قیمت آنلاین ارز٬سکه٬خودرو

اخبار لحظه ای اقتصاد٬ نرخ ارز٬ سکه ٬طلا ، خودرو ، موبایل٬ مسکن و...با ما به روز باشید.
: ارتباط با ما >

تبلیغات
splus.ir/tabligh____ir


📝 گزارش نهایی بازار :
🕘 دوشنبه ۱۰ مرداد ۰۱

🔹 مظنه دلار: ۳۱۶۷۰ ت (-۵۰)🔽
🔹 مظنه یورو: ۳۲۸۹۰ ت (۷۰)🔺
🔸 مثقال طلا: ۵۸۸۹۰۰۰ ت (-۳۸۰۰۰)🔽
🔸 طلای۱۸عیار: ۱۳۵۹۳۰۰ ت (-۶۰۰۰)🔽
🔸 سکه جدید: ۱۴۸۱۱۰۰۰ ت (-۲۹۰۰۰)🔽
🔸 نیم سکه: ۸۲۰۰۰۰۰ ت (-۵۰۰۰۰)🔽
🔸 ربع سکه: ۵۲۰۰۰۰۰ ت (-۵۰۰۰۰)🔽
🔸 سکه گرمی: ۳۰۴۰۰۰۰ ت (-۶۰۰۰۰)🔽
🔸 ارزش طلایی سکه: ۱۳۱۸۰۰۰۰ ت (-۱۴۰۰۰)🔽
🔸 انس طلا: ۱۷۶۸.۳۷ دلار (۰.۸۷)🔺
🏷 شاخص کل: ۱۴۲۷۶۰۵.۶۳ (۴۱۰۸.۸۹۹۹)🔺

عدد داخل پرانتز: تغییر نسبت به روز قبل
🔽:کاهش 🔺: افزایش ◽️: عدم تغییر
4 ماه پیش
افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی تأیید شد

عیوضی، عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران:

مقرر شده افزایش حقوق بازنشستگان و بحث چالشی اخیر مستمری‌بگیران سایر سطوح، عین قانون انجام شود و همه در برابر قانون باید تابع باشند.

آنچه مجلس تأیید کرده است، مصوبه هیات امنای تأمین اجتماعی به تبعیت از مصوبه شورای عالی کار است که ضامن افزایش ۳۸ درصدی به‌علاوه ۵۱۵ هزارتومان حقوق مستمری بازنشستگان سایر سطوح یا همان متوسط‌بگیران است.

ایلنا
4 ماه پیش
📌مناف هاشمی، استانداری که در میانه‌ی بحران سیل ۹۸، در سفر خارج بود، رئیس هیات مدیره مترو شد

🔹سید مناف هاشمی با حکم علیرضا زاکانی به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه منصوب شد. گفتنی است که مناف هاشمی اوایل فروردین‌ماه سال ۹۸ که استان گلستان دچار سیل شده بود با دستور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری ایران، از سمت استانداری گلستان عزل شد.
4 ماه پیش
🔴 خبر خوب وزارت صمت اعلام شد؛ حذف شروط برای خودروهای خارج از فرآیند قرعه‌کشی

▪️سخنگوی وزارت صمت ضمن اشاره به کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو که بیانگر مسیر درست تحقق هدف طرح فروش یکپارچه نیز است، از برداشته شدن محدودیت‌هایی که در طرح‌های فروش خودروسازان تاکنون اعمال می‌شده است، برای فروش خودرو‌های خارج از قرعه‌کشی خبر داد.

▪️قالیباف اظهار کرد: قیمت خودروها این روزها در بازار آزاد کاهشی است. پس از اجرای هر دو مرحله از فروش یکپارچه خودروها، شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار آزاد بودیم؛ این موضوع نشان می‌دهد که فروش خودروها و قرعه‌کشی بصورت یکپارچه در راستای تحقق هدف خود به‌درستی عمل کرده و التهاب قیمت‌ها در بازار را تقلیل داده است.
4 ماه پیش
📸 تسهیلات ۱۴ هزار میلیارد تومانی موسسه ملل به زیرمجموعه‌های خود

🔹به گزارش «نود اقتصادی»، طبق اطلاعاتی که بانک مرکزی ایران منتشر کرده، مانده تسهیلات اعطایی موسسه اعتباری ملل به اشخاص مرتبط و زیرمجموعه خود تا پایان سال ۱۴۰۰ حدود ۱۴ هزار و ۲۷۷ میلیارد تومان بوده که در نوع خود یک رقم عجیب و غریبی به حساب می‌آید.
4 ماه پیش
🎥بانک‌ها به راحتی وام می‌دهند، البته به کارکنان خودشان!

