اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی

آدرس سایت اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی www.ido-kh.ir سامانه پیام کوتاه : 30005027 تلفن تماس : 32215200-051 روابط عمومی : 32215212-051 ارتباط با مدیر کانال : worldartir@ آدرس : مشهد مقدس - بلوار شهید مدرس


🔸تجلیل از سلما همتیان ، پدیده ایرانی 8 ساله شطرنج آسیا

@idokhir
1 هفته پیش
مشهد ستاره باران شد

@idokhir
1 هفته پیش
💠 اجتماع طلاب انقلابی مشهد مقدس با موضوع "نقش طلاب انقلابی در جنگ شناختی" در مسجد سهله مشهد برگزار شد.

در این‌ گردهمایی که به همت جبهه روحانیت مردمی انقلاب اسلامی برگزار شد، حجت الاسلام صاحبقرانی مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از سخنرانان این برنامه بود.
وی سخنان خود را با فرازی از منشور روحانیت امام خمینی آغاز کرد. امام راحل می‌فرمایند: حوزه‏‌ها و روحانيت بايد نبض تفكر و نياز آينده جامعه را هميشه در دست خود داشته باشند و همواره چند قدم جلوتر از حوادث، مهياى عكس العمل مناسب باشند. چه بسا شيوه‏‌هاى رايج اداره امور مردم در سالهاى آينده تغيير كند و جوامع بشرى براى حل مشكلات خود به مسائل جديد اسلام نياز پيدا كند. علماى بزرگوار اسلام از هم اكنون بايد براى اين موضوع فكرى كنند.
حجت الاسلام صاحبقرانی، سخنان امام راحل را به معنای امام جامعه بودن طلاب و روحانیت در عرصه های مختلف تحقق و اقامه دین در سطح جامعه دانست و تاکید کرد: این منشور که چشم‌انداز ماموریت‌های طلبگی است، باید توسط طلاب به طور مکرر مطالعه و مورد مراجعه قرار بگیرد.
مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: برای تحلیل دقیق اتفاقات این روزها نیاز به داشتن مبنا و اصول داریم و در غیر این صورت، دچار تحلیل‌های سطحی و غیرقابل هضم برای جامعه خواهیم شد.
وی با اشاره به هدف انقلاب اسلامی مبنی بر تشکیل تمدن اسلامی، محل اصلی نزاع غرب با انقلاب اسلامی را پیشرفت ایران اسلامی به واسطه انقلاب اسلامی و حکمرانی دینی دانست و افزود: علت درگیری تمدن غربی با ما این است که انقلاب اسلامی به دنبال کار اصلی انبیا یعنی تربیت انسان‌هاست و در این راه با استفاده از همین نیروهای دیندار تربیت شده انقلاب در حال افتخار آفرینی است.
صاحبقرانی افزود: امروز دشمن در جنگ شناختی با درشت کردن ضعف‌های اجرایی کشور که برخی از آنها هم طبیعی است، کاری کرده است که افراد تنها نقاط ضعف را ببینند و پیشرفت‌های کشور را نبینند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: گرفتاری‌های امروز ناشی از عدم توجه به فرامین امام جامعه همچون وجوب فوری و قطعی جهاد تبیین است و همین باعث شد که اکنون با لگد دشمن از خواب بیدار شویم. اگرچه حالا هم دیر نشده و باید عقب‌افتادگی‌های موجود را جبران کنیم.
وی تاکید کرد: نباید از جنگ با دشمن ترسید و باید وارد فضای جهاد تبیین شد و در این مسیر، مهارت‌های مورد نیاز را کسب کرد؛ همچنان که شهدا در دفاع مقدس نیز چنین کردند.
عضو شورای فرهنگ عمومی استان در ادامه با اشاره به بیان امام راحل که نبايد دشمن را کوچک بشمريم و درباره نقشه‌های دشمن همه باید احساس مسئولیت کنیم، تاکید کرد: امروز طلاب جوان ما باید از طلاب دوران دفاع مقدس الگو بگیرند که هم درس خود را پیش بردند و هم در عرصه جنگ نرم با حضور در شهرها و روستاها به تبیین و تبلیغ اشتغال داشتند و هم در میدان جنگ سخت، حضور داشتند. امروز هم باید عماروار برای حمایت از ولی جامعه به میدان آمد و ذهن‌های تشنه و پر از سوال را اقناع کرد.

