KMPC مرکز تحقیقات فرآوری مواد کاشی گر


بورسیه تحصیلی هشت میلیاردی شهید همت برای هشت نفر

https://www.kmpc.ir/9220/

قابل توجه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد مهندسی معدن گرایش فرآوری مواد سال ۱۴۰۱ مرکز تحقیقات فرآوری مواد کاشی گر در نظر دارد در سال ۱۴۰۱ مبلغ هشت میلیارد ریال را به عنوان بورسیه تحصیلی شهید همت به هشت نفر از دانشجویان پذیرفته شده در آزمون کارشناسی ارشد (فرآوری) اختصاص دهد. شرایط و نحوه پرداخت بورسیه به شرح ذیل است. شرایط:
انتخاب دانشگاه شهید باهنر کرمان به عنوان اولویت اول
قبولی در دانشگاه شهید باهنر کرمان
قبولی در مصاحبه و کسب موفقیت تحصیلی در سال اول دوره کارشناسی ارشد
کار در پروژه های کاربردی مرکز تحقیقات
مبلغ بورسیه و نحوه پرداخت:
برای هر نفر در دوره مبلغ یک میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.
۶۰۰ میلیون ریال به صورت نقدی به حساب هر فرد در اقساط ماهیانه در سال دوم کارشناسی ارشد واریز می شود.
۴۰۰ میلیون ریال به صورت غیرنقدی بوده که شامل هزینه های جانبی اسکان، ایاب و ذهاب، تغذیه و … است.

پاسخ به سوالات متداول:
محل فعالیت دانشجویان در سال دوم کجاست؟ امسال دانشجویان پذیرفته شده در دو معدن بزرگ کشور (مجتمع مس سرچشمه و شرکت معدنی و صنعتی گلگهر) فعالیت خواهند کرد.
آیا در محل پروژه ها، افراد دیگری از مرکز تحقیقات جهت راهنمایی ما حضور دارند؟ بله. در هر دو محل، اعضای باتجربه مرکز تحقیقات، جهت راهنمایی و کمک به شما در انجام کارها حضور دارند و علاوه بر آن تمام پیگیری های مربوط به تردد، اسکان، تغذیه و … شما را قبل از ورود شما انجام خواهند داد.
آیا دسترسی به اینترنت همراه در محل انجام پروژه امکان پذیر است؟ بله. در هر دو کارخانه دسترسی به اینترنت پرسرعت ۴G فراهم است.
آیا در مدت حضور در محل پروژه ها در کارخانه، هزینه ای بابت اسکان یا غذا باید پرداخت کنیم؟ آیا کل مبلغ بورسیه ما صرف تامین این موارد خواهد شد؟ خیر. شما در مدت حضور خود در محل پروژه، از اسکان و تغذیه رایگان بهره مند خواهید شد و علاوه بر آن لباس های رسمی مرکز تحقیقات و سایر تجهیزات ایمنی مورد نیاز شما، به صورت رایگان در اختیارتان قرار خواهد گرفت و هزینه های این موارد قبل از ورود شما به مجموعه، توسط مرکز تحقیقات پرداخت شده است. تنها هزینه ای که در مدت فعالیت خود خواهید داشت، هزینه رفت و آمد از شهر خود تا شهرستان کرمان خواهد بود.
اگر در طول فعالیت خود در پروژه، به ابزار یا تجهیراتی نیاز داشتم هزینه آن را چه کسی متحمل می شود؟ در طول سالیان فعالیت مرکز تحقیقات، کلیه ابزارها و تجهیزات ضروری و موردنیاز، تهیه شده است و از قبل وجود دارد. اگر تجهیز جدیدی نیاز باشد کلیه هزینه های خرید و یا ساخت آنان برعهده مرکز تحقیقات خواهد بود.
من ترس دارم که نتوانم در چنین شرکت های بزرگی مفید واقع شوم. به نظر شما آیا موفق می شوم کارهایم را به درستی انجام دهم؟ شما در سال اول کلیه مطالبی که در صنعت به آن نیاز دارید را به طور کامل در دروس دانشگاهی یاد می گیرید. همه آموزش های سال اول کارشناسی ارشد، کاربردی و مختص افرادی است که قرار است مهندس کارآمد و تاثیرگذار صنایع شوند. اما با این وجود موفقیت و سربلندی شما در پروژه ها نیازمند همت بلند و تعامل خوب با افراد راهنمای شماست.
اگر در طول کارم به یک نرم افزار تخصصی مرکز تحقیقات نیاز داشته باشم آیا مرکز تحقیقات برای ما تخفیفی در نظر می گیرد؟ شما پس از کسب بورسیه همت، به عنوان یکی از اعضای مرکز تحقیقات فرآوری کاشی گر شناخته می شوید. مادامی که شما عضو مرکز تحقیقات کاشی گر هستید، برای استفاده از کلیه نرم افزارهای مرکز تحقیقات و همچنین کتابخانه دیجیتال همت، هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید و استفاده از آنها برای شما رایگان است. لازم به ذکر است که اشتراک شش ماهه هر کدام از این نرم افزارها برای غیر اعضای مرکز، به طور متوسط یک میلیون تومان است.
آیا پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد به مرکز تحقیقات تعهدی دارم و پس از آن باید رایگان برای مدتی کار کنم؟ خیر. شما پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد هیچ تعهدی به مرکز تحقیقات ندارید اما موظف هستید حداقل سه ماه زودتر رفتن خود را اعلام نمایید تا مراحل جایگزینی شما با فرد دیگر انجام شود.
آیا پس از فارغ التحصیلی هم می توانم در مرکز تحقیقات بمانم و همکاری خود را حفظ کنم؟ در صورتی که شما در مدت بورسیه (سال دوم کارشناسی ارشد) عملکرد قابل قبولی داشته باشید و مرکز تحقیقات از عملکرد شما رضایت داشته باشد، می توانید تا زمانی که مایل هستید به فعالیت خود ادامه دهید و از مزایای کار با مرکز تحقیقات بهره مند شود. شایان ذکر است که پس از پایان دوره کارشناسی ارشد، برای شما حقوق ماهیانه در نظر گرفته می شود که مبلغ آن بسته به عملکردتان به مراتب بالاتر از مبلغ ماهیانه پاداش بورسیه خواهد بود.

