قیمت آنلاین ارز٬سکه٬خودرو

اخبار لحظه ای اقتصاد٬ نرخ ارز٬ سکه ٬طلا ، خودرو ، موبایل٬ مسکن و...با ما به روز باشید.
: ارتباط با ما >

تبلیغات
splus.ir/tabligh____ir


📌تولید انواع خودروها افزایشی شد

🔹طبق آمارهای وزارت صمت، در پنج ماهه نخست امسال، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در مجموع تولید انواع خودروها بین ۵.۷ تا ۱۴۷.۱ درصد رشد داشته است.

🔹تولید سواری کمترین میزان رشد و تولید اتوبوس، مینی‌بوس‌ و ون بیشترین رشد را به خود اختصاص داده است.
2 ماه پیش
⭕️جزییات وام فرزندآوری؛ هرفرزند چند میلیون‌تومان؟

🔹بر اساس این دستورالعمل وام فرزندآوری، پدر فرزندانی که از سال ۱۴۰۰ به بعد به دنیا آمده‌اند، به ازای فرزند اول ۲۰ میلیون تومان و به ازای فرزند دوم ۴۰ میلیون تومان و به ازای فرزند سوم ۶۰ میلیون تومان و به ازای فرزند چهارم ۸۰ میلیون تومان و به ازای فرزند پنج به بعد ۱۰۰ میلیون تومان دریافت خواهند کرد.
2 ماه پیش
جزییاتی از وام فرزند آوری: چند پدر وام فرزند گرفتند؟

بر اساس این دستورالعمل وام فرزندآوری، پدر فرزندانی که از سال ۱۴۰۰ به بعد به دنیا آمده‌اند، به ازای فرزند اول ۲۰ میلیون تومان و به ازای فرزند دوم ۴۰ میلیون تومان و به ازای فرزند سوم ۶۰ میلیون تومان و به ازای فرزند چهارم ۸۰ میلیون تومان و به ازای فرزند پنج به بعد ۱۰۰ میلیون تومان دریافت خواهند کرد.
علی صالح‌آبادی_رئیس کل بانک مرکزی:

بانک‌ها باید پس از تکمیل مدارک توسط متقاضی ظرف مدت حداکثر ۱۰ روزکاری تسهیلات فرزندآوری را به حساب متقاضی واریز کنند.

در این بین، براساس آمار بانک مرکزی از زمان ابلاغ شیوه نامه مربوطه (۳۱ فروردین) تاکنون ۳۸۳ هزار و ۲۳۹ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند به مبلغ ۱۵ هزار و ۳۷۱ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است.

ایسنا
2 ماه پیش
خروج برخی از محصولات ایران خودرو از روند قرعه کشی

­مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو:

🔹افزایش ۳۴ درصدی عرضه در گروه صنعتی ایران خودرو، موجب خروج برخی خودرو‌ها از روند قرعه کشی شده است.
2 ماه پیش
🎥پس از ۳ ماه متوالی تورم به زیر ۵۰ درصد رسید

🔹پس از آنکه برای سه ماه پیاپی یعنی خرداد، تیر و مرداد ۱۴۰۱ تورم نقطه‌ای به بالای ۵۰ درصد رسید، در شهریور ماه به زیر ۵۰درصد کاهش یافته است.

🔹همچنین نرخ تورم ماهانه شهریور ١٤٠١ به ٢.٢ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۲درصد) ٠.٢ واحد درصد افزایش داشته است.

🔹با این وجود این نرخ در مقایسه با تورم ماهانه خردادماه (۱۲.۲درصد) و تیرماه (۴.۶درصد) که به علت شوک ناشی از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی جهش یافته بود، کاهش قابل توجهی را نشان می‌دهد.
2 ماه پیش
📸وضعیت اختصاص سهام به جاماندگان سهام عدالت به چه صورت است ؟

خاندوزی، وزیر اقتصاد:

