اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران

شرح کانال (اختیاری)


✔اخبار زیست محیطی شهرستان آمل

🔹یک صیاد غیر مجاز به همراه یک رشته دام ماهیگیری و تعداد ۳۰قطعه ماهی در رودخانه گرمرودبخش دشتسر آمل دستگیر و متخلف پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.
🔹کشف و ضبط چوب قاچاق از دونفر متخلف
🔹دستگیری یک نفر متخلف در حین تخلیه ضایعات صنعتی درمحور هراز .
🔹دستگیری یک متخلف به همراه کشف وضبط سی کیلوگرم غوزه گل شقایق طناز در دامنه قله دماوند .
🔹دستگیری یک نفر صیاد غیر مجاز به همراه کشف و ضبط یک دستگاه قلاب ماهیگیری لانسر و ۸ قطعه ماهی قزل آلای معمولی در منطقه کوهستانی نمارستاق.
@mazanddoe
1 سال پیش
برگزاری برنامه پاکسازی در ساحل رادیو دریا به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک با حضور رئیس و پرسنل اداره محیط زیست شهرستان چالوس و سازمان های مردم نهاد.
@mazanddoe
1 سال پیش
✔اخبار زیست محیطی شهرستان آمل

🔹ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل از دو گروه صیاد غیر مجاز سه رشته دام ماهیگیری و ۴۵قطعه ازانواع ماهیان معمولی در رودخانه گرمرودبخش دشتسر کشف وضبط کردند.

🔹شناسایی و دستگیری متخلفی که بطور گسترده اقدام به برداشت و کندن غوزه گل شقایق طناز دردامنه ضلع جنوبی قله دماوند نموده بود که با تشکیل پرونده قضایی به مراجع قانونی معرفی شد.

@mazanddoe
1 سال پیش
مامورین اجرایی پناهگاه حیات وحش دشت ناز حین گشت و کنترل و جلوگیری از تخلفات شکار و صید در رودخانه زردی یک رشته تور ماهیگیری کشف وضبط کردند.
@mazanddoe
1 سال پیش
اخبار زیست محیطی شهرستان ساری

🔹️ یک قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ توسط ماموران اجرایی (محیط بانی هولار) کشف وضبط و متخلفان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
🔹️ گشت وکنترل مشترک شبانه ماموران اجرایی پناهگاه حیات وحش سمسکنده با همکاری ماموران اجرایی منابع طبیعی زرین آباد در حوزه استحفاظی جهت جلوگیری از قاچاق چوب
🔹️ پاکسازی و جمع آوری زباله های حاشیه جنگلی اطراف پناهگاه حیات وحش سمسکنده و نصب بنرهای زیست محیطی به منظور افزایش آگاهی مردم

@mazanddoe
1 سال پیش
نهمین کارگاه آموزش جامعه محلی در اجرای طرح آموزشی سیپا توسط کارشناس محیط طبیعی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر و کارشناسان اموزشی طرح سیپا برای گروههای هدف (شکارچیان ، صیادان اعضا محترم شورای شهر و جامعه محلی و روحانی محترم شهر هشتیکه گلوگاه) با موضوع مشارکت و آموزش و بیان فرصت ها و تهدیدات و راهکارهای برون رفت از تهدیدات تالاب میانکاله در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

@mazanddoe
1 سال پیش
🔹مامورین اجرایی پناهگاه حیات وحش دشت ناز حین گشت و کنترل و جلوگیری از تخلفات شکار و صید ، در محدوده رودخانه زردی 2 رشته تور ماهیگیری کشف وضبط کردند.
@mazanddoe
1 سال پیش
📽تصاویری زیبا از کبک دری(پرنده بومی ایران) در منطقه البرز مرکزی شمالی-مازندران
📷تصویربردار: محیط بان ابوالفضل رهبری زاده/تیرماه ۱۴۰۰
@mazanddoe
1 سال پیش
همکار گرامی جناب آقای مهندس سیدعظیم غفاری نیا

با نهایت تأثر و تأسف درگذشت برادر عزیزتان را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و رحمت واسعه الهی و برای شما و سایر بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت داریم.

