ترافیک کشور

کانال رسمی پلیس راهور ناجا برای اطلاع رسانی اخبار و وضعیت ترافیکی کشور


کیف گمشده به صاحبش رسید / رضایت مردم، افتخار پلیس

رییس پلیس راهور استان از صحت عمل مامور پلیس در بازگرداندن کیف یافته شده حاوی کارتهای بانکی، کارتهای شناسایی و ۵ برگه چک مجموعا به مبلغ یک میلیارد و پانصد و بیست میلیون ریال خبر داد.
سرهنگ حمداله رحمتی پور در تشریح این خبر بیان داشت: یکی از افسران پلیس راهور استان حین انجام وظیفه یک عدد کیف گمشده حاوی کارتهای بانکی، کارتهای شناسایی و ۵ برگ چک مجموعا به مبلغ یک میلیارد و پانصد و بیست میلیون ریال را یافته که پس از هماهنگی صورت گرفته با شخص تماس حاصل شد و پس از شناسایی و حضور وی در ستاد پلیس راهور استان، کیف مذکور با محتویات کامل به این فرد تحویل گردید.
رییس پلیس راهور استان این اقدام خداپسندانه را موجب خرسندی و ابراز رضایت این شهروند عنوان کرد و ضمن تقدیر از مامور وظیفه شناس، لبخند رضایت مردم از عملکرد پلیس را یک افتخار دانست.

پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز
اداره آموزش و فرهنگ ترافیک
6 روز پیش
📢 *استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی / یکی از عوامل خطرناک در وقوع تصادفات*

📌 سرهنگ "امیر طالبی" رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار کرد: استفاده از تلفن همراه منجر به کاهش تمرکز راننده می‌شود و گاهی راننده به موجب این کاهش تمرکز و حواس‌پرتی مرتکب اشتباهاتی نظیر عبور از چراغ قرمز، تغییر مسیر رانندگی، انحراف به سمت چپ یا راست و تخطی از سرعت مطمئنه می‌شود؛ به همین علت استفاده از تلفن همراه حین رانندگی یکی از عوامل تاثیرگذار در وقوع تصادفات محسوب و انجام این عمل منجر به اعمال قانون متخلف می‌شود.

❇️ این مقام انتظامی با بیان اینکه هنگام استفاده از تلفن همراه حین رانندگی مغز قادر به دریافت و پردازش اطلاعات مربوط به وضعیت خودرو و خیابان نیست و این مسئله زمینه بروز سوانح رانندگی را فراهم می‌سازد، افزود: هنگام استفاده از تلفن همراه شنیدن هر نوع خبر که به نوعی تعادل ذهنی راننده را بر هم زند، منجر به بروز عکس‌العمل نامناسب راننده هنگام رانندگی می‌شود.

🔵 پلیس خادم مردم ،مردم حامی پلیس

🚔 پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان
6 روز پیش
1 هفته پیش
پنج اقدام برای رانندگی ایمن در باران
2 هفته پیش
🔺️رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور فراجا گفت: طرح تقسیط تخلفات رانندگی خودروهای توقیفی که دارای شرایط ترخیص می باشند تا اطلاع ثانوی ادامه می یابد به گزارش خبرنگار پلیس راهور، سرهنگ ابراهیم پور رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور فراجا در گفتگوی اختصاصی اظهار داشت: به منظور صیانت از اموال مردم، جلوگیری از ضرر و زیان، امید آفرینی و ارتقاء سرمایه ملی اجتماعی طرح تقسیط تخلفات رانندگی خودروهای توقیفی که دارای شرایط ترخیص باشند تا اطلاع ثانوی ادامه می یابد.
🔹️وی افزود: در این خصوص به تمامی دفاتر پلیس +10، شعب اجرائیات استان و شهرستان های تابعه ابلاغ گردیده است تا اطلاع ثاتوی نسبت به تقسیط تخلفات و ترخیص خودروهای توقیفی اقدام نمایند.
🔸️سرهنگ ابراهیم پور درباره نرخ ترخیص وسایل نقلیه از پارکینگ ها نیز گفت: با رایزنی ها و پیگیری هایی که انجام دادیم، نرخ ترخیص وسایل نقلیه با نرخ سال 1394 که مصوب هئیت وزیران بود انجام خواهد شد. به گفته رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور فراجا همکارانمان شرایط را به گونه ای پیش بینی کردند که مالکان خودروهای توقیفی در پارکینگ ها با کمترین زحمت و با بالاترین سرعت نسبت به ترخیص خودروهای خود اقدام کنند
2 هفته پیش
رفیعی: تصویب لایحه اسقاط خودرو یعنی نادیده‌گرفتن خسارت ۱۱ میلیارد دلاری به سلامت مردم

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس:
🔹اصلاحیه پیشنهادی دولت درباره اسقاط خودرو عملاً اسقاط خودرو را تعطیل و امضای طلایی را اجرایی می‌کند.