🔹معاونت حقوقی ریاست جمهوری ایراداتی به مصوبه ای مبنی بر اینکه سهام برخی از شرکت‌ها قابل تامین است یا خیر گرفت، که قرار شد موضوع بین معاون حقوقی دولت و مجلس حل شود.
🔹با توجه به این که تعیین و تکلیف بازماندگان سهام عدالت جز احکام قانون بودجه سال ۱۴۰۱ هم هست، وزارت اقتصاد در خرداد پیش نویس مصوبه‌ای را آماده کرد که به چه نحوی برای بازماندگان سهام اختصاص داده شود. انتظار داریم وضعیت جاماندگان سهام عدالت خیلی زودتر از پایان سال تعیین و تکلیف شود.
2 ماه پیش
توصیه یک وکیل به مردم ایران که باید جدی گرفت! در اکثر قریب به اتفاق قراردادهای بیمه، خسارت های وارد شده در جریان اعتراضات عمومی، مشمول بیمه نمی شوند! از آنجا که در قراردادهای بیمه، مانند بیمه بدنه اتومبیل، بیمه آتش سوزی و سایر قراردادهای بیمه، خسارات وارد شده در جریان اعتراضات عمومی مشمول بیمه نمی‌شوند و شرکت بیمه، چنین خسارت‌هایی را مستثنا کرده است، لازم است در روزهای اعتراض، اتومبیل، مغازه و اموال بیمه شده خود را در اماکنی که اعتراض برگزار می‌شود و در معرض خطر تخریب، آتش‌سوزی و آسیب‌دیدگی هستند، قرار ندهید یا حفاظت های لازم را از آنها انجام بدهید!
لطفا اطلاع‌رسانی کنید...
2 ماه پیش
📌بیشترین نرخ بیکاری در میان لیسانسه‌ها/ زنان بیشتر از مردان بیکار هستند

بر اساس آخرین گزارش وضعیت اجتماعی و فرهنگی ایران از سال ۱۳۹۶ تا زمستان ۱۴۰۰؛

🔹نرخ بیكاری جمعیت فارغ‌التحصیل آموزش عالی برحسب جنس و به تفكیک مدرک تحصیلی در سال ۱۳۹۹ با مدرک کاردانی ۱۲.۸درصد، با مدرک کارشناسی ۱۶درصد، با مدرک کارشناسی ارشد ۱۲درصد و با مدرک دکتری و بالاتر ۴.۳درصد است.

🔹نرخ بیكاری در جمعیت فارغ‌التحصیل آموزش عالی با هر کدام از مدارک تحصیلی در سال ۱۳۹۹ در مقایسه با سال‌های گذشته کاهشی بوده است و بصورت کلی نرخ بیکاری از ۱۹.۴درصد در سال ۱۳۹۶ به ۱۴.۲درصد در سال ۱۳۹۹ کاهش یافته است.

🔹البته باید توجه داشت که نرخ مشارکت (نسبتی که نشان‌دهنده جمعیت فعال در بازار کار است ) برای کل جمعیت در سن کار، در همین بازه زمانی روندی کاهشی داشته است. به عبارتی دیگر، افرادی که در سن کار قرار دارند به دلایلی نظیر ناامیدی نسبت به آینده در جستجوی شغل نیستند و دیگر جزء جمعیت فعال محاسبه نمی‌شوند و یکی از دلایل کاهش نرخ بیکاری می‌تواند همین باشد؛ البته با توجه به اینکه نرخ مشارکت برای فارغ‌التحصیلان آموزش عالی منتشر نشده، نمی‌توان با قطعیت در این رابطه اظهارنظر کرد.

🔹همچنین نرخ بیکاری در میان فارغ‌التحصیلان با هر مدرک تحصیلی در میان زنان بیشتر از مردان بوده و بطورکلی نرخ بیکاری در سال ۱۳۹۹، در میان مردان ۱۰.۴درصد و و در میان زنان ۲۲.۸درصد بوده است./اقتصادآنلاین
2 ماه پیش
📌قیمت جدید مرغ اعلام شد/ مصرف مرغ ۵۰ درصد کم شد

مهدی یوسف‌خانی، رییس اتحادیه پرنده و ماهی:
🔹قیمت کنونی هر کیلو مرغ گرم ۶۰ هزار تومان، هر کیلو ران مرغ ۶۰ هزار تومان، سینه مرغ ۱۲۰ هزار تومان و فیله مرغ ۱۳۰ هزار تومان است.