مدیریت و کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران
1 سال پیش
انتصاب رئیس پناهگاه حیات وحش میانکاله

باحکم رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ، رئیس پناهگاه حیات وحش میانکاله منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران ، عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور ورئیس سازمان حفاظت محیط زیست درحکمی ، علی کلانه را به مدت ۲ سال به عنوان رئیس پناهگاه حیات وحش میانکاله منصوب کرد.
دراین حکم آمده است؛ با استناد به تبصره ۵ اساسنامه تشکیل شورای راهبری پناهگاه حیات وحش میانکاله و بنا به پیشنهاد معاونین محیط زیست طبیعی وتنوع زیستی و دریا و تالاب ها، به موجب این ابلاغ به مدت ۲ سال به عنوان رئیس پناهگاه حیات وحش میانکاله منصوب می شود.
گفتنی است،کلانه پیش از این به مدت ۷ سال رئیس اداره پارک ملی پابند بوده و درسال ۹۶ در درگیری با متخلفین شکار و صید به درجه جانبازی نائل شد.
وی همچنین درسال ۹۲ به عنوان محیط بان نمونه ملی انتخاب شد.
@mazanddoe
1 سال پیش
دستگیری 12 متخلف شکاروصید درمازندران
ماموران یگان حفاظت محیط زیست حین گشت وکنترل درشهرهای آمل ،نور وپارک ملی پابند متخلفان شکاروصید را به همراه 4 قبضه سلاح شکاری وبیش از صد قطعه ماهی دستگیر کردند.
https://b2n.ir/x65691
@mazanddoe
1 سال پیش

رهاسازی یک قلاده رودک در تنکابن
https://b2n.ir/t75384
@mazanddoe
1 سال پیش
نشست و هم اندیشی انجمن‌های مردم نهاد همیاران چالوس و گیلانی‌های مقیم چالوس با رییس و کارشناسان اداره محیط زیست شهرستان پیرامون معضلات و مشکلات زیست محیطی شهرستان و راهکارهای مقابله با آن.
@mazanddeo
1 سال پیش
اخبار زیست محیطی شهرستان آمل
ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل طی دوماموریت حین گشت و کنترل در منطقه کوهستانی وانا و رودخانه گرمرود بخش دشت سر از دو صیاد غیرمجاز 25 قطعه ماهی و دو رشته دام ماهیگیری کشف وضبط کردند.
@mazanddoe
1 سال پیش
نشست با راهنمایان طبیعت گردی تنکابن در موزه اثر طبیعی ملی خشکه داران با محوریت آموزش مسایل مربوط به محیط زیست و حیات وحش_ تنکابن.
@mazanddoe
1 سال پیش
هشتمین کارگاه آموزشی در راستای توانمند سازی و مشارکت جوامع محلی و ذینفعان و حاشیه نشینان تالاب بین المللی میانکاله در حفاظت از این تالاب توسط رئیس آموزش اداره کل حفاظت محیط زیست استان و کارشناس مروج آموزشی طرح سیپا با حضور مسئول محیط بانی شهید شاهکومحلی برای اعضا شورای اسلامی، دهیار ، صیادان، شکارچیان و جامعه هدف در روستای امام ده شهرستان بهشهر برگزار شد.

@mazanddoe
1 سال پیش
هفتمین کارگاه آموزشی در راستای توانمند سازی و مشارکت جوامع ذینفع و حاشیه نشین تالاب بین المللی میانکاله توسط کارشناس محیط طبیعی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر و مربیان آموزشی طرح آموزشی سیپا اینبار برای اعضای شورای اسلامی، دهیار، روحانی،صیادان، شکارچیان و جامعه محلی روستای قره تپه شهرستان بهشهر برگزار شد.

@mazanddoe
1 سال پیش
به مناسبت گرامیداشت 21 تیر روز بدون پلاستیک ماموران یگان حفاظت اداره پارک ملی کیاسر کیسه های پارچه ای را بین جوامع محلی در نانوایی ها و بازار شهر و همچنین بین مسافرین توزیع نمودند.
@mazanddoe
1 سال پیش
توزیع رایگان کیسه های پارچه‌ای در نانوایی های شهرستان چالوس به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک.
@mazanddoe
1 سال پیش
به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک کیسه های پارچه‌ای در بین شهروندان در بازار روز میوه و تره بار توسط پرسنل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چالوس توزیع شد.
@mazanddoe
1 سال پیش
دریافت سروش پلاس