سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه


بازدید رییس سازمان صمت کرمانشاه از طرح تولیدی فروسیلکو منگنز
به گزارش روابط عمومی سازمان صمت استان کرمانشاه،مهندس دارابی؛رییس سازمان صمت کرمانشاه به همراه معاونان امور صنایع و امور بازرگانی از طرح تولیدی فروسیلکو منگنز بازدید نمود.
مهندس دارابی در این بازدید با اشاره به این موضوع که اولویت اصلی این سازمان حمایت همه جانبه از تولید و اشتغال است، افزود:بسترهای مناسب برای سرمایه گذاری در استان فراهم است، به طوریکه اولین طرح تولیدی فروسیلکو منگنز با سرمایه گذاری خارجی در استان با سرمایه گذاری 10 میلیون یورو و اشتغال 110 نفر با تولید سالیانه 15 هزار تن فروسیلکو منگنز بزودی به بهره برداری خواهد رسید.
رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان در پایان به هم مرز بودن استان کرمانشاه با کشور عراق اشاره کرد و گفت:باید از این ظرفیت استان در تولید محصولات با کیفیت و مورد نیاز منطقه،توجه به بسته بندی محصولات و معرفی آن در راستای تقویت صادرات غیرنفتی توجه ویژه ای داشته باشیم
1 هفته پیش
وزیر صمت در آغاز برنامه‌های کوتاه مدت تنظیم بازار، صادرات، رفع موانع و پشتیبانی از تولید اعلام کرد:

🔹تدوین برنامه‌های مرتبط با افزایش صادرات

🔹تمرکز بر نظام توزیع برای تنظیم بازار در گام اول

🔹اجراي برنامه هاي مرتبط با رشته فعاليت ها در در دفاتر تخصصي

🔹ضرورت تعامل و هم‌افزایی بین بخشی برای حل مشکلات مردم
3 هفته پیش
پیام تبریک رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه به مناسبت روز خبرنگار
۱۷مرداد ماه که به مناسبت شهادت شهید محمود صارمی، خبرنگار شهید خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ، روز خبرنگار نامگذاری شده است در حقیقت یادآور فرصتی است گران بها برای پاسداشت مقام شامخ انسان های فرهیخته ای که در راه روشنگری و آگاهی بخشی به آحاد جامعه جان خود را تقدیم کردند و مناسبتی است مغتنم برای تجلیل از خدمات همه خبرنگاران متعهد و دلسوز کشورمان که با تیغ برّان قلم، با سفیران یأس و دروغ و تباهی در ستیزند و پا به کارزار جنگ نرم با دشمنان انقلاب اسلامی نهاده اند.
این روز را به همه تلاشگران عرصه خبر به ویژه خبرنگاران حوزه صنعت، معدن و تجارت تبریک و تهنیت عرض می نمایم.از خداوند سبحان صحت و سلامتی همراه با شادکامی را برای این قشر زحمت کش آرزومندم.

محسن دارابی
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه
1 ماه پیش
پیام تسلیت رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه به مناسبت درگذشت رییس اسبق سازمان بازرگانی استان کرمانشاه
بسم ا... الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
شنیدن خبر درگذشت مرحوم مغفور حاج اصغر میرزایی، رییس اسبق سازمان بازرگانی استان کرمانشاه موجب کمال اندوه و تاثر شد.
این مصیبت جانکاه را به نمایندگی از خانواده بزرگ تولید و تجارت به بازماندگان ایشان تسلیت عرض می نمایم.
برای آن مرحوم آمرزش و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان، صبر و شکیبایی آرزومندم.
محسن دارابی
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه
1 ماه پیش
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی سازمان؛
کاسبان امین به کمک تنظیم بازار مرغ استان می‌آیند
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه؛ احسان باقرخانی؛ معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی سازمان در حاشیه شصت و پنجمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان گفت:2 بحث اصلی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان مورد بررسی قرار گرفت که اولی مربوط به توزیع مرغ و پیامدهای آن در سطح جامعه بود؛ بنابراین در این جلسه تصمیم بر این شد که از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان، اداره کل پست استان و سازمان صمت نظارت بیشتری بر روند توزیع صورت گیرد.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی سازمان بابیان مطالب فوق افزود: به‌منظور تأمین کسری موجود در بازار مرغ در چند روز آینده سهمیه گوشت مرغ منجمد توسط کاسبان امین که تعداد 32 فروشگاه منتخب در سطح استان بوده و از ناظران افتخاری سازمان هستند توزیع خواهد شد.
