وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران


قدردانی رئیس کل بانک مرکزی از وزیر نفت برای تأمین ارز مورد نیاز کشور

📍رئیس کل بانک مرکزی طی نامه‌ای از وزیر نفت برای تأمین ارز مورد نیاز کشور قدردانی کرد.

▫️به گزارش شانا، علی صالح‌آبادی در نامه‌ای از جواد اوجی، وزیر نفت و مجموعه تلاش‌های وزارت نفت برای تأمین ارز مورد نیاز کشور و بازگشت مداوم ارز حاصل از صادرات برای پوشش نیازهای ارزی و افزایش حجم تجارت کشور تشکر کرد.

▫️ رئیس کل بانک مرکزی در این نامه از افزایش قابل‌توجه بازگشت ارز حاصل از صادرات نسبت به پارسال در نتیجه تلاش شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت خبر داده است.

▫️ پیش از این علی بهادری‌جهرمی، سخنگوی دولت از رکوردشکنی صادرات نفت ایران در ماه گذشته طی چند سال اخیر خبر داده بود.

@Shananewsroom
1 هفته پیش
ثبت بالاترین رکورد صادرات نفت و محصولات پتروشیمی ایران در آبان‌ ۱۴۰۱

📍جواد اوجی، وزیر نفت ظهر امروز سه‌شنبه، یکم آذر در آیین صبحگاه مشترک بسیجیان صنعت نفت از ثبت بالاترین رکورد صادرات نفت‌ خام، میعانات گازی و محصولات پتروشیمی ایران در آبان‌ماه امسال خبر داد و گفت:

🔸این بالاترین رکورد از سال ۱۳۹۷ (شروع تحریم‌های ظالمانه ترامپ علیه ایران) تاکنون است.

🔸از بدو شروع این دولت، کشور با مشکلاتی همچون تأمین سوخت زمستانی، کمبود سوخت مایع در نیروگاه‌ها، انجام نشدن تعمیرات اساسی در برخی پالایشگاه‌های نفتی و گازی و تشدید تحریم‌های بین‌المللی و از همه مهم‌تر فروش و صادرات نفت، میعانات گازی و محصولات پتروشیمی مواجه بود که خوشبختانه با همت و تفکر بسیجی کارکنان صنعت نفت و تلاش آنها توانستیم بر این مشکلات غلبه کنیم.

🔸هم‌اکنون در بحث اخذ مالیات حقوق کارکنان و اجرایی شدن ماده ۱۰ وظایف و اختیارات وزارت نفت به‌طور جدی از مسئولان ذی‌ربط در حال پیگیری هستیم تا همه کارکنان این صنعت به حق و حقوق خود برسند.

shana.ir/news/464860

@Shananewsroom
1 هفته پیش
بسیجیان صنعت نفت آماده گذر از گردنه‌های تحریم هستند

📍مرتضی شاهمیرزایی، فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت گفت:

▫️همه بسیجیان صنعت نفت آماده‌اند تا گردنه‌های سخت صنعت نفت در دوران تحریم را پا به پای رهبری و دولت همچون دوران دفاع مقدس طی کنند تا این صنعت در مسیر سرمایه‌گذاری، بومی‌سازی، توسعه زنجیره ارزش در بخش‌های پایین‌دستی و... گام بردارد.

shana.ir/news/464879

@Shananewsroom
1 هفته پیش
آیین صبحگاه مشترک بسیجیان صنعت نفت

📍 آیین صبحگاه مشترک بسیجیان صنعت نفت پیش از ظهر سه‌شنبه (یکم آذرماه) با حضور جواد اوجی، وزیر نفت در محوطه وزارت نفت برگزار شد.

📸 مجتبی محمدقلی

shana.ir/photo/464866

@Shananewsroom
1 هفته پیش
همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ساخت و بهره‌برداری مخازن ذخیره‌سازی نفت‌ برگزار می‌شود

📍فراخوان شرکت در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ساخت و بهره‌برداری مخازن ذخیره‌سازی نفت‌ خام مورد نیاز شرکت ملی نفت ایران، در قالب قراردادهای ساخت، مالکیت و بهره‌برداری (BOO) و ساخت، بهره‌برداری و انتقال (BOT) منتشر شد.