@KMPC_NEWS
3 ماه پیش
چهارصد و پانزدهمین جلسه‌ی هفتگی مرکز تحقیقات فرآوری مواد کاشی‌گر (بررسی راهبری کارخانه مولیبدن)

https://www.kmpc.ir/9186/

@KMPC_NEWS
3 ماه پیش
جلسه هفتگی استانداردسازی فرآیند در کارخانه های شرکت معدنی و صنعتی گل گهر: استانداردسازی فیلترهای دیسکی کارخانه تغلیظ مگنتیت شرکت معدنی و صنعتی گل گهر

https://www.kmpc.ir/9168/

@KMPC_NEWS
3 ماه پیش
چهارصد و چهاردهمین جلسه هفتگی مرکز تحقیقات فرآوری مواد کاشی‌گر (بررسی راهبری پمپ‌های کنسانتره پرعیارکنی اولیه و رمق‌گیر مدار فلوتاسیون کارخانه پرعیارکنی یک مجتمع مس سرچشمه)

https://www.kmpc.ir/9058/

@KMPC_NEWS
4 ماه پیش
انتشار مقاله‌ای تحت عنوان “اصلاح طراحی صنعتی مجرای خوراک‌دهی در سنگ‌شکن مخروطی مرحله سوم مجتمع مس سرچشمه” در نشریه مهندسی منابع معدنی

https://www.kmpc.ir/9044

@KMPC_NEWS
4 ماه پیش
قصور مهندسی و مسئولیت پذیری (Engineering negligence and accountability)

همه ساله در دنیا، حوادث متعددی در زمینه مهندسی رخ می‌دهد که ناشی از قصور و تقصیر مهندسی در نظارت، اجرا و مسئولیت پذیری است.
یکی از این نمونه‌ها، حادثه اخیر ریزش ساختمان متروپل در شهر آبادان استان خوزستان است که متاسفانه تعدادی از هموطنان در این حادثه، جان خود را از دست دادند.
مرکز تحقیقات فرآوری مواد کاشی‌گر، ضمن عرض تسلیت به هموطنان عزیز، از شما دعوت می‌کند تا به سخنرانی دکتر صمد بنیسی با موضوع “قصور مهندسی و مسئولیت‌پذیری” که در سال ۱۳۹۹ در یکی از جلسات هفتگی مجتمع مس سرچشمه انجام شده است، توجه کنید.

https://www.kmpc.ir/9013

@KMPC_NEWS
4 ماه پیش
جلسه هفتگی استاندار سازی فرآیند در کارخانه‌های مجتمع معدنی و صنعتی گل‌گهر: استانداردسازی سرند ترومل خطوط تولید کنسانتره ۶،۵و۷ مجتمع معدنی و صنعتی گل‌گهر

https://www.kmpc.ir/8991/

@KMPC_NEWS
4 ماه پیش
دعوت از دکتر صمد بنیسی بعنوان سخنران کلیدی در نخستین سمپوزیوم توسعه همکاری‌های دانش‌بنیان و ارزش‌آفرین صنعت مس و دانشگاه

https://www.kmpc.ir/8971/

@KMPC_NEWS
4 ماه پیش
چهارصد و سیزدهمین جلسه‌ی هفتگی مرکز تحقیقات فرآوری مواد کاشی‌گر (بررسی راهبری مدار آسیاکنی کارخانه پرعیارکنی ۱ مجتمع مس سرچشمه)

https://www.kmpc.ir/8948/

@KMPC_NEWS
4 ماه پیش
جلسه هفتگی استاندار سازی فرآیند در کارخانه‌های مجتمع معدنی و صنعتی گل‌گهر: بهینه سازی توزیع مواد شیمیایی خطوط تولید کنسانتره ۶،۵و۷ مجتمع معدنی و صنعتی گل‌گهر

