اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران

شرح کانال (اختیاری)


✅برگزاری دوره آموزشی ضابط دادگستری در محل پناهگاه حیات وحش دشت ناز، باحضور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میان‌دورود و رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندورود و کلیه نیروهای اجرایی برگزار شد.
@mazanddoe
1 سال پیش
سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت، امام محمد باقر ( علیه السلام ) تسلیت باد.
@mazanddoe
1 سال پیش
دستگیری متخلفان شکاروصید در دوشهرمازندارن
ماموران یگان حفاظت محیط زیست حین گشت وکنترل در دو شهر آمل وساری متخلفان شکاروصید را دستگیر کردند.
https://b2n.ir/d79842
@mazanddoe
1 سال پیش
کارشناس آموزش اداره پارک ملی کیاسر به همراه محیط بانان این پارک ملی با همکاری خانه بهداشت روستای لنگر ضمن آموزش چهره به چهره جوامع محلی در درب منازل در خصوص نحوه مدیریت پسماند و پساب خانگی ، بسته های آموزشی و کیسه پارچه ای بین آنها توزیع نمودند.
@mazanddoe
1 سال پیش
نشست و هم اندیشی کارشناس آموزش اداره پارک ملی کیاسرو محیط بانان این پارک ملی با مسئول خانه بهداشت روستای لنگر پیرامون معضلات پسماند و پساب های خانگی و راهکار های کاهش پسماند و باز چرخانی فاضلاب های خانگی در خانه بهداشت این روستا.
@mazanddoe
1 سال پیش
✅مهار آتش سوزی در میانکاله

آتش سوزی که در منطقه شور پناهگاه حیات وحش میانکاله روز پنج شنبه ساعت ۱۳ شروع شد،پس از چندساعت تلاش بی وقفه ماموران یگان حفاظت محیط زیست بهشهر و اداره کل که با تجهیزات تراکتور،لودر، خودرو آتش نشانی محیط زیست و بندرامیرآباد حضور داشتند،ساعت ۱۷ به طور کامل آتش سوزی مهار کردند.
وسعت آتش سوزی حدود ۷ هکتاربوده که ۸۰ درصد سازیل ، ۲۰درصد انار طعمه حریق شدند.

@mazanddoe
1 سال پیش
✔اخبار زیست محیطی شهرستان آمل

🔹یک صیاد غیر مجاز به همراه یک رشته دام ماهیگیری و تعداد ۳۰قطعه ماهی در رودخانه گرمرودبخش دشتسر آمل دستگیر و متخلف پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.
🔹کشف و ضبط چوب قاچاق از دونفر متخلف
🔹دستگیری یک نفر متخلف در حین تخلیه ضایعات صنعتی درمحور هراز .
🔹دستگیری یک متخلف به همراه کشف وضبط سی کیلوگرم غوزه گل شقایق طناز در دامنه قله دماوند .
🔹دستگیری یک نفر صیاد غیر مجاز به همراه کشف و ضبط یک دستگاه قلاب ماهیگیری لانسر و ۸ قطعه ماهی قزل آلای معمولی در منطقه کوهستانی نمارستاق.
@mazanddoe
1 سال پیش
برگزاری برنامه پاکسازی در ساحل رادیو دریا به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک با حضور رئیس و پرسنل اداره محیط زیست شهرستان چالوس و سازمان های مردم نهاد.
@mazanddoe
1 سال پیش
✔اخبار زیست محیطی شهرستان آمل

🔹ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل از دو گروه صیاد غیر مجاز سه رشته دام ماهیگیری و ۴۵قطعه ازانواع ماهیان معمولی در رودخانه گرمرودبخش دشتسر کشف وضبط کردند.

🔹شناسایی و دستگیری متخلفی که بطور گسترده اقدام به برداشت و کندن غوزه گل شقایق طناز دردامنه ضلع جنوبی قله دماوند نموده بود که با تشکیل پرونده قضایی به مراجع قانونی معرفی شد.