باقرخانی در ادامه تأکید کرد: موضوع اصلاح قیمت و توزیع گوشت قرمز نیز از مباحثی بود که در این جلسه موردبحث قرار گرفت و تصمیم بر این شد، جلسه‌ای خاص و ویژه با حضور استاندار محترم و چند عضو اصلی کارگروه تنظیم بازار برگزار تا بتوانیم به راهکارهای عملی و اجرایی برسیم.
شصت و پنجمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان، ظهر سه‌شنبه، 22 تیرماه سال جاری به ریاست استاندار کرمانشاه و با حضور مهندس دارابی؛ رییس سازمان صمت استان و بقیه اعضای این کارگروه در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد.
2 ماه پیش
پیام تبریک رییس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان کرمانشاه به مناسبت روز ملی صنعت و معدن

بی شک طلیعه داران عرصه صنعت و معدن در این برهه از تاریخ کشور؛ سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی هستند که با خلق حماسه ای دیگر بر سرافرازی ایران اسلامی افزودند.
در سالی که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری( مدظله العالی) تحت عنوان" تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" امید است صنعت کشور با تکیه بر تخصص جوانان، توان ملی و بهره برداری مناسب از فرصتهای رشد و توسعه، با عبور از موانع پیش رو و فائق آمدن بر مشکلات بتواند با شکوفایی روز افزون خود پایه های اقتدار کشور را بیش از پیش مستحکم نماید.
روز ملی صنعت و معدن را که روز تجدید عهد و پیمان دولت و ملت با جهادگران عرصه صنعت و معدن است به همه تلاشگران، کارآفرینان و مدیران و کارکنان این عرصه در استان کرمانشاه تبریک عرض نموده از تلاش ستودنی مردان و زنانی که در سنگر جهاد اقتصادی استوارانه، عزت و اقتدار ایران اسلامی را سرلوحه خویش قرار داده اند و چرخ های موتور پیشرفت کشور را به حرکت درآورده اند صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
محسن دارابی
رییس سازمان صمت استان کرمانشاه
3 ماه پیش
3 ماه پیش
https://ksh.mimt.gov.ir/fa/sis_announcements/499699- آگهی-مزایده-عمومی-محدوده-های-معدنی-سازمان-صنعت-معدن-تجارت-استان-کرمانشاه.html
3 ماه پیش
اطلاعیه مزایده معادن
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه و به نقل از معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان؛ مزایده معادن استان با بیش از ۹۰ محدوده اکتشافی و بهره‌برداری از تاریخ ۳۱/۲/۱۴۰۰ لغایت ۱۳/۳/۱۴۰۰ در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت قابل‌مشاهده بارگذاری می‌باشد. متقاضیان محترم می‌توانند در تاریخ اعلامی نسبت به دریافت شرایط در مزایده، دستورالعمل و تکمیل فرم‌های مربوطه به آدرس سازمان در بخش مزایده مراجعه نمایند.
4 ماه پیش
رییس اداره طرح و برنامه سازمان صمت کرمانشاه:
۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح تام در اختیار واحدهای تولیدی قرار می گیرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صمت استان کرمانشاه؛حسین فیض جعفری؛ رییس اداره طرح و برنامه این سازمان از اختصاص ۶۵۰ میلیار تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان کرمانشاه خبر داد.
فیض جعفری با اعلام این خبر افزود: فرایند پرداخت تسهیلات تامین مالی پروژه های دارای اولویت بخش صنعت،معدن و تجارت در قالب طرح تام عملیاتی شد.