🔹این همایش روز دوشنبه مورخ ۲۱ آذر ماه ۱۴۰۱ در مرکز همایش‌های کوشک نفت برگزار می‌شود و حضور در همایش تنها با ثبت‌نام مجاز خواهد بود.

🔹متقاضیان شرکت در همایش می‌توانند با مراجعه به پورتال مدیریت سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار شرکت ملی نفت ایران به نشانی https://investment.nioc.ir نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام برای حضور در این همایش اقدام کنند.

shana.ir/news/464718

@Shananewsroom
2 هفته پیش
دیدار اوجی با مقام‌های ارشد ترکمنستانی در عشق‌آباد

📍وزیر نفت در سفری یک‌روزه به ترکمنستان با رئیس‌جمهوری و دیگر مقام‌های ارشد از جمله مسئول ارشد انرژی این کشور دیدار کرد.

🔹اوجی در جریان دیدار با رئیس‌جمهوری ترکمنستان پیام سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران را به وی ابلاغ کرد و در ادامه دو طرف درباره موضوع‌های مختلف از جمله انرژی، تبادلات انرژی، پتروشیمی، صادرات فرآورده، کاتالیست، راه‌آهن و صدور خدمات فنی و مهندسی گفت‌وگو و تبادل‌نظر کردند.

🔹وزیر نفت در دیدار با مقام‌های ارشد ترکمنستانی ضمن مذاکره درباره راهکارها توسعه سوآپ نفت، فرآورده و گاز، در مورد نحوه پرداخت و تبادل بدهی گازی تهران به عشق‌آباد گفت‌وگو کرد، پرداخت قسط دوم بدهی ایران به ترکمنستان هم از دیگر محورهای این سفر بود.

🔹ایران قسط ۴۰۰ میلیون یورویی از بدهی گازی به ترکمنستان را ۴ ماه پیش پرداخت کرده و درباره قسط دوم که رقم آن ۴۷۰ میلیون یوروست نیز با مقام‌های ترکمنستانی مذاکره کرده است، در سفر یک روزه اوجی به ترکمنستان هم درباره نحوه پرداخت بقیه این بدهی مذاکراتی انجام شد.

shana.ir/news/464227

@Shananewsroom
2 هفته پیش
روابط عمومی وزارت نفت برگزیده نخستین گردهمایی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی شد

📍اداره کل روابط عمومی وزارت نفت به‌عنوان برگزیده نخستین گردهمایی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی معرفی شد.

🔸به گزارش شانا، همایش ملی جهاد تبیین و اطلاع‌رسانی هنرمندانه و گردهمایی روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی امروز (پنجشنبه، ۲۶ آبان‌ماه) با حضور سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری، علی بهادری‌جهرمی، رئیس شورای اطلاع‌رسانی و سخنگوی دولت، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه و … برگزار شد.

shana.ir/news/464231

@Shananewsroom
2 هفته پیش
صنعت نفت و شرکت ملی گاز در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند

📍مجید چگنی، معاون وزیر نفت در امور گاز با تأکید بر آمادگی همه‌جانبه‌‌های کشور برای تولید پایدار گاز در فصل سرما، اعلام کرد:

🔹صنعت نفت و شرکت ملی گاز ایران در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند.

🔹دشمن با همه توان و با تحریم‌های ظالمانه همواره در حال طرح نقشه جدید است که در حوزه اقتصادی به کشور آسیب رساند، اما تاکنون با درایت، هوشیاری و اقدام‌های شاخص شما متخصصان و کارکنان ارزشمند امید دشمن ناامید شده و به فضل الهی در آینده نیز چنین خواهد بود.