@rohaniat_mardomi
1 هفته پیش
بای ذنب قتلت


شهادت دو تن از خادمان هیئات مذهبی
حسین زینال زاده و دانیال رضا زاده را به دست منافقین کور دل تسلیت و تعزیت عرض مینمائیم

شهادت این دوفرزند انقلاب، خادم الشهدا و جوانان هیئتی را به جامعه ی مذهبی و متدین شهر مشهد وهمچنین خانواده ی معظم این شهدای گرانقدر تبریک و تسلیت عرض می‌نمائیم

ضمن محکوم. نمودن این عمل ناجوانمردانه خواستار برخورد قاطع مسولین قضایی و امنیتی با عوامل این جنایت می باشیم

شورای هیئات مذهبی مشهد مقدس
1 هفته پیش
اتحادیه موسسات وتشکل های قرآن وعترت استان خراسان رضوی در محکومیت حوادث تروریستی ایذه و اصفهان و مشهد مقدس بیانیه ای به شرح زیر صادر نمود:

بسم الله الرحمن الرحیم
وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ‌ (آل عمران ؛١۶٩)

بار دیگر دستان پلید دشمنان این سرزمین مقدس وایادی منحرف از اسلام ناب محمدی به خون مردم مظلوم آغشته گشته وچهره پلید خود رانمایان ساخت. حادثه تلخ و تاسف‌بار تروریستی شهرستان ایذه و استان اصفهان و مشهد مقدس که منجر به شهادت و مجروح شدن جمعی از مردم عزیز و بی گناه گردید ضمن اثبات اتحاد شوم میان گروه‌های تروریستی مزدور، دولت‌های مرتجع منطقه و استکبار جهانی به محوریت آمریکا، بار دیگرحقانیت ومظلومیت ملت شریف ایران را به رخ جهانیان کشید.

اتحادیه موسسات وتشکل های مردمی قرآن وعترت ضمن محکومیت شدید و قاطعانه نا آرامی‌ها و اغتشاشات اخیر و حادثه شهادت و مجروح شدن جمعی از هموطنان مظلوم‌مان در ایذه و اصفهان و مشهد اعلام میدارد دشمنان انقلاب اسلامی بدانند، ایجاد نا امنی و نا آرامی در ایران عزیز و این گونه حرکت‌های کور و ذلیلانه نه تنها هیچ گونه خللی در اقتدار و اراده پولادین شجره طیبه و مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد نمی‌کند، بلکه تقویت و تثبیت مبانی و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران را به دنبال خواهد داشت.

اتحادیه موسسات قرآنی خراسان رضوی از همه دستگاه امنیتی، انتظامی و قضایی می خواهد با پیگیری جدی و شناسایی و تشریح اهداف تروریست ها و ارتباطات داخلی و خارجی ایشان ، زمینه پیشگیری از اینگونه اتفاقات را فراهم آوردند و با افراد، اشخاص و جریاناتی که با اقدامات خرابکارانه خود زمینه ساز نا امنی ها، خسارت به اموال عمومی و امنیت ذهنی مردم شده اند برخورد جدی نمایند.

اتحادیه موسسات وتشکل های مردمی قرآن وعترت استان خراسان رضوی
1 هفته پیش
1 هفته پیش
📜 تایپوگرافی

📌 ایذه

#برای_ایران
@foriran1401
1 هفته پیش
📜 عکس نوشته

📌 به کدامین گناه؟
اثر هنرمند: محسن آقایی

#برای_ایران
@foriran1401
1 هفته پیش
دوره فشرده تدبر و مفاهیم قرآن کریم
با حضور #استاد_بهرامپور
پنجشنبه و جمعه، 26 و 27 آبان
ساعت 8 صبح تا 5 عصر
مکان کلاس حضوری: میدان شهدا، توحید 6
لینک کلاس مجازی: https://gharar.ir/r/84461f57

#مؤسسه_تخصصی_امام_سجاد_علیه_السلام
#مؤسسه_طلیعه_داران_هدایت_طوس
#مؤسسه_قرآنی_حنیف
1 هفته پیش
مسابقه بزرگ کتابخوانی دیار دلیران

بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد قوم کرد و کردستان

همراه با ۱۰۰ میلیون ریال جایزه

http://m-ketab.ir/news/3115


موسسه فرهنگی هنری شهید روحی
تشکل تخصصی ترویج و ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در کشور

@mketabir
1 هفته پیش
بسم الله الرحمن الرحیم
🔸حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین جناب آقای فرزانه )دام عزه العالی)
🔸انتصاب شایسته حضرتعالی را به عنوان دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان تبریک عرض نموده و برای شما که سال‌های متمادی برای ترویج، تبیین و گسترش اندیشه های تمدّنی اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و سلم تلاش وافر نموده‌اید، آرزوی توفیق داریم.
امیدواریم با عنایت به حضور پربرکت حضرتعالی در این عرصه خطیر و مدیریت انقلابی و جهادی، شاهد تبیین اندیشه‌های ناب اسلامی، استمرار حرکت صحیح و انقلابی و همچنین حضور هدایتگر و میدانی حوزه علمیه خراسان در عرصه‌ی خدمات اجتماعی باشیم و بی شک این وظیفه سترگ در کنار تعهد، تخصص و تجربیات ارزنده شما، دست یافتنی است.

هادی صاحبقرانی
مدیر کل تبلیغات اسلامی
خراسان رضوی

@idokhir
2 هفته پیش
بسم الله الرحمن الرحیم
🔸حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای خیاط (دامت برکاته)
🔸انتصاب شایسته حضرتعالی را به عنوان مدیر حوزه علمیه خراسان که نشان از شایستگی، تجربه، تخصص و تعهد می باشد تبریک عرض می کنم.
حوزه علمیه خراسانی که از دیرباز مهد پرورش عالمان و اندیشمندانی بوده است که نام و آوازه ی ایشان، بر جریده تاریخ ثبت و ضبط گردیده است و این گویای ظرفیت و استعداد فراوان خطّه خورشید در تربیت و پرورش طلاب و دانش پژوهانی انقلابی، مجاهد، عالم و عامل به اندیشه های تمدنی اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله وسلم می باشد.
امروز ظرفیت کم نظیر طلاب جوان، فاضل و جهادی حوزه‌ علمیه‌ خراسان، دستیابی به افق های دور دست علمی و تبلیغی در عرصه تربیت نفوس، هدایت دینی و سیاسی را به هدف‌هایی دست‌یافتنی و نزدیک مبّدل نموده است.
امیدواریم با عنایت به حضور پربرکت حضرتعالی در این عرصه خطیر و مدیریت انقلابی و جهادی، شاهد تبیین اندیشه‌های ناب اسلامی، استمرار حرکت صحیح و انقلابی و همچنین حضور هدایتگر و میدانی حوزه علمیه خراسان در عرصه‌ی خدمات اجتماعی باشیم.

هادی صاحبقرانی
مدیر کل تبلیغات اسلامی
خراسان رضوی

@idokhir
2 هفته پیش
▪️ کاروان زیارتی معرفتی قم ویژه هیئات مذهبی و مداحان مشهد مقدس با هدف برگزاری مراسم عزاداری رحلت حضرت معصومه سلام الله علیها و گرامیداشت هفتمین روز واقعه تروریستی شاهچراغ و شهدای مظلوم این واقعه

@idokhir
3 هفته پیش
وفات حضرت معصومه سلام الله علیها را تسلیت میگوییم.
@idokhir
3 هفته پیش
ملتی که آرزویش «شهادت» است، ملتی که #شهید، برایش عزیز است، شکست ندارد.