رییس اداره طرح و برنامه این سازمان ادامه داد:وزارت صنعت، معدن و تجارت طی تفاهم نامه ای با بانک های صنعت و معدن و صادرات مبلغ ۲۷ هزار میلیارد تومان اعتبارات در بخش تولید منعقد نموده است.
وی سهم استان کرمانشاه را ۶۵۰ میلیارد تومان برآورد نمود و ادامه داد: این مبلغ که معادل ۲/۴ درصد سهم کشور است، مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان در بخش سرمایه ثابت و ۴۵۰ میلیارد تومان در بخش سرمایه در گردش تخصیص داده شده است.
رییس اداره طرح و برنامه این سازمان در ادامه تاکید کرد: اولویت اصلی این منابع در مرحله اول برای پرداخت تسهیلات و تامین منابع مالی برنامه های مرتبط با استفاده از ظرفیت های واحدهای تولیدی محصولات منتخب، نهضت ساخت داخل(جایگزینی واردات)، فعال سازی واحدهای راکد و توسعه مناطق محروم و کمتر برخوردار می باشد.
فیض جعفری در پایان افزود: متقاضیان واجد الشرایط می توانند با مراجعه به سامانه بهین یاب به آدرس http://behinyab.ir زیر بخش تامین مالی(تسهیلات طرح تام)مراجعه و ثبت نام نمایند.
4 ماه پیش
5 ماه پیش
معاون بازرسي و حمايت حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت استان كرمانشاه خبر داد:

احراز تخلف عرضه خارج از شبکه روغن / تشکیل پرونده تعزیراتی به ارزش بيش از 33 میلیون ریال

معاون بازرسي و حمايت حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان كرمانشاه از شناسايي يک مغازه كه اقدام به عرضه خارج از شبكه روغن طرح تنظيم بازار كرده بود خبر داد.
مسعود بيگلري در اين رابطه اظهار داشت: در پی گزارش‌های واصله مبني بر عرضه خارج از شبكه روغن توسط متصدي يك فروشگاه، بلافاصله اکیپ بازرسان سازمان صمت به محل مربوطه اعزام شدند.
وی افزود: با احراز تخلف عرضه خارج از شبکه روغن، پرونده‌ای به ارزش 33840000 ريال براي متخلف تشكيل و براي رسيدگي و صدور حكم، به تعزیرات حكومتي ارسال شد.
بيگلري در پايان تأکید کرد: کلیه فروشگاه‌هایی که از طریق شبکه مویرگی روغن جذب می‌کنند بايد به‌محض تخلیه بار، به اداره صمت اطلاع دهند تا توزیع تحت نظارت بازرسان صورت پذیرد و هیچ‌گونه توزیعی قبل از اعلام رسمی انجام ندهند.
5 ماه پیش
6 ماه پیش
رييس سازمان صمت استان کرمانشاه خبر داد:
فروش هر کیلو مرغ بيش از 20400 تومان تخلف است/ رصد مراکز عرضه مرغ در اولویت برنامه‌های بازرسان
به گزارش روابط‌ عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه؛ مهندس محسن دارابي؛ رییس این سازمان، شب گذشته در بازدید از 2 کشتارگاه مرغ گفت: تنظیم و تعادل بازار مرغ یکی از اولویت‌های برنامه‌های بازرسان این سازمان است که با همکاری تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی و پشتیبانی امور دام به‌ طور مستمر حلقه‌های زنجیره تولید، تأمین و عرضه مرغ رصد و پایش می‌شود.
دارابی در ادامه افزود: با متخلفان عرضه مرغ در سطح عمده ‌فروشی و خرده‌ فروشی بدون هیچ مماشاتی برخورد می‌شود و بر اساس آنالیز قیمت گوشت مرغ، فروش هر کیلو مرغ گرم بیش از 20400 تومان تخلف محسوب می‌شود.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در پایان خاطرنشان کرد: بی‌مبالاتی و بی‌نظمی در تولید، تأمین و توزیع مرغ به‌هیچ‌عنوان پذیرفتنی نیست و برخورد قانونی نیز با مواجهه با تخلفات آن صورت می‌گیرد و نظارت بر عرضه مرغ باقیمت تعیین‌شده تشديد خواهد يافت.
