اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران

شرح کانال (اختیاری)


✔️اخبار زیست محیطی شهرستان آمل
مرحله دوم کارگاه آموزشی: امداد، نجات و کمک های اولیه با محوریت آموزش CPR ویژه کارکنان ، توسط رییس هلال احمرآمل، دراتاق جلسات اداره حفاظت محیط زیست این شهر برگزارشد
یک واحد کوره زغال سنتی درآمل به دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی تعطیل شد.
جلوگیری از برداشت غیر مجاز یک واحد از معادن شن و ماسه محور هراز.
جلوگیری از برداشت غیر مجاز شن و ماسه از بستر رودخانه گرمرود بخش دشتسر آمل .
1 ماه پیش
✔️اخبار زیست محیطی شهرستان آمل
ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل حین گشت وکنترل دررودخانه گرمرودبخش دشتسر۹ رشته دام ماهیگیری جمع آوری کردند.
جمعی از دوستداران طبیعت منطقه جنگلی امامزاده عبدالله ( ع) آمل را از زباله پاکسازی کردند.
پایش و بازدید ازشرکت فرآورده های گوشتی کاله و محل دپو موقت زباله شهرداری آمل در منطقه هلومسر
1 ماه پیش
✅ برگزاری کارگروه ارزیابی اثرات زیست محیطی استان مازندران با حضور نمایندگان دستگاههای اجرایی استان و با موضوع بررسی گزارش مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی طرح توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی نکا

🕐۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱

🏠سالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران
1 ماه پیش
✅ نشست نمایندگان مردم شریف شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در محل اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان

در این نشست در خصوص مسائل و مشکلات زیست محیطی شهرستان بابل بحث و تبادل نظر شد.