سرپرست جهاد کشاورزی استان تهران:
🔹 عرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۴۰ هزار تومان برای تنظیم بازار .

مرکز پژوهش‌های مجلس:
🔹بعد از مردمی‌سازی یارانه‌ها، سرانه مصرف مرغ ۳۰ تا ۵۰ درصد افت داشته است.
2 ماه پیش
هزینه اوراق مسکن به زیر ۱۰۰ هزار تومان رسید

🔹روند نزولی در قیمت اوراق مسکن همچنان ادامه دارد و قیمت این اوراق در سال جاری به زیر ۱۰۰ هزار تومان رسید.
2 ماه پیش
افزایش 61 درصدی نرخ اجاره‌بها در کشور نسبت به سال گذشته

🔹مرکز آمار ایران: مبلغ اجاره‎ ماهانه در سطح کشور نسبت به فصل قبل ۱۶.۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۶۰.۹ درصد افزایش داشته است.

🔹متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی نسبت به فصل قبل ۸.۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۴.۸ درصد افزایش داشته است.
2 ماه پیش
⭕️سفر به برزیل چقدر هزینه دارد؟

🔹هزینه تور برزیل شامل اقامت در هتل‌های پنج‌ستاره و کشتی UALL در رود آمازون تا 230 میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند
2 ماه پیش
📌۱۶ میلیارد تومان دریافتی برای ۴۰ قسمت برنامه ضبط شده/ صداوسیما نمی‌تواند برنامه‌ها را پخش کند؟

🔹«مهران مدیری» کارگردان و بازیگر تلویزیونی در کلیپ اینستاگرامی اعلام کرد که به هیچ‌وجه راضی نیست حتی یک فریم از سری جدید برنامه دورهمی او از صداوسیما پخش شود اما...

🔹تهیه‌کننده این برنامه اما گفته که «مهران مدیری» تمام دستمزد خود بابت تولید برنامه دورهمی را به طور کامل دریافت کرده و مطالبه‌ای از صداوسیما هم ندارد!
«ناصر قدیر کاشانی» اضافه کرده که مالکیت و تصمیم پخش برنامه در اختیار صداوسیماست و نظر آقای «مدیری» نظر شخصی است.

🔹او در این باره که گفته می‌شود «مهران مدیری» چندین میلیارد دستمزد دریافت کرده، گفته که همین حدود است.

🔹 دریافتی مهران مدیری برای هر برنامه ۴۰۰ میلیون تومان عنوان شده است. آنطور که مدیری خود گفته ۴۰ قسمت ضبط شده از دورهمی هم مانده که هنوز پخش نشده است. به عبارتی مهران مدیری از عدم پخش ۴۰ قسمتی سخن گفته که بابتش ۱۶ میلیارد تومان دریافت کرده است.
2 ماه پیش
📈 انس طلا = 1672.90
📉 گرم‌ طلا 18 عیار = 1.330.000
📉 مثقال طلای آبشده = 5.765.000
📉 سکه قدیمی = 13.500.000
📉 سکه امامی = 14.350.000
📈 ربع سکه = 5.000.000
📈 نیم سکه = 8.000.000
📈 سکه گرمی = 3.030.000

📈 دلار آمریکا= 31.750
📈 دلار سلیمانیه= 32.110
📈 دلار هرات = 31.520
2 ماه پیش
🔻سهمیه بنزین مهر ماه امشب واریز می‌شود

🔸۶۰ لیتر سهمیه بنزین مرداد ماه خودروهای شخصی بدون هیچ‌گونه تغییری ساعت صفر بامداد جمعه (یکم مهر) در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی شارژ می‌شود.
2 ماه پیش
🚘شرایط فروش محصولات زامیاد اعلام شد
2 ماه پیش
🚘شرایط فروش محصولات زامیاد اعلام شد
2 ماه پیش
قرعه کشی خودرو، همه را سفته باز کرد
لاتاری خودرویی و سود ۱۰۰ درصدی برای خوش اقبال‌ها

🔹بهار ۱۳۹۹ و آغاز قرعه کشی خودرویی، سیاستی که پس از گذشته بیش از دو سال ادامه دارد و هر چند از اوایل امسال نام سامانه یکپارچه تخصیص خودرو بر آن نقش بست اما تغییری در کارکرد آن ایجاد نشد.