شب گذشته گشت مشترک بازرسان سازمان صمت، تعزیرات حکومتی، اماکن نیروی انتظامی و پشتیبانی امور دام، با حضور مهندس دارابی؛ ريیس سازمان صنعت،معدن و تجارت، از 2 کشتارگاه نوك طلايي و سیمرغ واقع در بخش ماهیدشت به عمل آمد.
8 ماه پیش
8 ماه پیش
توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه صورت گرفت:
یک انبار خودروی صفرکیلومتر احتکار شده کشف و ضبط شد
به گزارش روابط‌ عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه؛ در راستای اجرای طرح نظارتی؛ از یک انبار خودرو، تعداد 11 دستگاه خودرو صفرکیلومتر مدل 1399 کشف و ضبط گردید و پرونده تخلفاتی به ارزش 4.8 میلیارد ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.
مسعود بیگلری؛ معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کننده سازمان بابیان مطلب فوق افزود: طی تماس تلفنی با سامانه 124 ستاد خبری معاونت بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، یک انبار خودرو که تعدادی خودرو صفرکیلومتر در آن احتکار شده بود، گزارش داده شد که بلافاصله بازرسان این سازمان با هماهنگی تعزیرات حکومتی و همکاری نیروی انتظامی از محل موردنظر بازرسی به عمل‌آورده و برای صاحب این انبار پرونده تخلفاتی تحت عنوان احتکار تشکیل گردید.
بیگلری در ادامه یادآور شد: در این بازرسی 11 دستگاه خودرو صفرکیلومتر مدل 99، شامل 5 دستگاه پژو پارس، 3 دستگاه دنا، 2 دستگاه پژو 207 و یک دستگاه تیبا کشف شد.
معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صمت استان کرمانشاه در پایان تأکید کرد: سامانه 124 ستاد خبری معاونت بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صمت کرمانشاه، آماده دریافت گزارش‌های مردمی اعم از گران‌فروشی، کم‌فروشی، احتکار، عدم درج قیمت، اختفا و ... است.
8 ماه پیش
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه:
83 پروژه و واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری 17700 میلیارد ریال و اشتغال 1411 نفر در دهه مبارك فجر امسال به بهره‌برداری و راه‌اندازی مجدد خواهد رسید.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه: در سال گذشته، در استان کرمانشاه 110 میلیون یورو در بخش سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه صنعت و معدن صورت گرفته که درمجموع اين استان با رتبه سوم کشوري 13 درصد سرمایه‌گذاری خارجی را در این حوزه به خود اختصاص داده، همچنین امسال هم تا پایان دی‌ماه 92.5 میلیون یورو سرمایه‌گذاری خارجی در استان در حوزه صنعت و معدن صورت گرفته که 11 درصد از مجموع سرمایه‌گذاری خارجی حوزه صنعت و معدن کشور توسط اين استان محقق شده که در این خصوص کرمانشاه رتبه چهارم را در جذب سرمایه‌گذاری خارجی به خود اختصاص داده است.
مهندس دارابی؛ ريیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه بابیان مطالب فوق افزود: هم‌زمان با فرارسیدن ایام‌الله دهه مبارک فجر امسال، 83 پروژه و واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری 17700 میلیارد ریال اشتغال 1411 نفر به بهره‌برداری و راه‌اندازی مجدد خواهد رسید که از بزرگ‌ترین این پروژه‌ها به صنايع چاپ و بسته‌بندی (غرب کارتن) و اسیدسیتریک اشاره نمود.
ريیس سازمان صمت استان کرمانشاه در بخش دیگر سخنان خود به راه‌اندازی قوطي سازی سینا به‌عنوان یک پروژه بزرگ صنعتی و ملی پرداخت و ادامه داد: قوطی سازی سینا با سرمایه‌گذاری 20 هزار میلیارد ریال و اشتغال 500 نفر در آذرماه سال جاری و در استان کرمانشاه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
دارابی در ادامه برگزاری منظم جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استاندار کرمانشاه و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه اشاره کرد افزود: از ابتدای سال تا پایان آذرماه سال جاری، 99 جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برگزارشده است که مهم‌ترین دستاورد آن احیا و راه‌اندازی 33 واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری 11840 میلیارد ریال و اشتغال 629 نفر بوده، همچنین فعال‌سازی 16 واحد معدنی راکد با سرمایه‌گذاری 137 میلیارد ریال و اشتغال 127 نفر اشاره کرد.
ريیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در بخش دیگری سخنان خود به عملکرد سازمان در حوزه تجارت خارجی پرداخت و افزود: تا پایان دی‌ماه سال جاری 3 ميليارد دلار صادرات غیرنفتی از مرزها و گمرکات استان صورت گرفته است که سهم استان کرمانشاه از سبد صادرات کل کشور، 5 درصد و از صادرات کل کشور به عراق، 40 درصد بوده است.
وي در خصوص حمایت از تولیدکنندگان و صنعتگران استان نیز توضیحاتی را ارائه داد و تأکید کرد: جذب 435 میلیارد ریال کمک‌های فنی اعتباری و پرداخت 9190 میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت به واحدهای تولیدی در قالب سرمایه‌گذاری ثابت و سرمایه در گردش از عمده فعالیت‌های سازمان در بخش حمایت از بنگاه‌های اقتصادی است.
ريیس سازمان صمت استان کرمانشاه در ادامه یادآور شد: بر اساس‌نامه شماره 23414/60 تاريخ 1/10/99 معاون آموزش، پژوهش و فناوري وزارت صمت اين سازمان در نهمين جشنواره پژوهش و فناوري صنعت، معدن و تجارت، موفق به کسب رتبه اول کشوری در حوزه‌ پژوهش و فناوري شد و نیز توانست رتبه هفتم کشوری در تحقق اهداف عملكردي (شاخص‌های اختصاصي در حوزه جهش تولید) در سال جاری بر اساس گزارش‌های معاون طرح و برنامه وزارت صمت از عمده دستاوردهای سازمان در حوزه عملکردی را به خود اختصاص دهد.
دارابي در ادامه به عملکرد سازمان در بخش معدن نیز اشاره کرد و افزود: در استان کرمانشاه 70 درصد از معادن فعال بوده که بر اساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش فعال‌سازی واحدهای معدنی رتبه هفتم کشوری هستیم.
ريیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در پایان یادآور شد: 380 محدوده بلوکه‌شده معدنی در لایه آزادسازی قرارگرفته است که به دستور و تأکید مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت در آذرماه سال جاری مزایده معدنی برگزار و همچنین به‌زودی در بهمن‌ماه سال جاری نیز مزایده معدنی دیگر که درمجموع بیش از 100 واحد معدنی از طریق فراخوان عمومی به متقاضیان و افراد واجد شرایط واگذار می‌شود.
8 ماه پیش
8 ماه پیش
معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت استان:
تشکیل پرونده تخلفاتی به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد تومان برای ۸ لاستیک‌فروش متخلف
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه: ۸ لاستیک‌فروش متخلف که ۱۱۵۶ حلقه لاستیک حواله‌ای را به‌صورت عرضه خارج از شبکه توزیع در بازار آزاد به فروش رساندند، شناسایی و پرونده‌ای به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد تومان برای آنان تشکیل و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
مسعود بیگلری؛ معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان بابیان مطلب فوق افزود: در راستای اجرای نظارت بر بازار و حمایت از حقوق مصرف‌کننده و نیز صیانت از کالاهای موردنیاز مردم نظیر لاستیک که ارز ۴۲۰۰ تومانی به آن اختصاص داده‌شده، طی بازرسی‌های به‌عمل‌آمده از سطح بازار لاستیک‌فروشان؛ تعداد ۸ لاستیک‌فروش متخلف که اقدام به عرضه خارج از شبکه کالاهای مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی در زنجیره توزیع نمودند، شناسایی و در مورد آنان اعمال قانون صورت گرفت.