دیدید ملت در تشییع و بزرگداشت شهدای حرم #شاهچراغ چه کردند؟!
این ملت شکست ندارد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
🌀 "تشکل های دینی خراسان رضوی" 🔰

https://eitaa.com/idokhir_t
1 ماه پیش
⬛️◾️⬛️◾️⬛️◾️⬛️◾️⬛️◾️⬛️◾️
بیانیه علماء و بزرگان حوزه علمیه خراسان در محکومیت حوادث اخیر و به ویژه جنایت دشمنان قسم خورده در شاهچراغ


توزیع حداکثری
1 ماه پیش
🏴 پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پی حادثه‌ی تروریستی در حرم حضرت احمد بن موسی (شاهچراغ) شیراز

🔻 بسم اللّه الرّحمن الرّحیم
جنایت شقاوت‌آمیز در حرم مطهّر حضرت احمد بن موسی علیهماالسلام که به شهادت و مجروح شدن دهها مرد و زن و کودک بی‌گناه انجامید، دلها را اندوهگین و داغدار کرد. عامل یا عاملان این جنایت اندوهبار یقیناً مجازات خواهند شد ولی داغ عزیزان و نیز هتک حرمت حرم اهل بیت علیهم‌السلام جز با جستجو از سررشته‌ی این فاجعه‌آفرینی‌ها و اقدام قاطع و خردمندانه درباره‌ی آن، جبران نخواهد شد. همه در مقابله با دست دشمن آتش‌افروز و عوامل خائن یا جاهل و غافل او وظائفی برعهده داریم؛ از دستگاههای حافظ امنیت و قوه‌ی قضائیه تا فعالان عرصه‌ی فکر و تبلیغ و تا آحاد مردم عزیز باید ید واحده‌ئی باشند در مقابل جریانی که به جان مردم و امنیت آنان و مقدسات آنان بی‌اعتنائی و بی‌احترامی روا میدارد. ملت عزیز و دستگاههای مسئول یقیناً بر توطئه‌ی خباثت‌آمیز دشمنان فائق خواهند آمد، انشاءالله.
🔺 اینجانب به خانواده‌های عزادار این حادثه و به مردم شیراز و به همه‌ی ملت ایران تسلیت میگویم و شفای مجروحان را از خداوند متعال مسألت میکنم.
سید علی خامنه‌ای
۵ آبان ۱۴۰۱

💻 Farsi.Khamenei.ir
1 ماه پیش
#طرح | آخرین زیارت

▪️۴ آبان - حادثه تروریستی حمله به حرم شاهچراغ علیه‌السلام و شهادت جمعی از زائران این حرم

@aqr_ir
1 ماه پیش
▪️انا لله و انا الیه راجعون

▪️حمله تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ را به شدت محکوم کرده و به ملت خداجوی تسلیت و تعزیت میگوییم و از مسئولین نظام پیگیری جدی و برخورد قاطع در برابر اشرار و تروریست را خواهانیم.

اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی

@idokhir
1 ماه پیش
شهادت زائران حرم مطهر شاهچراغ را تسلیت گفته و این حادثه تروریستی را محکوم میکنیم .
@idokhir
1 ماه پیش
🔸فیلم | مؤید هرچه دارد از حسین(ع) است
🔸فیلم بخش‌هایی از مراسم ویژه‌ی رونمایی از "دیوان مؤید" در حرم مطهر رضوی

@idokhir
1 ماه پیش
🔸سامانه طوبی 🔸
جهت دریافت مجوز فعالیت و ثبت اطلاعات هئیت مذهبی ، مداحان ، شاعران آئینی ، انجمن های اسلامی و کانون های فرهنگی تبلیغی به سایت سامانه طوبی به آدرس https://tooba.tdm-ido.ir مراجعه کنید .

@idokhir
1 ماه پیش
🔸سامانه شمع 🔸
سامانه شمع توسط «اداره کل امور مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی»، با هدف بهینه‌سازی شبکهٔ تبلیغی و ارائهٔ خدمات به مبلغان طراحی شده است.
👈 مبلغین گرامی جهت ثبت نام در این سامانه از لینک
https://shabaketabligh.ir
استفاده کنید .
@idokhir
1 ماه پیش
✅انعقاد تفاهم نامه همکاری و هم افزایی بین شورای هیات‌های مذهبی و کانون مداحان استان قم و خراسان رضوی

در این جلسه بعد از تبادل نظر و همفکری اعضا، تفاهم نامه ای بین رؤسای شورای هیات‌های مذهبی این دو استان جهت انجام برنامه های مشترک، اعزام گروه های زیارتی، طراحی دوره های آموزشی جهت ارتقای سطح معرفتی و مهارتی و... منعقد گردید.

#کانون_مداحان
#شورای_هیاتهای_مذهبی
1 ماه پیش
دریافت سروش پلاس