاد دارم که شرایط باید به‌گونه‌ای باشد که هیچ‌کس نباید برای زندگی باکرامت داشتن مجبور بشود بیش از یک شغل داشته باشد.»

🔺 این اظهار نظر برنی سندرز نشان از غربت مفاهیم استقلال و کرامت انسانی در غرب دارد.

#علم_اقتصاد_علم_بحران_زا

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
🔰 فروپاشی منطق تحریم

🔹 #صندوق_بین‌المللی_پول اخیراً در گزارشی میزان تولید ناخالص داخلی ایران در سال ۲۰۲۱ را ۱.۰۸ هزار میلیارد دلار اعلام کرده است که نسبت به کشورهای منطقه در جایگاه نخست قرار دارد و عربستان و ترکیه در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند. همچنین به گزارش مرکز آمار اتحادیه اروپا، صادرات ایران به اتحادیه اروپا در ماه اکتبر، به بالای ۱۰۳ میلیون یورو رسیده که بالاترین رقم از پایان سال ۲۰۱۸ تاکنون است. براساس این گزارش صادرات ایران در ۱۰ ماه ابتدایی امسال ۲۲ درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شده است.

🔸 مسئول پروژه ایران در «گروه امریکایی بحران» در ادامه با اشاره به اینکه تلاش برای مسدودسازی مسیرهای جدید جهت اثرگذار ماندن #تحریم موفق نخواهد شد گفت: «ولی باز هم اگر بخواهیم خیلی واقع بین باشیم، واقعیت این است که این کار نهایتاً ۱۰ تا ۲۰ درصد فشار اضافی بر اقتصاد ایران ایجاد بکند و بازگرداندن مکانیسم ماشه و تحریم‌های اتحادیه اروپا هم فرض کنید ۱۰ تا ۲۰ درصد دیگر فشار ایجاد کند.

🔺 تحریم‌های یک‌جانبه علیه ایران بسیاری از دیگر کشورها و حتی متحدان امریکا را هم دچار مشکل کرده است. یون کانگ هوین سفیر کره جنوبی در تهران اخیراً طی مصاحبه‌ای به همین مسأله اشاره کرده است.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
🔰 بانک‌های خصوصی پشت پرده جهش‌های ارزی

🔺 ورود بانک‌ها به عرصه بنگاه‌داری با پدیده‌هایی همانند پرداخت تسهیلات به شرکت‌های صوری با سرمایه‌های اندک، اعطای تسهیلات کلان به ذی‌نفعان واحد برای مقاصد نامشخص، پرداخت تسهیلات به شرکت‌های زیرمجموعه و مصرف تسهیلات در پروژه‌های تجاری مانند ایران‌مال همراه شده است. وقتی بانک در این مسیر قرار می‌گیرد باعث می‌شود تسهیلات بانک‌ها به بخش غیرمولد تزریق ‌شود.

🔹 طبق آخرین آمار بانک مرکزی ۶۰ تا ۶۵ درصد سپرده‌های بانکی در بانک‌های خصوصی است. ۶۰ درصد تسهیلاتی که بانک‌های خصوصی داده‌اند به بخش‌های خدمات و بازرگانی بوده است درحالی که خدمات در ایران پیشرفته و ناشی از صنایع نیست بلکه دلالی و سفته‌بازی است.

🔸 در سال ۱۳۹۹ حدود ۵۵۰ هزار میلیارد تومان از سوی بانک‌های خصوصی به بخش خدمات تسهیلات داده شده که با کل بودجه کشور در سال ۱۳۹۸ برابری می‌کرد.

📎 روزنامه دولت

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
📺 مستند #مربی_دل‌سوز

◀️ نسخه‌ی یک‌پارچه، 4 دقیقه‌

👂🎙 با تنظیم صدای مجدد

🔹 یک حکومت باید مثل مربی دل‌سوز همیشه مراقب باشه تا ساختارها و نهادهاش از اون نیزه‌ی منعطف و ارتجاعی که از تولیدکننده حمایت می‌کنن تا از روی مشکلات طبیعی تولید بپره، به موانع بلند ورزش دوی با مانع تبدیل نشن و به جای این‌که دست تولیدکننده رو بگیرن، پای اون‌رو نگیرن!