@mazanddoe
1 سال پیش
مامورین اجرایی پناهگاه حیات وحش دشت ناز حین گشت و کنترل و جلوگیری از تخلفات شکار و صید در رودخانه زردی یک رشته تور ماهیگیری کشف وضبط کردند.
@mazanddoe
1 سال پیش
اخبار زیست محیطی شهرستان ساری

🔹️ یک قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ توسط ماموران اجرایی (محیط بانی هولار) کشف وضبط و متخلفان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
🔹️ گشت وکنترل مشترک شبانه ماموران اجرایی پناهگاه حیات وحش سمسکنده با همکاری ماموران اجرایی منابع طبیعی زرین آباد در حوزه استحفاظی جهت جلوگیری از قاچاق چوب
🔹️ پاکسازی و جمع آوری زباله های حاشیه جنگلی اطراف پناهگاه حیات وحش سمسکنده و نصب بنرهای زیست محیطی به منظور افزایش آگاهی مردم

@mazanddoe
1 سال پیش
نهمین کارگاه آموزش جامعه محلی در اجرای طرح آموزشی سیپا توسط کارشناس محیط طبیعی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر و کارشناسان اموزشی طرح سیپا برای گروههای هدف (شکارچیان ، صیادان اعضا محترم شورای شهر و جامعه محلی و روحانی محترم شهر هشتیکه گلوگاه) با موضوع مشارکت و آموزش و بیان فرصت ها و تهدیدات و راهکارهای برون رفت از تهدیدات تالاب میانکاله در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

@mazanddoe
1 سال پیش
🔹مامورین اجرایی پناهگاه حیات وحش دشت ناز حین گشت و کنترل و جلوگیری از تخلفات شکار و صید ، در محدوده رودخانه زردی 2 رشته تور ماهیگیری کشف وضبط کردند.
@mazanddoe
1 سال پیش
📽تصاویری زیبا از کبک دری(پرنده بومی ایران) در منطقه البرز مرکزی شمالی-مازندران
📷تصویربردار: محیط بان ابوالفضل رهبری زاده/تیرماه ۱۴۰۰
@mazanddoe
1 سال پیش
همکار گرامی جناب آقای مهندس سیدعظیم غفاری نیا

با نهایت تأثر و تأسف درگذشت برادر عزیزتان را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و رحمت واسعه الهی و برای شما و سایر بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت داریم.

مدیریت و کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران
1 سال پیش
انتصاب رئیس پناهگاه حیات وحش میانکاله

باحکم رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ، رئیس پناهگاه حیات وحش میانکاله منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران ، عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور ورئیس سازمان حفاظت محیط زیست درحکمی ، علی کلانه را به مدت ۲ سال به عنوان رئیس پناهگاه حیات وحش میانکاله منصوب کرد.
دراین حکم آمده است؛ با استناد به تبصره ۵ اساسنامه تشکیل شورای راهبری پناهگاه حیات وحش میانکاله و بنا به پیشنهاد معاونین محیط زیست طبیعی وتنوع زیستی و دریا و تالاب ها، به موجب این ابلاغ به مدت ۲ سال به عنوان رئیس پناهگاه حیات وحش میانکاله منصوب می شود.
گفتنی است،کلانه پیش از این به مدت ۷ سال رئیس اداره پارک ملی پابند بوده و درسال ۹۶ در درگیری با متخلفین شکار و صید به درجه جانبازی نائل شد.
وی همچنین درسال ۹۲ به عنوان محیط بان نمونه ملی انتخاب شد.
@mazanddoe
1 سال پیش
دستگیری 12 متخلف شکاروصید درمازندران
ماموران یگان حفاظت محیط زیست حین گشت وکنترل درشهرهای آمل ،نور وپارک ملی پابند متخلفان شکاروصید را به همراه 4 قبضه سلاح شکاری وبیش از صد قطعه ماهی دستگیر کردند.
https://b2n.ir/x65691
@mazanddoe
1 سال پیش

رهاسازی یک قلاده رودک در تنکابن
https://b2n.ir/t75384
@mazanddoe
1 سال پیش
نشست و هم اندیشی انجمن‌های مردم نهاد همیاران چالوس و گیلانی‌های مقیم چالوس با رییس و کارشناسان اداره محیط زیست شهرستان پیرامون معضلات و مشکلات زیست محیطی شهرستان و راهکارهای مقابله با آن.
@mazanddeo
1 سال پیش
اخبار زیست محیطی شهرستان آمل
ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل طی دوماموریت حین گشت و کنترل در منطقه کوهستانی وانا و رودخانه گرمرود بخش دشت سر از دو صیاد غیرمجاز 25 قطعه ماهی و دو رشته دام ماهیگیری کشف وضبط کردند.
@mazanddoe
1 سال پیش
دریافت سروش پلاس