🔹اگر اسقاط خودرو تعطیل شود، یعنی ۸۰ درصد آلایندگی هوا و خسارت ۱۱ میلیارد دلاری به سلامت مردم را نادیده می‌گیریم.

🔹سالانه حدود ۲۷ هزار مرگ و میر منتسب به آلودگی هوا در کشور ثبت می‌شود/ایسنا
2 هفته پیش
انتقاد شدید پلیس از خودروسازان

🔹جانشین پلیس راهور: رسم شده یک پلاس جلوی اسم خودرو می گذارند برای اینکه هزینه های گزاف دریافت کنند. وضعیت خودرو در شان مردم کشور نیست.
2 هفته پیش
آیا رانندگی با موتورسیکلت‌های برقی به گواهینامه نیاز دارد؟

رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور فراجا:
🔹عده‌ای بدون داشتن گواهینامه اقدام به رانندگی با موتورسیکلت با حجم کمتر از ۵۰ سی‌سی یا موتورسیکلت‌های برقی می‌کنند که این موضوع بر خلاف قوانین و مقررات است.
2 هفته پیش
۳۵ درصد از وسایل تقلیه در کشور فرسوده است

♦️سردار هادیانفر : حتماً باید موتور اسقاط در کشور روشن شود چرا که امروز تقریبا بیش از ۳۵ درصد وسایل نقلیه در کشور فرسوده است که ۸۰ درصد از این مقدار مربوط به خودروهای سنگین است

🔸️وی افزود : از ۱۲ میلیون و پانصد هزار موتورسیکلتی که در کشور تردد می کنند حدود ۱۰ میلیون و پانصد هزار از آن کاربراتوری و فرسوده است.
3 هفته پیش
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي فرماندهي انتظامي استان از اهداء کلاه ایمنی بین موتورسیکلت سواران در شهرستان زاهدان خبر داد.
سرهنگ" محمدعلی بزی" در گفت وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، در تشریح این خبر اظهار داشت: به منظورارتقای ایمنی وکاهش تلفات و تصادفات راکبین موتورسیکلت با هدف نهادینه کردن فرهنگ استفاده ازکلاه ایمنی با همکاری سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای استان90 کلاه ایمنی به راکبین موتورسوار قانونمند اهداء شد.
وی تصریح کرد: حدود90 درصد تلفات ناشی از تصادفات موتورسیکلت به خاطر ضربه به سر می باشد که ساده ‌ترین راه استفاده از کلاه ایمنی استاندارد برای محافظت ازسرحین ضربات ناشی از تصادف است.
سرهنگ بزی در ادامه افزود؛ 85 درصد از افرادي که ازموتورسيکلت استفاده مي‌کنند، براي معيشت و تأمين نياز زندگي است که می بایست قانون را رعايت کنند. فرهنگ صحيح استفاده از موتورسيكلت و ترغيب موتورسيكلت سواران به رعايت قانون باعث كاهش تلفات ناشي از سوانح رانندگي خواهد شد
وی در پایان بيان داشت: حتی برای مسافت های کوتاه، از کلاه ایمنی استفاده کنید تا شاهد حوادث تلخ نباشی
پلیس راهور استان سیستان و بلوچستان
3 هفته پیش
38 میلیون وسیله نقلیه در کشور وجود دارد رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به خارج نشدن خودروهای فرسوده از چرخه تردد در کشور اظهار کرد: امروز ما ۳۸ میلیون وسیله نقلیه در کشور داریم و در سال جاری تا کنون ۷۴۶ هزار خودرو نیز اضافه شده و انتظار می رود که تا ۲ میلیون خودرو هم این افزایش با واردات و تولیدات داخلی برسد.
3 هفته پیش
✅ برگزاری جلسه آموزش چهره به چهره فرهنگ ترافیک برای دانش آموزان

✳️ در راستای اجرای آموزش و توسعه و ارتقاء فرهنگ ترافیک و همچنین نهادینه کردن این مهم از دوران کودکی و نوجوانی، برابر هماهنگی به عمل آمده عوامل پلیس راهور شهرستان لنگرود استان گیلان اقدام به برنامه ریزی و حضور در مدارس جهت آموزش چهره به چهره قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی به دانش آموزان نمودند.