#️⃣ #تولیدکننده #مستند_کوتاه #دونده #حکومت #دولت #معیار #موانع_تولید

#short_documentary #producer #runner #government

💡 طراحی و ساخت در اندیشکده - رسانکده معیار

📡 @Meyaarr

🏢 اندیشکده‌ی شاخص

📡 @Andishkadehshakhes_ir
11 ماه پیش
🔰 مخالفت مردم آرژانتین با سیاست‌های نئولیبرالی صندوق بین‌المللی پول

🔹 مردم می‌گویند هر زمانی که #صندوق_بین‌المللی_پول می‌آید فقر و بدبختی افزایش می‌یابد. ۵۰ درصد جمعیت کشور در فقر به سر می‌برند.

🔸 صندوق بین‌المللی پول در ازای پرداخت وام به کشورها، آن‌ها را وادار به اجرای سیاست‌های نئولیبرالی می‌کند. اقدامات ریاضتی مانند حذف یارانه‌ها و خدمات عمومی، افزایش هزینه‌های اجتماعی و به طور کلی آزادسازی اقتصاد مهمترین سیاست این صندوق است.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
❇️ راز پیروزی سردار قاسم سلیمانی چه بود؟

🏷 #اختصاصی_جنبش
📸 b2n.ir/224754

🔰 برای خیلی‌ها سوال است که عظمت و اقتدار قاسم سلیمانی در چشم دوستان و دشمنان از کجا ناشی می‌شود؟ قطعا ابعاد مختلفی در شکل‌گیری شخصیت نظامی، سیاسی، عرفانی و اخلاقی سردار فقید دخیل بوده است اما چه عاملی در جهت‌گیری همه‌ی این عوامل تاثیر داشته؟

🔰 وقتی به منش زندگی این شخص نگاه می‌کنیم، تمایز فاحشی در روش مبارزه‌ی او با همتایان آمریکایی خود وجود دارد.
نکته‌ی بارز در طراحی‌های قاسم سلیمانی عدم تبعیت از روشی است که دشمن از آن استفاده می‌کرد.
همواره در اظهار نظرهای ژنرال‌های چهار ستاره‌ای مثل هایدن و پترائوس در مورد حاج قاسم، ضعف دیده می‌شد. آن‌ها مقابله با طرح‌ها و استراتژی‌های قاسم سلیمانی را ناشدنی و سخت می‌دانستند چرا که این فرد از قواعدی استفاده می‌کرد که برای آن‌ها ناشناخته بود.

🔰 سپهبد سلیمانی توانسته بود ژنرال ماتیس فرمانده وقت سنتکام، ژنرال پترائوس فرمانده کل ناتو و بغدادی رهبر داعش را با بودجه‌های تریلیون دلاری که در اختیارشان بود به طور توأم شکست دهد.
قاسم سلیمانی مصداق آیه‌ی ۵۲ سوره‌ی مبارکه‌ی فرقان بود که می‌فرماید: «فَلا تُطِعِ الكافِرينَ وَجاهِدهُم بِهِ جِهادًا كَبيرًا»

✅ امام خامنه‌ای عزیز در شرح این آیه مبارکه چنین فرمودند:

« فَلا تُطِعِ الکٰفِرینَ وَ جٰهِدهُم بِه‌ جِهادًا کَبیرًا؛ در تفاسیر گفته‌اند مراد از این ضمیر «بِه‌»، قرآن است، با اینکه حالا کلمه‌ی قرآن در عبارت نیامده است که ضمیر به آن برگردد لکن، هم مرحوم طبرسی در «مجمع‌البیان» [گفته است‌]، هم مرحوم علّامه‌ی طباطبائی؛ مرحوم علاّمه‌ی طباطبائی می‌گویند سیاق کلام نشان می‌دهد که مراد از «بِه‌» یعنی «بالقرآن»؛ بنده هم آنجا همین را در سخنرانی گفتم؛ بعد که آمدم، به ذهنم رسید که یک وجه اوضحی در اینجا وجود دارد که «فَلا تُطِعِ الکٰفِرینَ وَ جٰهِدهُم بِه‌»، یعنی «بعدم الاطاعة»؛ عدم‌الاطاعة یعنی آن مصدری که فعل از آن انشقاق پیدا [می‌کند] و مستتر در آن فعل است؛ فَلا تُطِعِ الکٰفِرینَ وَ جٰهِدهُم بِه‌، یعنی به این عدم‌الاطاعة، جِهادًا کَبیرًا؛ پس عدم‌الاطاعة شد جهاد کبیر؛ این معنا اقرب به ذهن است؛ حالا من البتّه فحص نکردم ببینم در بین مفسّرین کسانی این احتمال را داده‌اند یا نه، لکن به‌هرحال این احتمال، احتمال مهمّی است.»

