اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران

شرح کانال (اختیاری)


✅ دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میاندورود به همراه رئیس اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان و کارشناسان مربوطه از محل تخلیه پسماند پزشکی در منطقه شن چال دارابکلا بازدید ودرخصوص مشکلات منطقه بحث وگفتگو کردند.
@mazanddoe
1 سال پیش
✅تعطیلی واحدهای آلاینده زیست محیطی در آمل
ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل یک واحد دباغی را بدلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی تعطیل و همچنین فعالیت ساخت و ساز یک دستگاه سنگ شکن و یک واحد از معادن شن و ماسه محور هراز بدلیل عدم اخذ مجوزهای قانونی متوقف و درادامه از ۲ واحد از معادن شن و ماسه بازدید نموده و تذکرات شفاهی لازم را بیان کردند.

@mazanddoe
1 سال پیش
ماموران یگان حفاظت اداره پارک ملی کیاسر با همکاری گروه زیست محیطی چکاد سه چشمه و آبشخور حیات وحش را در پناهگاه حیات وحش کیاسر مرمت و بازسازی و آبشخور هایی در این سه چشمه تعبیه نمودند.
@mazanddoe
1 سال پیش
◾️به اطلاع می رساند؛ مراسم سومین و هفتمین روز درگذشت مرحوم"سیدجواد غفاری نیا" برادر همکار عزیز و گرامی مان؛ مهندس سید عظیم غفاری نیا، در روز سه شنبه ۲۹ تیرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۸ لغایت۲۰ در امامزاده قاسم گلزار شهدا روستای هریکنده برگزار می شود.

🥀روحش شاد و یادش گرامی🥀
1 سال پیش
با حضور نماینده سازمان حفاظت محیط زیست؛
نخستین رییس ذخیره‌گاه زیست‌کره میانکاله معارفه شد

✅علی کلانه با حکم معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، به عنوان نخستین رییس پناهگاه حیات وحش و ذخیره‌ گاه زیست‌کره میانکاله منصوب شد.

مراسم تکریم از زحمات علیرضا یخکشی مسئول پناهگاه حیات وحش میانکاله و معارفه علی کلانه به عنوان نخستین رییس پناهگاه حیات وحش و ذخیره گاه زیست کره میانکاله با حضور نجیمی مشاور معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست، ابراهیمی کارنامی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران، فرماندار گلوگاه، بخشدار مرکزی بهشهر، معاون مدیرکل حفاطت محیط زیست استان گلستان، جانشین فرمانده سپاه پاسداران شهرستان بهشهر، جمعی از مدیران شهرستان بهشهر و فعالین محیط زیست و بومیان منطقه در محل پناهگاه حیات وحش میانکاله برگزار شد.

در این مراسم همچنین علیرضا یخکشی با حکم مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران به عنوان رییس جدید اداره پارک ملی پابند منصوب و معارفه شد.
@mazanddoe
1 سال پیش
✅برگزاری دوره آموزشی ضابط دادگستری در محل پناهگاه حیات وحش دشت ناز، باحضور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میان‌دورود و رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندورود و کلیه نیروهای اجرایی برگزار شد.
@mazanddoe
1 سال پیش
سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت، امام محمد باقر ( علیه السلام ) تسلیت باد.
@mazanddoe
1 سال پیش
دستگیری متخلفان شکاروصید در دوشهرمازندارن
ماموران یگان حفاظت محیط زیست حین گشت وکنترل در دو شهر آمل وساری متخلفان شکاروصید را دستگیر کردند.
https://b2n.ir/d79842
@mazanddoe
1 سال پیش
کارشناس آموزش اداره پارک ملی کیاسر به همراه محیط بانان این پارک ملی با همکاری خانه بهداشت روستای لنگر ضمن آموزش چهره به چهره جوامع محلی در درب منازل در خصوص نحوه مدیریت پسماند و پساب خانگی ، بسته های آموزشی و کیسه پارچه ای بین آنها توزیع نمودند.
@mazanddoe
1 سال پیش
نشست و هم اندیشی کارشناس آموزش اداره پارک ملی کیاسرو محیط بانان این پارک ملی با مسئول خانه بهداشت روستای لنگر پیرامون معضلات پسماند و پساب های خانگی و راهکار های کاهش پسماند و باز چرخانی فاضلاب های خانگی در خانه بهداشت این روستا.
@mazanddoe
1 سال پیش
✅مهار آتش سوزی در میانکاله

آتش سوزی که در منطقه شور پناهگاه حیات وحش میانکاله روز پنج شنبه ساعت ۱۳ شروع شد،پس از چندساعت تلاش بی وقفه ماموران یگان حفاظت محیط زیست بهشهر و اداره کل که با تجهیزات تراکتور،لودر، خودرو آتش نشانی محیط زیست و بندرامیرآباد حضور داشتند،ساعت ۱۷ به طور کامل آتش سوزی مهار کردند.
وسعت آتش سوزی حدود ۷ هکتاربوده که ۸۰ درصد سازیل ، ۲۰درصد انار طعمه حریق شدند.