🔷 پلیس خادم مردم، مردم حامی پلیس

🚔 پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان
3 هفته پیش
18 هزار خودرو در پارکینگ ها وجود دارد

رئیس پلیس راهور فراجا : تمام کسانی که وسایط نقلیه آن ها در پارکینگ ها توقیف است و شرایط ترخیص را دارند می توانند از قسط بندی و تقسیط جرایم استفاده کنند.

سردار هادیانفر در خصوص نرخ ترخیص وسایط نقلیه از پارکینگ ها گفت : نرخ ترخیص وسایط نقلیه با نرخ سال ۱۳۹۴ که مصوب هیئت وزیران بود اتفاق می افتد.
3 هفته پیش
🔻سهم تقصیر رانندگان در هنگام خرابی خودرو/ لزوم قراردادن مثلث خطر

سرهنگ شریفی، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ:
🔹طبق مواد ۱۱۴ و ۱۱۵ آیین نامه راهنمایی و رانندگی راننده مکلف است زمانی که خودرواش خراب شد حتما مثلث خطر را مقابل وسیله نقلیه‌اش قرار دهد.
🔹اگر پلیس سر صحنه تصادف برسد و مشاهده کند که خودرو متوقف شده، اما راننده این مثلث را قرار نداده، حتما به راننده سهم تقصیر می‌دهد.
🔹اگر این مثلث قرار نگیرد، شاید موجب تصادفات و عدم دید رانند‌گان دیگر شود.
3 هفته پیش
رئیس پلیس راهور فراجا با صدور پیامی ضمن گرامیداشت سیزده آبان " روز دانش آموز" ، از آمادگی پلیس راهور برای برگزاری باشکوه راهپیمایی سیزده آبان خبر داد

https://www.rahvar120.ir/page/shownews?id=1000879
3 هفته پیش
بخشودگی جرایم موتورسیکلت‌ها و وسایل نقلیه کشاورزی فاقد بیمه

خاندوزی، وزیر اقتصاد:
🔹️ با بخشودگی کامل جرایم موتورسیکلت‌ها و وسایل نقلیه کشاورزی فاقد بیمه شخص ثالث موافقت شده است.

🔹️حدود ۱۲ میلیون موتورسیکلت در کشور وجود دارد که کمتر از ۲ میلیون دستگاه از این تعداد دارای بیمه شخص ثالث هستند و این بخشودگی جرایم اقدام تشویقی برای بیمه شدن این وسایل است.

☑️
3 هفته پیش
اقدامات ایمنی برای رانندگی در باران
1 ماه پیش
افزایش نقل و انتقال وسایل نقلیه در سال ۱۴۰۱

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور فراجا : علی رغم افزایش نقل و انتقال وسایل نقلیه در سال جاری شاهد کاهش زمان ارائه خدمات بودیم.


سرهنگ علی محمدی در گفتگو با خبرنگار پلیس راهور فراجا با اشاره به تعداد مراکز شماره گذاری اینترنتی اظهار داشت : در استان تهران دو مرکز (میثم و خاوران ) و همچنین اصفهان ، فارس ، خراسان رضوی ، کرمان ،البرز و آذربایجان شرقی استان هایی هستند که دارای مراکز خدمات شماره گذاری اینترنتی هستند.

وی افزود : مردم عزیز می توانند از طریق سامانه سخا به نشانی sakha.epolice.ir که لینک آن در سایت راهور ۱۲۰ نیز وجود دارد ثبت نام کرده و خدمات اینترنتی دریافت کنند.