🔰 قاسم سلیمانی دانشگاه نرفته به مور آیه‌ی ۵۲ سوره مبارکه فرقان کسانی را شکست داد که در بزرگترین دانشگاه‌‌های نظامی جهان تحصیل کردند و در بزرگترین ارتش دنیا فرماندهی می‌کنند.

💢 اگر می‌خواهیم در #جنگ_ارزی پیروز شویم و کشور را از فلاکت اقتصادی نجات دهیم، یک راه بیشتر وجود ندارد و آن عدم پیروی از قواعد اقتصادی دشمن است. باید از تمام مزخرفاتی که آدام اسمیت، جرمی بنتام، کینز، آدام فرگوسن و .... گفتند برائت بجوییم و مثل قاسم سلیمانی به مور آیه‌ی «فَلا تُطِعِ الكافِرينَ وَجاهِدهُم بِهِ جِهادًا كَبيرًا» عمل کنیم تا پیروزی حاصل شود چرا که این وعده‌ی خداست.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
🔰 رجب طیب اردوغان٬ در اقدامی مشابه آنچه که دولت‌مردان آمریکا در #بحران_اقتصادی دهه ۱۹۳۰میلادی انجام داده بودند، روز جمعه ۱۰ دی ماه از مردم ترکیه درخواست کرد برای تقویت پول ملی، تمامی پس‌اندازه‌های خود را به لیر تبدیل کنند.

🔺 اردوغان روز جمعه از مردم ترکیه خواست تمامی پس اندازهای خود را به لیر تبدیل کنند و طلای اندوخته خود را در بانک‌ها واریز کنند.

#جنگ_ارزی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
⚠️ بحران مالی لبنان؛ هیاتی بزرگ از صندوق بین‌المللی به بیروت سفر می‌کند

🔻 «سعاده الشامی»، معاون نخست‌وزیر لبنان از سفر هیاتی بزرگ از #صندوق_بین‌المللی_پول به بیروت در ماه آتی خبر داد.

🔹 به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، الشامی پس از دیدار با «میشل عون»، رئیس جمهوری این کشور گفت: مذاکرات با صندوق بین‌المللی پول در سفر هیات این نهاد مالی به بیروت در ماه آتی عمیق‌تر خواهد شد. ما در حال آماده‌سازی پرونده‌‌های مربوط به این مذاکرات هستیم تا در سریع‌ترین زمان ممکن به توافق دست یابیم

📎 fa.shafaqna.com/?p=1288611

🔸 در مراحل آغازین #جنگ_ارزی_لبنان در چند سال پیش نیز، #جیمز_ریکاردز با سفر به لبنان و تجویز داروی زهرآگینِ «لزوم ارتباط لبنان با صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی»، این کشور را وارد این چاه ویل کنونی کرد.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
11 ماه پیش
🔰 ری دالیو: طلا بین جایگزین‌های دلار در آینده جهان، ارجح است

🔸 ری دالیو، مدیرعامل شرکت بریج واتر اسوشیتس -Bridgewater Associates-، با حضور خود در پادکست اخیر لکس فریدمن، درمورد #رمزارز صحبت کرده است. وی پیش‌بینی کرده که به‌دلیل چاپ بی‌رویه دلار، یک رقابت بر سر پول جایگزین بین بسیاری از ارزها -نه فقط رمزارزها- ایجاد می‌شود و بیت‌کوین فقط بخشی از این رقابت خواهد بود.

🔹 به عقیده او، #طلا همچنان یک «انبار ثروت» ارجح است، زیرا هزاران سال است که به‌طور جهانی به‌عنوان پول شناخته می‌شود و سومین دارایی بزرگ در ذخایر بانک‌های مرکزی سراسر جهان است.

🔺 وی همچنین اظهار می‌کند که بهای بیت‌کوین به یک میلیون دلار نخواهد رسید، زیرا فکر نمی‌کند که ارزش بیت‌کوین از طلا فراتر رود.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
12 ماه پیش
🔴 تحقیق و تفحص درمورد آقای همیشه وزیر و «توتال»هایش!

#توئیت_نگار
#فساد_اقتصادی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
12 ماه پیش
دریافت سروش پلاس