شرکت گاز استان گیلان

✅اطلاع رسانی رویدادهای شرکت گاز استان گیلان✅ ارتباط با ما ↙
🆔 @rvb1400 (ارسال خبر،فیلم و عکس های خبری)


4 ماه پیش
✅پایش دمای نهادهای دولتی گیلان از مرز 21 هزار مورد گذشت

با برنامه ریزی های بعمل آمده از ابتدای آذرماه امسال تاکنون بیش از 21 هزار مورد پایش دمای ادارات و نهادهای دولتی در گیلان انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان، حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به دستورالعمل پایش مصرف گاز ادارات و نهادهای دولتی از سوی شرکت ملی گاز گفت: با تلاش همکارانم از ابتدای آذرماه امسال تاکنون بیش از 21 هزار مورد بازرسی از اماکن و پایش دما به ثبت رسیده است.

وی با اعلام این خبر اظهار داشت: طی 21 هزار و 264 مورد بازدید انجام شده، تعداد 816 مورد اخطار به ثبت رسیده که تذکرات لازم درخصوص رعایت الگوی مصرف به این سازمان ها داده شده است.

اکبر درخصوص مدیریت مصرف گاز در سازمان ها و ادارات استان بیان کرد: این نهادها می توانند با استفاده از وسایل گازسوز استاندارد با برچسب انرژی بالا (A , B)، خاموش کردن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل، رعایت دمای آسایش در محیط کار (18 الی 21 درجه)، روشن نمودن وسایل گرمایشی یک ساعت پیش از شروع کار و خاموش کردن آن یک ساعت قبل از پایان وقت اداری و انجام بازرسی مستمر و عایق بندی موتورخانه ها تا حد زیادی در مصرف گاز صرفه جویی نمایند.

مدیرعامل گاز گیلان در خاتمه با اشاره به اهمیت موضوع پایش و بررسی دمای نهادهای دولتی درجهت رعایت الگوی مصرف گاز طبیعی گفت: مهم ترین هدف از اجرای این طرح، نهادینه سازی فرهنگ مصرف ایمن و درست گاز طبیعی در بخش های مختلف جامعه است.


#درست_مصرف_کنیم
#_18_21_دمای_زندگی
#به_اندازه_مصرف_کنیم
#شرکت_گاز_گیلان

🌐www.nigc-gl.ir/fa/Details/18389
📱https://what.splus.ir/gasguilan
4 ماه پیش
4 ماه پیش
⭐️خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تا سه پله مشمول معافیت هزینه گازبها خواهند بود
بر اساس تبصره قانونی، تمامی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تا سه پله مشمول معافیت هزینه گازبها به نرخ صفر خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان، سیدجلال نورموسوی، سرپرست مدیریت امور هماهنگی گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با اعلام این خبر، اظهار داشت: بر اساس نامه‌ ارسالی به رؤسای سازمان بهزیستی و کمیته امداد در دو نوبت، و درخواست برای لیست مشمولین، متأسفانه تاکنون ۶ استان، کمیته امداد به تعداد ۲۳ هزار خانوار تحت پوشش و بهزیستی نیز ۶ استان به تعداد ۱۵ هزار خانوار تحت پوشش، جمعاً ۳8 هزار متقاضی را معرفی کرده‌اند.

وی ادامه داد: البته هر زمان که لیست از طرف این دو سازمان اعلام شود، از اول سال تمام گازبهای سه پله اول آن‌ها مشمول معافیت خواهد شد و چنان‌چه احیاناً از میزان مصرف مورد نظر، به پله‌های چهارم و بالاتر عدول کنند، مشمول تعرفه‌های فقط پله ۴ و بالاتر خواهند بود.

نورموسوی با بیان این که بر اساس اقلیم‌بندی موجود و ۵ اقلیمی که داریم؛ سه پله اول اقلیم از نظر ما، مصارف عادی تلقی می‌شود، گفت: این سه پله بر اساس دستورالعمل، برای مشمولین کمیته امداد و بهزیستی، مشمول معافیت خواهد بود.

سرپرست مدیریت امور هماهنگی گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در پایان، افزود: بر اساس همین دستورالعمل، در اقلیم یک که سردترین اقلیم محسوب می‌شود، تا ۵۰۰ مترمکعب در ماه مصرف، مشمول معافیت می‌شود، این در حالی است که اقلیم دو، تا ۴۵۰ مترمکعب و اقلیم سه که تقریباً مناطق سرد ما هستند، تا ۴۰۰ مترمکعب مشمول معافیت می‌شوند و اقلیم‌های ۴ و ۵ مناطق گرمسیری ما هستند که معمولاً معافیت را کامل می‌گیرند.


منبع: روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران

🌐www.nigc-gl.ir
📱https://what.splus.ir/gasguilan
4 ماه پیش
🔥در روز‌های برفی ثبت شد؛ رکوردزنی بی سابقه گیلانیان در مصرف گاز

مدیرعامل شرکت گاز گیلان: در روز‌های برفی گیلانیان بیش از ۲۰ میلیون مترمکعب در بخش خانگی گاز مصرف کرده اند.

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان؛ حسین اکبر در ارتباط زنده تلویزیونی با خبر ۲۰ با اعلام این خبر گفت: مشترکان خانگی با این مقدار مصرف گاز رکورد زدند.

وی با اشاره به اینکه در ۱۰ ماهه گذشته بیش از ۶ میلیارد مترمکعب مصرف گاز ثبت شده است افزود: این مقدار نسبت به سال گذشته ۲درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: مشترکان با رعایت کردن دمای آسایش می‌توانند در مصرف گاز صرفه جویی کرده و از قطعی گاز مشترکان صنعتی جلوگیری خواهند کرد.