🔹در ۲۰ بانک (به جز بانک ملی) مشخص شده که ۶۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به کارکنان همان بانک‌ها ارائه شده است.

🔹این مدل توزیع سرمایه که بیشتر به نوعی «رانت» شبیه است را باید گذاشت کنار شرایط دشواری که مردم برای اخذ وام پیش رو دارند.
4 ماه پیش
🔻قیمت ۲۳ محصول ایران‌خودرو برای مرداد اعلام شد.
4 ماه پیش
📌یارانه نقدی کی حذف می شود؟

احسان ارکانی، نماینده مجلس:

🔹نتیجه آخرین صحبت‌های ما با دولت این بود که هنوز زیرساخت کالابرگ وجود ندارد و فعلا ناچاریم پرداخت یارانه به صورت نقدی را ادامه دهیم.

🔹دولت همچنین در لایحه‌ای که به مجلس ارسال کرد درخواست داشت که کلمه شهریور ۱۴۰۰ ازمصوبه ارز ترجیحی حذف شود؛ زیرا افزایش قیمت‌ها فشاری ایجاد کرده که دیگر امکان تامین کالاهای اساسی با قیمتهای شهریور ۱۴۰۰وجود ندارد./ اقتصاد آنلاین
4 ماه پیش
💢 هر کارمند بانک میانگین ۴۰۸ میلیون وام گرفته است!

▫️ در بررسی متوسط وام‏های اعطایی به کارکنان، بانک‌های خصوصی‌شده رتبه‏ های اول تا چهارم را از آن خود کرده‏ اند.

▫️این مقدار (تقسیم کل وام پرداختی بانک به کارکنان خود) نشان می‏دهد بانک رفاه به‏ عنوان بانکی که بازوی مالی سازمان تامین اجتماعی، با متوسط پرداختی ۱ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومانی در رتبه اول، بانک تجارت با ۱ میلیارد و ۹۳ میلیون تومانی در رتبه دوم و بانک توسعه تعاون با ۶۲۰ میلیون تومان در رتبه سوم قرار دارد.

▫️در مجموع متوسط وام پرداختی مجموع بانک‌ها ۴۰۸ میلیون تومان است و نشان می‏دهد متوسط وام پرداختی ۶ بانک بیش از متوسط مجموع بانک‌ها بوده است.

▫️بانک‌هایی نیز که وام‏های بیش از ۲۰۰ میلیون تومانی به کارکنان خود پرداخته ‏اند بانک‌های کشاورزی، مسکن، شهر، آینده، سامان، ایران‌زمین، کارآفرین و سرمایه بودند.

▫️ کمترین مقدار وام نیز متعلق به بانک گردشگری بوده که متوسط ۱۴۸ میلیون تومانی را برای ۱۴۰۰ کارمند آن می‏توان درنظر گرفت.

▫️بانک ملی نیز تسهیلات خود به کارکنانش را در صورت‏های مالی سال ۱۳۹۹ ارائه نکرده است/فرهیختگان
4 ماه پیش
📝 گزارش نهایی بازار :
🕘 شنبه ۸ مرداد ۰۱