سرهنگ محمدی در ادامه با اشاره به فرآیند شماره گذاری اینترنتی بیان کرد : در شماره گذاری اینترنتی ۸۵ درصد از فرآیند کار به صورت اینترنتی انجام می شود و صرفاً برای احراز سکونت و فک پلاک است که طبق قانون باید مراجعه حضوری صورت گیرد.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور تصریح کرد : در شماره گذاری اینترنتی شخص از خودرو پیاده نمی‌شود و در کمتر از ۱۰ دقیقه کار نقل و انتقال صورت گرفته و فرد از مرکز تعویض پلاک خارج می شود.

سرهنگ محمدی در ادامه با اشاره به مزایای نقل و انتقال اینترنتی اظهار داشت : از مزایای نقل و انتقال اینترنتی این است که شخص میتواند سوابق تصادفات خودرویی که خریداری نموده را رویت کند و اگر خریدار چند تا پلاک داشته باشد می تواند انتخاب کند که کدام پلاک روی خودرویی که خریده است ، نصب شود .

وی اضافه کرد: پرداخت اینترنتی دیون دولتی ، اطلاع ازممنوعیت نقل و انتقال خودروی مورد معامله و صرفه جویی در زمان از دیگر مزایای نقل و انتقال اینترنتی می باشد.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور با اشاره به افزایش نقل و انتقال وسایل نقلیه بیان داشت: در ۶ ماهه اول امسال ، علی رغم اینکه نقل و انتقال خودرو ، ۴۲ درصد و موتورسیکلت ۷۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است اما نوبت دهی ها به روز انجام شده که دلیل آن نیز افزایش ظرفیت مراکز تعویض پلاک ، غرفه ها و همچنین اصلاح فرایند ها بوده است.

سرهنگ محمدی تأکید کرد: کاهش زمان ارائه خدمات تعویض پلاک و شماره گذاری در حالی اتفاق افتاده است که بعضی از فرایندها مانند کنترل پرداخت مالیات ، عوارض آزادراهی اضافه شده است که قبل از نوبت دهی و مراجعه حضوری به صورت اینترنتی پرداخت می شود.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به مزایایی که برای ارائه خدمات شماره گذاری اینترنتی وسایل نقلیه ذکر شد ، امیدواریم هموطنان عزیز در استان هایی که خدمات اینترنتی شماره گذاری در آن ها ارائه می شود صرفاً از این طریق اقدام به دریافت خدمات شماره گذاری کنند. همچنین قابل ذکر است که در تلاش هستیم تا در آینده نزدیک خدمات شماره گذاری اینترنتی را درسایر استان های کشور راه اندازی کنیم.
1 ماه پیش
♦️فوت روزانه ۵۵ نفر در تصادفات رانندگی/ نیمی از تصادفات موتورسواران در محورهای بزرگراهی است

سرهنگ مومنی، رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران:
🔹نیمی از تصادفات موتورسیکلت سواران در محورهای بزرگراهی بوده است.
🔹در مهرماه روزانه ۵۵ نفر مصدوم حوادث رانندگی و ۲۰۰ فقره کروکی خسارتی گزارش شده است.
🔹خوشبختانه در مهرماه امسال با کاهش تصادفات جرحی و خسارتی روبرو بودیم.
🔹۳۰ درصد متوفیان پایتخت مربوط به موتورسیکلت سواران بوده و متاسفانه تمام تصادفاتی که در مهرماه توسط موتورسواران رخ داده شاهد نداشتن کلاه ایمنی بودیم.

1 ماه پیش
*پلیس راهنمایی و رانندگی باغملک استان خوزستان*
1 ماه پیش
آیا هنگام رانندگی از گوشی خود برای مسیریابی استفاده می‌کنید؟
به یاد داشته باشید پیش از حرکت، مقصد خود را تعیین نموده و برنامه مسیریاب و نقشه را تنظیم نمایید. لمس و تنظیم گوشی هنگام رانندگی مانند این است که با چشمان بسته حرکت می‌کنید و هر لحظه احتمال بروز سانحه جبران‌ناپذیری وجود دارد.
معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فراجا
1 ماه پیش
🔴سردار سید تیمور حسینی جانشین رئیس پلیس راهورفراجا : روزانه بیش از ۱۲ هزار خودرو به‌خاطر نداشتن معاینه‌فنی جریمه می‌شوند.

✅ #پلیس_راهور
1 ماه پیش
یکی از مهمترین علل تصادفات فوتی...
1 ماه پیش
دریافت سروش پلاس