#درست_مصرف_کنیم
#_18_21_دمای_زندگی
#به_اندازه_مصرف_کنیم
#شرکت_گاز_گیلان

🌐www.nigc-gl.ir/fa/Details/18389
📱https://what.splus.ir/gasguilan
4 ماه پیش
📊 نقشه انحراف نسبی مصرف خانوار نسبت به سرانه مجاز اقلیمی

🗓 ۲ بهمن ماه ۱۴۰۰

#رونق_اقتصادی
#دمای_زندگی
#فرهنگسازی
#دمای_رفاه

🌐www.nigc-gl.ir/fa/Details/18389
📱https://what.splus.ir/gasguilan
4 ماه پیش
4 ماه پیش
4 ماه پیش
📣آگهی مناقصه: بازسازی خطوط و تاسیسات گازرسانی شهرستان لاهیجان
🔻2 بهمن 1400
@gasguilan
4 ماه پیش
📣آگهی مناقصه: اجرای خرپا و دو عدد پایه شمع بتنی روستای سیدآباد شهرستان فومن
🔻2 بهمن 1400
@gasguilan
4 ماه پیش
📣آگهی مناقصه: عملیات ساختمانی، ساخت پایه بتنی و خرپا و عبور لوله خرپا در روستای فوشه از توابع فومن

🔻2 بهمن 1400
@gasguilan
4 ماه پیش
🔥مدیرعامل گاز گیلان: مدیریت مصرف، برای جلوگیری از افت فشار گاز در گیلان ضروریست

حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در جلسه کمیته بحران این شرکت از همه مشترکین بویژه مشترکین خانگی در خواست کرد تا برای پیشگیری از افت فشار گاز، مصرف خود را مدیریت کنند.

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان، حسین اکبر در جلسه کمیته مدیریت بحران این شرکت مدیریت صحیح مصرف گاز توسط مشترکین خانگی را مهم ترین عامل برای عبور از این شرایط سخت عنوان کرد و گفت: همه مردم فهیم استان گیلان می توانند با کاهش یک درجه ای دمای منازل و رعایت دمای آسایش (18 الی 21 درجه) ضمن کمک به پایداری جریان گاز، از قطع جریان گاز صنایع استان جلوگیری نمایند.

وی در خاتمه با اشاره به اهمیت همراهی و همکاری همه مشترکین و همچنین نهادها و سازمان های گیلان برای برون رفت از این وضعیت اظهار داشت: ما شرایط سخت بسیاری را در سال های گذشته تجربه کرده ایم که انشاءالله با توفیق الهی و با همت خادمان مردم در شرکت گاز و همراهی مردم فهیم و مسئولین استان از زمستان سرد امسال به سلامت عبور کرده و به استقبال گرمای بهار خواهیم رفت.

🌐www.nigc-gl.ir/fa/Details/18389
📱https://what.splus.ir/gasguilan
4 ماه پیش
📣آگهی مناقصه: ساخت و نصب 750 انشعاب فولادی و پلی اتیلن پراکنده شهرستان رودسر
🔻29 دی 1400
@gasguilan
4 ماه پیش
📣آگهی مناقصه: بازسازی خطوط و تاسیسات گازرسانی شهرستان رودسر
🔻29 دی 1400
@gasguilan
4 ماه پیش
📣آگهی مناقصه: بازسازی خطوط و تاسیسات گازرسانی شهرستان تالش
🔻29 دی 1400
@gasguilan
4 ماه پیش
📣آگهی مناقصه: ساخت و نصب 700 انشعاب پراکنده در شهرستان فومن
🔻29 دی 1400
@gasguilan
4 ماه پیش
📣آگهی مناقصه: ساخت و نصب 1000 انشعاب پراکنده منطقه 2 شهرستان رشت
🔻29 دی 1400
@gasguilan
4 ماه پیش
📣آگهی مناقصه: خرید لوله فولادی بدون درز در مجموع به متراژ 508 متر
🔻29 دی 1400
@gasguilan
4 ماه پیش
📣آگهی مناقصه: ساخت و نصب 600 انشعاب پراکنده در شهرستان لاهیجان
🔻29 دی 1400
@gasguilan
4 ماه پیش
🔥مشترکین خانگی گاز در گیلان در شبانه روز گذشته (28 دی 1400) رکورد مصرف گاز را شکستند.

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان، حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از مصرف بیش از 20 میلیون مترمکعب گاز در بخش خانگی در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: این میزان در نوع خود یک رکورد محسوب می شود.

وی با اشاره به اهمیت موضوع طراحی درست و استاندارد منازل برای نگهداشت گرما و جلوگیری از هدررفت انرژی گفت: رعایت کردن مبحث 19 مجموعه دستورات ساختمان توسط سازندگان می تواند تا حد بسیاری سبب کاهش مصرف گاز شود.

اکبر همچنین موضوع فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مصرف بهینه گاز طبیعی را در کاهش میزان مصرف گاز طبیعی بسیار مهم و تاثیرگذار برشمرد و اظهار داشت: سازمان های تبلیغی و آموزشی همچون صدا و سیما، آموزش و پرورش و رسانه های مکتوب و مجازی باید همانند گذشته، شرکت گاز را درجهت نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی یاری رسانند.

مدیرعامل گاز گیلان در خاتمه از همه مشترکین و مصرف کنندگان گاز طبیعی خواست تا با رعایت دمای آسایش (18 الی 21 درجه)، ضمن حفظ این سرمایه ملی برای آیندگان، زمینه بهره مندی همه مشترکین گاز بویژه مشترکین صنعتی و به تبع آن رونق اقتصادی و آبادانی کشور را فراهم نمایند.

🌐www.nigc-gl.ir/fa/Details/18389
📱https://what.splus.ir/gasguilan
4 ماه پیش
دریافت سروش پلاس