🔹 مظنه دلار: ۳۱۹۶۰ ت (۳۰)🔺
🔹 مظنه یورو: ۳۳۰۴۰ ت (۲۷۰)🔺
🔸 مثقال طلا: ۵۹۶۷۰۰۰ ت (۱۵۰۰۰)🔺
🔸 طلای۱۸عیار: ۱۳۷۸۰۰۰ ت (۱۵۷۰۰)🔺
🔸 سکه جدید: ۱۴۹۸۰۰۰۰ ت (-۴۰۰۰۰)🔽
🔸 نیم سکه: ۸۲۵۰۰۰۰ ت (۳۰۰۰۰)🔺
🔸 ربع سکه: ۵۲۵۰۰۰۰ ت (۳۰۰۰۰)🔺
🔸 سکه گرمی: ۳۱۰۰۰۰۰ ت (۰)◽️
🔸 ارزش طلایی سکه: ۱۳۲۹۴۰۰۰ ت (۴۶۰۰۰)🔺
🔸 انس طلا: ۱۷۶۷.۵ دلار (۴.۵)🔺
🏷 شاخص کل: ۱۴۴۰۸۵۵.۳ (-۲۸۵۷.۳)🔽

عدد داخل پرانتز: تغییر نسبت به روز قبل
🔽:کاهش 🔺: افزایش ◽️: عدم تغییر
4 ماه پیش
💢 صادرات دام زنده آزاد شد

🔹شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک، صادرات دام زنده غیرمولد را مجاز اعلام کرد.
4 ماه پیش
کمترین تورم تیر در گیلان
همدانی‌ها بیش از بقیه فشار قیمت‌ها را حس کردند

🔹بر اساس جدیدترین آمار مرکز آمار بیشترین تورم نقطه به نقطه در تیرماه مربوط به استان آذربایجان غربی (٦٣.٩ درصد) و کمترین آن مربوط به استان خوزستان (٤٧.٣ درصد) است.

🔹همچنین نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ماه ١٤٠١ برای خانوارهای کشور به عدد ٤٠,٥درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد (٤٧.٦ درصد) و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان (٣٥.٤ درصد) است.

🔹طبق گزارش مرکز آمار، در تیر ماه ١٤٠١ نرخ تورم ماهانه برای خانوارهای کشور به ۴.۶ درصد رسید. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان‌ همدان با ٧.١ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان‌ گیلان با ٣.٣ درصد است.
4 ماه پیش
شرایط فروش ویژه شرکت مدیران خودرو

آریزو6 پرو به عنوان جدیدترین محصول مدیران خودرو با برند فونیکس از یک موتور ۱.۵ لیتری توربو با خروجی ۱۴۷ اسب بخار قدرت و ۲۲۰ نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد که این بازده خروجی از طریق یک گیربکس CVT با قابلیت تغییر ضریب در ۹ سرعت به صورت دستی به چرخ های جلو این خودرو منتقل می شود.

در نمای جلو، چراغ‌ها، جلوپنجره و سپر جدید جلوه‌ای جذاب به آن بخشیده و جلوپنجره بزرگ آن شباهت زیادی به جلوپنجره هیوندای النترا نیز دارد که رقیب این خودرو نیز به حساب می‌آید. در نمای جانبی تغییری در این خودرو بوجود نیامده اما در بخش عقب، چراغ‌ها، سپر و درب جدید صندوق بار با طراحی جدید و زمینه تیره چراغ‌ها دوست داشتنی هستند و به نوعی به برخی محصولات تویوتا و لکسوس نزدیک است.

فروش این خودرو با قیمت 1.060.000.000 تومان از امروز آغاز شده است.
4 ماه پیش
قیمت مسکن در ۲ ماه اخیر ۱۵.۴ درصد رشد کرد

مرکز آمار ایران:

🔻در تیر ماه ۱۴۰۱ تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران ٨.٣ درصد بوده است

🔻تورم ماهانه تیر ماه در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (٧.١ درصد)، ١.٢ واحد درصد افزایش داشته است.
4 ماه پیش
🏴 حیّ علیَ العـزا که محرّم رسیده است ..

«فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران باوفایش را تسلیت عرض می‌ کنیم»
4 ماه پیش
📌متقاضيان دريافت وام مسكن روستايي به دفاتر بنياد مسكن مراجعه كنند

رییس بنیاد مسکن:

🔹️متقاضیان دریافت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی از شنبه ۸ مرداد می‌توانند برای دریافت معرفی‌نامه بانک به دفاتر بنیاد مسکن در سراسر کشور مراجعه کنند.