🔹در حقیقت این سامانه بخت آزمایی است که برندگان آن، سود ۱۰۰ درصدی را کسب می کنند. هر چند سیاست گذار کارکردهای دیگری از جمله رسیدن خودرو به دست مصرف کننده نهایی و کاهش التهاب بازار برای آن برشمرده اما نگاهی به آمارها نشان می دهد که هیچ کدام از آن ها محقق نشده است.

🔹از خرداد ۱۳۹۹ تا اردیبهشت ۱۴۰۱، ۳۸ مرحله فروش فوری ایران خودرو برگزار شد؛ در مرحله اول بیش از چهار میلیون و ۳۶۰هزار متقاضی ثبت نام کردند که این عدد در مرحله آخر به بیش از ۶میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسید.

🔹آمارهای فروش خودرو در سامانه یکپارچه هم نتایج مشابهی را نشان می دهد؛ در مرحله اول چهار میلیون و ۱۷۵ هزار نفر ثبت نام کردند که تعداد متقاضیان در مرحله سوم به ۶میلیون و ۶۸۵ هزار نفر رسید.
2 ماه پیش
هزینه مسکن و اجاره؛ تافته جدا بافته تورم!

وال استریت ژورنال در تحلیلی نوشت:

🔹اجاره و سایر هزینه‌های سرپناه به عنوان محرک اصلی تورم کلی مصرف کننده ظاهر می‌شوند و در زمانی که بسیاری از اجزای دیگر شروع به عقب نشینی کرده‌اند، هزینه‌های مسکن موجب ادامه روند افزایشی تورم شده است.

🔹اقتصاددانان انتظار دارند که تورم مسکن قبل از آغاز فصل سرد در ماه‌های آینده بیشتر تقویت شود، اما مطمئن نیستند که چه زمانی تسکین خواهد یافت. این چالش دیگری را برای فدرال رزرو ایجاد می‌کند، چرا که نرخ بهره را برای کاهش فشار قیمت‌ها افزایش خواهد داد.

🔹هزینه‌های سرپناه – که عمدتا شامل اجاره‌ها و معیاری از قیمت‌های خانه است که به عنوان اجاره معادل مالکان شناخته می‌شود – در ماه آگوست نسبت به ماه قبل ۰.۷درصد افزایش یافت، در حالی که در ماه جولای ۰.۵درصد افزایش داشت. این ارقام در ماه آگوست نسبت به سال قبل ۶.۲ درصد افزایش داشت در حالی که رقم سالانه در ماه جولای ۵.۷درصد بود.
2 ماه پیش
♦️احتمال وقوع ابر رکود اقتصادی

🔹لانک جهانی با انتشار گزارشی هشدار داده درصورتی‌‌که سیاستگذاران بانک‌‌های مرکزی جهان نرخ بهره را در ماه‌های آینده بیش از حد بالا ببرند و بازارهای مالی را تحت فشار قرار دهند، اقتصاد جهانی در معرض وقوع رکود ویرانگری در سال آینده قرار خواهد گرفت.

🔹بر اساس گزارشی از فایننشال‌تایمز، بانک جهانی از سیاستگذاران پولی اقتصادهای بزرگ جهان خواسته تا در راستای کاهش انقباض‌‌های پولی، اقدامات خود را هماهنگ کنند.

🔹قیمت انرژی و مواد غذایی پس از شروع عملیات نظامی روسیه در اوکراین در اواخر فوریه افزایش یافته و بحران هزینه‌های زندگی را به دنبال داشته است. بانک جهانی برای جلوگیری از تورم از دولت‌ها خواسته است به جای تکیه بر سیاست‌‌های پولی انقباضی، به خانواده‌های آسیب‌‌پذیر کمک‌‌های هدفمند ارائه کنند.
2 ماه پیش
دریافت سروش پلاس