🕐 ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱
1 ماه پیش
*مهار سریع آتش سوزی در پناهگاه حيات وحش میانکاله*
قبل از ظهر امروز ۳۰ اردیبهشت ماه ، یک مورد آتش سوزی در نوار ساحلی این پناهگاه رخ داد، که با تلاش مامورین پناهگاه حیات وحش میانکاله پیش از ظهر، مهار و اطفاء شد. لازم به ذکر است وسعت آتش سوزی کمتر از هزار مترمربع ، عامل آتش سوزی، انسانی بوده و شناسایی فرد متخلف در دست بررسی است.
1 ماه پیش
✔️عطاالله کاویان مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران از اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بابل بازدید و در نشستی صمیمی با کارکنان این اداره در خصوص مسائل و مشکلات بحث وگفتگو کردند./۲۹اردیبهشت ماه ۱۴۰۱
1 ماه پیش
✔️اخبار زیست محیطی شهرستان آمل
🔹️ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل با همکاری ماموران نیروی انتظامی حین گشت زنی درحوزه استحفاظی این شهرستان یک شکارچی غیرمجاز به همراه ۱ قبضه سلاح شکاری قاچاق دستگیر کردند.
🔹جلسه با هیات کوهنوردی و جمعی از تشکل های محیط زیستی درخصوص برگزاری برنامه های پیشنهادی هفته محیط زیست برگزار شد.
1 ماه پیش
✔️ماموران یگان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چالوس یک بند (بست) احداثی بر روی رودخانه حفاظت شده سردآبرود منطقه رستم آباد را تخریب کردند.
1 ماه پیش
✔️ طرح یک ساعت با محیط بان توسط محیط بان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چالوس برای دانش آموزان دبیرستان متوسطه اول رقیه عاملی برگزار و دانش آموزان از موزه حیات وحش بازدید کردند.
1 ماه پیش
✔️دستگیری دو شکارچی غیرمجاز در پارک ملی کیاسر
ماموران یگان حفاظت اداره پارک ملی کیاسر طی گزارش دریافتی مبنی شکار غیر مجاز با داشتن حکم قضایی طی دو عملیات جداگانه با همکاری ماموران نیروی انتظامی از منزل دو متخلف بازدید نموده و از آنان ۳ قبضه سلاح شکاری شکاری ،یک قبضه تفنگ بادی ، تعداد زیادی فشنگ ، مقداری گوشت شوکا و قرقاول ،تاکسیدرمی چهار طاقه قرقاول نر ،سه قطعه کبک، تروفه یک راس کل و بز و یک راس مرال کشف وضبط و دومتخلف باتشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
1 ماه پیش
✔️بین ادارات حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان نکا تفاهم نامه همکاری در زمینه ترویج فرهنگ حفظ ، احیا و توسعه منابع طبیعی و محیط زیست منعقدشد.
1 ماه پیش
✔️اجرای طرح واکسیناسیون رایگان در جمعیت دامی شهرستان نوشهر بر علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی با همکاری اداره دامپزشکی این شهرستان و گروههای جهادی در حال انجام می باشد.
1 ماه پیش
با مشارکت هیئت کوهنوری شهرستان نوشهر و باهدف افزایش آگاهی وآموزش مردم برای ترویج فرهنگ زیست محیطی سایت سنگ نوردی کوشک سرای این شهرستان از زباله پاکسازی شد.
1 ماه پیش
✔️ دوره آموزشی امدادنجات و کمک اولیه برای پرسنل اداره محیط زیست شهرستان چالوس در سالن اجتماعات این شهرستان برگزارشد.
1 ماه پیش
✔️اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نوشهرآموزش زیست محیطی طرح یک ساعت با محیط بان توسط کارشناس و محیط بان با موضوع آشنایی دانش آموزان با شغل محیط بانی در دبستان غیر دولتی نهال برگزار شد.
1 ماه پیش
رئیس اداره حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان بابل با حضور در سازمان آتش نشانی با عضو ناظر شورا در سازمان آتش نشانی ، ریاست هیئت مدیره سازمان ، سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری و مدیرعامل سازمان دیدار و گفتگو کرد.
در این جلسه مقرر شد، دوره آموزشی مشترک پرسنل آتش نشانی و محیط زیست این شهرستان در خصوص حوادث مربوط به مواجهه با حیوانات وحشی در سطح شهر برگزارشود.
1 ماه پیش
دستگیری یک شکارچی غیرمجاز مرال در پارک ملی کیاسر
ماموران یگان حفاظت اداره پارک ملی کیاسر طی گزارش دریافتی مبنی برحضور شکارچیان غیرمجاز به محل اعزام وبعد ازچند ساعت تعقیب وگریز یکی از متخلفان را به همراه 1 قبضه سلاح شکاری دستگیرو دیگر متخلفان باتوجه به شرایط منطقه متواری گشته وباکمک یکی از همیاران محیط زیست از متخلفان در حال فرار و ادوات جرم شامل ۴ قبضه سلاح و لاشه مرال تصویربرداری شده و مستندات مرتبط به همراه گزارش تخلف جهت شناسایی به مراجع قضایی معرفی شد.
1 ماه پیش
اداره حفاظت محیط زیست قائم شهر با همکاری و مشارکت ، فرمانداری ، شورای بخش ، اداره میراث فرهنگی و گردشگری ، انجمن علمی و باستان شناسی و سمن های شهرستان قائم شهر به مناسبت هفته تنوع زیستی تپه باستانی گرد کوه بخش مرکزی این شهرستان را از زباله پاکسازی کردند.
1 ماه پیش
*🎥 تصویربرداری از گله کل و بز پارک ملی کیاسر توسط همیار محیط زیست هدایت پور
25 اردیبهشت ماه ۱۴۰۱
1 ماه پیش
بسمه تعالی

اهمیت جایگاه روابط عمومی در عصر ارتباطات و در دورانی که اطلاع‌رسانی در همه عرصه‌ها پیشتاز است، دوچندان شده است به گونه ای که موفقیت سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها و دوامشان در عرصه‌ها و فعالیت های تخصصی به عملکرد روابط عمومی‌های آنها وابسته است. در حوزه حفاظت از محیط زیست نیز، روابط عمومي ها با مدد جستن از رسانه ها، مي توانند نقش فعالی داشته باشند به اين معنی كه روابط عمومی ها با استفاده از ابزار ديپلماسی رسانه ای می توانند با افكار عمومی جهان ارتباط برقرار كرده و جديدترين مطالبات، اطلاعات، نوآوری ها و ظرفيت های جهانی برای حفظ محيط زيست و فناوری های جديد اين عرصه را به دست آورده و به مديران خود جهت برنامه ريزی در خصوص حفظ محيط زيست عرضه كند.
لذا بدینوسیله فرا رسیدن بیست وهفتم اردیبهشت، روز روابط عمومی و ارتباطات را به همه فعالین و تلاشگران عرصه اطلاع رسانی تبریک عرض می نمایم.

*عطا الله کاویان*
*سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان مازندران*
1 ماه پیش
دریافت سروش پلاس