🔹رئیس‌جمهور در روزهای اخیر، طی نامه‌ای در چهار بند خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار مساعدت این سازمان با پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن روستایی شد. سازمان بودجه نیز موافقت کرد که سقف تسهیلات مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یابد.
4 ماه پیش
وام سهام عدالت می خواهید ؟ از این ۳ بانک بگیرید / کف و سقف وام چقدر است ؟

🔻متقاضیان می‌توانند وام سهام عدالت را از بانک تجارت، ملی و پست بانک دریافت کنند.

🔻مبلغ وام سهام عدالت ۵۰ درصد ارزش روز این سهام است. اکنون سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی حدود ۱۴ میلیون تومان ارزش دارد و سهام عدالت یک میلیونی دو برابر این رقم.

🔻پس مبلغ وام سهام عدالت ۷ و ۱۴میلیون تومان است. اما بانک ملی و تجارت‌ اعلام کرده‌اند مبلغ وام سهام عدالت از دو میلیون تومان شروع می‌شود و سقف آن ۱۰ میلیون تومان است.
4 ماه پیش
فروش حواله خودرو غیرقانونی است؟

🔹پس از اعلام نتایج قرعه‌کشی، بار دیگر بازار خودروی کشور شاهد تبلیغات و آگهی‌های گسترده خرید یا فروش حواله‌ها به ویژه برای محصولات ایران‌خودرو بود. دلالان دوباره کار خود را آغاز کردند و به سراغ برندگان قرعه‌کشی رفتند.

محمدعلی ابراهیمی، وکیل پایه یک دادگستری:
🔹خرید و فروش حواله قانونی است و منعی ندارد. اما در این معاملات ممکن است طرفین یکدیگر را دچار مشکلاتی کنند.

👈اما مخاطبان در این مورد نظرهای متفاوتی دارند:
🔹«فروش حواله به خاطر سوده. ما که نه ماشین داریم نه پول اگه در بیاد سهمیه می‌فروشیم بلکه یک ماشین ۸۰ تومنی بتونم بخریم. تنها راه ماشین دار شدن امثال بنده همینه. مگر خدا کمک کنه.»
🔹«من ۴۰ بار دارم ثبت نام میکنم اما خبری از برنده شدن نیست. فرزند آوری هم ۵ باره ثبت نام کردم ولی بی‌نتیجه بود… خودرو دست اونای می‌افته که بهش نیازی ندارن حوالشون رو میفروشن.»
🔹«همه خودروها رو دلال می‌خره. چرا قرعه کشی بر نمی‌دارن؟ چون به نفع خودشان است اگر قرعه کشی بر دارن پس دلالان چیکار کنن؟»
4 ماه پیش
♦️دومین فشار تورمی به کم‌درآمدها

🔹بر اساس آمارهای رسمی بیشترین تورم نقطه به نقطه به تفکیک دهک‌‌های درآمدی متعلق به دهک اول درآمدی بوده است. در تیرماه سال جاری تورم نقطه‌‌ای کل برابر با ۵۴ درصد بوده، این در حالی است که تورم نقطه‌ای دهک اول درآمدی برابر با ۶۶/۷ درصد و تورم دهک دهم درآمدی ۴۹ درصد بوده است.
🔹می‌توان گفت دلیل اصلی این تفاوت آن است که وزن کالاهای خوراکی در دهک‌‌های پایین درآمدی بیشتر است و تغییر قیمت در کالا‌‌های خوراکی به صورت چشمگیری ارزش سبد مصرفی دهک‌‌های پایین را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
🔹از آنجا که تغییر سیاست ارز ترجیحی در اردیبهشت ۱۴۰۱ قیمت کالاهای اساسی خوراکی را به میزان قابل توجهی تحت تاثیر قرار داد، بنابراین تورم ناشی از این سیاست بیش از همه در دهک اول درآمدی منعکس شده است.

دنیای اقتصاد
4 ماه پیش
ورود نوشابه پپسی و کوکاکولا ایرانی به روسیه بعد از تحریم

روس‌ها به نوشیدنی‌های ایرانی علاقمندند
4 ماه پیش
دریافت سروش پلاس