بیگلری در پایان افزود: شهروندان محترم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحدهای صنفی اعم از احتکار، اختفاء، گران‌فروشی، عرضه خارج از شبکه، عدم درج قیمت و ... مراتب را از طریق سامانه ۱۲۴ ستاد خبری معاونت بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کننده اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.
9 ماه پیش
9 ماه پیش
9 ماه پیش
معاون امور معادن و صنايع معدني سازمان صمت كرمانشاه:
معادن غیرفعال و راكد در صورت عدم فعال‌سازی سلب صلاحيت می‌شوند
به گزارش روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان كرمانشاه؛ مهندس رسول اسكندري؛ معاون امور معادن و صنايع معدني سازمان گفت: پس از ابلاغیه شماره 180387/60 مورخ 22/7/99 مقام عالي وزارت مبني بر ایجاد وحدت رویه در فعال‌سازی معادن و محدوده‌های غیرفعال موضوع در شورای معادن استان مطرح و مورد استقبال و تأکید جناب آقای مهندس بازوند؛ استاندار كرمانشاه و سایر اعضای شورا گرفت و متعاقب آن این سازمان اقدامات مهم و مؤثری انجام داد.
معاون امور معدني و صنايع معدني در ادامه تأکید كرد: برگزاری مزایده 12 فقره پروانه بهره‌برداری و پروانه اکتشاف در ابتدای آذرماه سال جاری که این مزایده بااطلاع رسانی قبلی از طریق پورتال سازمان و جراید محلی و سراسری صورت گرفت که پس از انجام مزایده دو مورد به متقاضیان واجد صلاحیت واگذار و 10 مورد که در مزایده متقاضی نداشتند در سامانه کاداستر آزادسازی گردید. همچنین مقدمات و بررسی‌های لازم در خصوص برگزاری مزایده بعدی معادن استان شامل 90 فقره پروانه بهره‌برداری پروانه اکتشاف و گواهی کشف در حال انجام می‌باشد که به‌زودی اطلاع‌رسانی آن از طریق رسانه‌ها و جراید عمومی انجام و در بهمن‌ماه سال جاری مزایده برگزار خواهد گردید.
اسكندري در ادامه افزود: در راستای فعال‌سازی معادن غیرفعال و راکد تاکنون 47 فقره اخطار کتبی به معادن مزبور اعلام وبر اساس ابلاغیه مقام عالی وزارت در صورت عدم انجام اقدام لازم توسط بهره‌برداران این معادن در مهلت تعیین‌شده، فرآیند سلب صلاحیت آن‌ها در شورای معادن استان انجام و این معادن نیز از طریق مزاید به افراد واجد صلاحیت واگذار خواهد گردید.
وي از دیگر اقدامات مهم انجام‌شده بررسی و تعیین تکلیف محدوده‌های درخواستی و اکتشافی معدنی عنوان كرد و ادامه داد: هم‌اکنون 500 محدوده درخواستی و اکتشافی معدنی تعیین تکلیف و در لایه آزادسازی سامانه کاداستر قرارگرفته که در زمان مقرر و پس از اطلاع‌رسانی‌های لازم توسط وزارت صمت آزادسازی خواهد گردید.
معاون امور معادن در پايان يادآور شد: همچنین بررسی و اصلاح محدوده‌های امیدبخش شامل 7 محدوده قیر طبیعی در شهرستان گیلانغرب و 9 محدوده در شهرستان سنقر انجام و مقدمات واگذاری آن از طریق مزایده عمومی در حال انجام است.
9 ماه پیش
پیام تسلیت محسن دارابی؛ رییس سازمان صمت استان به دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان

کل نفس ذائقه الموت
برادر گرامی؛ جناب آقای دکتر شهرام کرمی؛
دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه
خبر تالم بار و تاسف انگیز در گذشت پدر گران قدرتان، این جانب رانیز متاثر ساخت. مصیبت وارده را به حضرت عالی، صمیمانه تسلیت و تعزیت عرض نموده، از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید؛ غفران و رحمت واسعه الهی و برای جناب عالی و سایر بازماندگان، اجر جزیل و صبر جمیل، مسئلت می نمایم.
10 ماه پیش
دریافت سروش پلاس