@mazanddoe
1 سال پیش
✔اخبار زیست محیطی شهرستان آمل

🔹یک صیاد غیر مجاز به همراه یک رشته دام ماهیگیری و تعداد ۳۰قطعه ماهی در رودخانه گرمرودبخش دشتسر آمل دستگیر و متخلف پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.
🔹کشف و ضبط چوب قاچاق از دونفر متخلف
🔹دستگیری یک نفر متخلف در حین تخلیه ضایعات صنعتی درمحور هراز .
🔹دستگیری یک متخلف به همراه کشف وضبط سی کیلوگرم غوزه گل شقایق طناز در دامنه قله دماوند .
🔹دستگیری یک نفر صیاد غیر مجاز به همراه کشف و ضبط یک دستگاه قلاب ماهیگیری لانسر و ۸ قطعه ماهی قزل آلای معمولی در منطقه کوهستانی نمارستاق.
@mazanddoe
1 سال پیش
برگزاری برنامه پاکسازی در ساحل رادیو دریا به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک با حضور رئیس و پرسنل اداره محیط زیست شهرستان چالوس و سازمان های مردم نهاد.
@mazanddoe
1 سال پیش
✔اخبار زیست محیطی شهرستان آمل

🔹ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل از دو گروه صیاد غیر مجاز سه رشته دام ماهیگیری و ۴۵قطعه ازانواع ماهیان معمولی در رودخانه گرمرودبخش دشتسر کشف وضبط کردند.

🔹شناسایی و دستگیری متخلفی که بطور گسترده اقدام به برداشت و کندن غوزه گل شقایق طناز دردامنه ضلع جنوبی قله دماوند نموده بود که با تشکیل پرونده قضایی به مراجع قانونی معرفی شد.

@mazanddoe
1 سال پیش
مامورین اجرایی پناهگاه حیات وحش دشت ناز حین گشت و کنترل و جلوگیری از تخلفات شکار و صید در رودخانه زردی یک رشته تور ماهیگیری کشف وضبط کردند.
@mazanddoe
1 سال پیش
اخبار زیست محیطی شهرستان ساری

🔹️ یک قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ توسط ماموران اجرایی (محیط بانی هولار) کشف وضبط و متخلفان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
🔹️ گشت وکنترل مشترک شبانه ماموران اجرایی پناهگاه حیات وحش سمسکنده با همکاری ماموران اجرایی منابع طبیعی زرین آباد در حوزه استحفاظی جهت جلوگیری از قاچاق چوب
🔹️ پاکسازی و جمع آوری زباله های حاشیه جنگلی اطراف پناهگاه حیات وحش سمسکنده و نصب بنرهای زیست محیطی به منظور افزایش آگاهی مردم

@mazanddoe
1 سال پیش
نهمین کارگاه آموزش جامعه محلی در اجرای طرح آموزشی سیپا توسط کارشناس محیط طبیعی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر و کارشناسان اموزشی طرح سیپا برای گروههای هدف (شکارچیان ، صیادان اعضا محترم شورای شهر و جامعه محلی و روحانی محترم شهر هشتیکه گلوگاه) با موضوع مشارکت و آموزش و بیان فرصت ها و تهدیدات و راهکارهای برون رفت از تهدیدات تالاب میانکاله در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

@mazanddoe
1 سال پیش
🔹مامورین اجرایی پناهگاه حیات وحش دشت ناز حین گشت و کنترل و جلوگیری از تخلفات شکار و صید ، در محدوده رودخانه زردی 2 رشته تور ماهیگیری کشف وضبط کردند.
@mazanddoe
1 سال پیش
📽تصاویری زیبا از کبک دری(پرنده بومی ایران) در منطقه البرز مرکزی شمالی-مازندران
📷تصویربردار: محیط بان ابوالفضل رهبری زاده/تیرماه ۱۴۰۰
@mazanddoe
1 سال پیش
همکار گرامی جناب آقای مهندس سیدعظیم غفاری نیا

با نهایت تأثر و تأسف درگذشت برادر عزیزتان را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و رحمت واسعه الهی و برای شما و سایر بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت داریم.

مدیریت و کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران
1 سال پیش
دریافت سروش پلاس