https://www.kmpc.ir/8918/

@KMPC_NEWS
4 ماه پیش
چهارصد و دوازدهمین جلسه‌ی هفتگی مرکز تحقیقات فرآوری مواد کاشی‌گر (بررسی راهبری مدار سرندکنی و سنگ شکنی مجتمع مس سرچشمه)

https://www.kmpc.ir/8866/

@KMPC_NEWS
5 ماه پیش
جلسه هفتگی استاندارد سازی فرآیند در کارخانه های مجتمع معدنی و صنعتی گل‌گهر: بازرسی فرآیندی تیکنر های باطله خطوط تولید ۶،۵و۷ شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر(بخش دوم)

https://www.kmpc.ir/8846/

@KMPC_NEWS
5 ماه پیش
چهارصد و یازدهمین جلسه‌ی هفتگی مرکز تحقیقات فرآوری مواد کاشی‌گر (بررسی راهبری تیکنرهای مس)

https://www.kmpc.ir/8832/

@KMPC_NEWS
5 ماه پیش
بازدید جمعی از مدیران، رؤسا و سرپرستان واحدهای تحقیق و توسعه مجتمع مس سرچشمه از مرکز تحقیقات فرآوری مواد کاشی‌گر

https://www.kmpc.ir/8818

@KMPC_NEWS
5 ماه پیش
جلسه هفتگی استاندارد سازی فرآیند در کارخانه های مجتمع معدنی و صنعتی گل‌گهر: بازرسی فرآیندی تیکنر های باطله خطوط تولید ۶،۵و۷ شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر(بخش اول)

https://www.kmpc.ir/8798/

@KMPC_NEWS
5 ماه پیش
چهارصد و دهمین جلسه هفتگی مرکز تحقیقات فرآوری مواد کاشی‌گر (بررسی وضعیت مصرف مواد شیمیایی در کارخانه پرعیارکنی۲)

https://www.kmpc.ir/8756/

@KMPC_NEWS
6 ماه پیش
جلسه هفتگی استاندارد سازی فرآیند در کارخانه‌های مجتمع صنعتی و معدنی گل گهر: بازرسی فرآیندی بخش تر کارخانه تغلیظ گل گهر (آسیا کنی) – بخش دوم

https://www.kmpc.ir/8732

@KMPC_NEWS
7 ماه پیش
وزارت علوم از ۹ دانشمند برتر برای همکاری با جامعه و صنعت تقدیر کرد.
ا--------------------------------------------------------
به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، این ۹ دانشمند که گزیده ۱۳۴ دانشمند معرفی شده از دانشگاه های مختلف کشور هستند، توسط معاون پژوهشی وزارت علوم مورد قدردانی قرار گرفتند.
در انتخاب آنها، تمرکز بر فعالیت برای ارتباط دادن پژوهش ها با نیازهای جامعه و بخش صنعت کشور بوده است، زیرا وزارت علوم بر کاربردی کردن و کارآفرینی طرح های بنیادی تاکید دارد.
اسامی ۹ دانشمند برتر که معرفی شدند چنین است:
1- دکتر صمد بنیسی استاد دانشگاه باهنر کرمان، فعال در حوزه فرآوری مواد معدنی
2- دکتر حسین بلندی دانشیار دانشگاه علم و صنعت فعال در حوزه برق
3- دکتر محسن دانش مسگران استاد دانشگاه فردوسی مشهد، فعال در حوزه کشاورزی
4- دکتر حمیدرضا ربیعی استاد دانشگاه صنعتی شریف، فعال در حوزه هوش مصنوعی و علوم داده
5- دکتر محمدرحیم رهنما استاد دانشگاه فردوسی مشهد، فعال در حوزه برنامه‌ریزی
6- دکتر سیدحمیدرضا صادقی استاد دانشگاه ترییت مدرس، فعال در حوزه منابع طبیعی
7- دکتر سید علیرضا طباطبایی‌نژاد استاد دانشگاه صنعتی سهند، فعال در حوزه مهندسی نفت
8- دکتر مرتضی منتظری قهجاورستانی استاد دانشگاه علم و صنعت، فعال در حوزه مکانیک
9- دکتر محسن میوه چی دانشیار دانشگاه اصفهان، فعال در حوزه برق.

منبع خبر: ایرنا

@KMPC_NEWS
7 ماه پیش
چهارصد و نهمین جلسه‌ی هفتگی مرکز تحقیقات فرآوری مواد کاشی‌گر (بررسی راهبری پمپ های مدار فلوتاسیون کارخانه پرعیارکنی یک مجتمع مس سرچشمه)

https://www.kmpc.ir/8702/

@KMPC_NEWS
7 ماه پیش
"بیش از ۱۲۰ گفتار تازه در فرآوری مواد معدنی"
مجموعه سخنرانی‌های پروفسور صمد بنیسی پیرامون راهکارهای نوین در صنعت فرآوری مواد معدنی منتشر شد.
جهت مشاهده و دریافت، به پیوند زیر مراجعه کنید.

https://www.kmpc.ir/100captions

@KMPC_NEWS
7 ماه پیش
دریافت سروش پلاس