🔹در هفته‌های آینده نشست‌های ویژه با سازمان اداری استخدامی داریم و موارد مهمی از قبیل ماده ۱۰ و ... را پیگیری می‌کنیم.

shana.ir/news/464696

@Shananewsroom
2 هفته پیش
در جریان سفر اوجی به ژاپن صورت گرفت

دیپلماسی فعال وزیر نفت در شرق دور

جواد اوجی برای حضور در نشست وزارتی شراکت سبز آسیا و دیدارهای دو جانبه به ژاپن سفر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، وزیر نفت و هیات همراه او به منظور شرکت در نشست وزارتی شراکت سبز آسیا (AGGPM)، دیدار با مقامات توکیو و رایزنی در حوزه انرژی عازم ژاپن شد.
جواد اوجی در اولین روز سفر در تداوم دیپلماسی انرژی دولت سیزدهم با شرکت‌های بزرگ نفت و گاز ژاپن دیدار و رایزنی کرد.
وی در دیدار با مدیران‌ عامل شرکت‌های بزرگ نفت و گاز ژاپن از جمله توشیاکی کیتامورا، مدیرعامل اینپکس، تاکشی سایتو، رئیس شرکت انئوس ژاپن، یاماموتو، مدیرعامل فوجی اویل، ترامورا، عضو هیئت مدیره مؤسسه بیمه سرمایه‌گذاری و صادرات (نکسی)، هابا، مدیرعامل نفت و گاز میتسوبیشی و مدیرعامل شرکت ماروبنی درباره فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش بالادستی و پایین‌دستی صنعت نفت ایران، همکاری‌های مشترک، تجارت حامل‌های انرژی و فناوری گفت‌وگو کرد.
https://b2n.ir/h80111
2 ماه پیش
سفر وزیر نفت به پایتخت انرژی ایران

در سفر یک روزه وزیر نفت به پایتخت انرژی ایران، به مناسبت هفته دولت، از چندین طرح صنعت نفت در عسلویه بهره برداری شد. در این سفر و همزمان با هفته دولت جواد اوجی، وزیر نفت دستور آغاز عملیات اجرایی و افتتاح چند طرح مختلف در استان بوشهر را صادر کرد:

• افتتاح واحد نخست طرح سیکل ترکیبی نیروگاه متمرکز پارس جنوبی
• افتتاح واحد مرکاپتان‌زدایی از میعانات‌گازی پالایشگاه فازهای ۲ و ۳ پارس جنوبی
• آغاز عملیات اجرایی طرح PDH/PP پالایش پارسیان سپهر
• آغاز عملیات اجرایی طرح PDH/PP پتروشیمی پارس
• بهره‌برداری رسمی از خط‌ لوله انتقال میعانات گازی پالایشگاه‌های پارس جنوبی
• بهره‌برداری از واحدهای ۳، ۴ و ۵ گازی نیروگاه سیکل ترکیبی ایران ال‌ان‌جی
• بهره‌برداری از 27 طرح مسئولیت اجتماعی در استان

@iranoilministry

#وزارت_نفت #جواد_اوجی #عسلویه #هفته_دولت #پارس_جنوبی #وزیر_نفت #میعانات_گازی #مسئولیت_اجتماعی #پالایشگاه #پایتخت_انرژی_ایران
3 ماه پیش
آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات طرح‌های گازرسانی در هفته دولت

آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۶۰۹۶ پروژه گازرسانی و توسعه‌ای صنعت گاز روز یکشنبه (ششم شهریورماه) هم‌زمان با پنجمین روز از هفته دولت با اعتبار ۱۵۶ هزار میلیارد ریال با حضور جواد اوجی، وزیر نفت و جمعی از نمایندگان مجلس در ساختمان مرکزی شرکت ملی گاز ایران برگزار شد.
@iranoilministry

#وزارت_نفت #وزیر_نفت #جواد_اوجی #گازرسانی #صنعت_گاز #هفته_دولت
3 ماه پیش
سفر وزیر نفت به پایتخت نفتی ایران

جواد اوجی، وزیر نفت صبح روز جمعه (چهارم شهریورماه) در سفر یک‌روزه خود به استان خوزستان با حضور در گلزار شهدای مدافع حرم به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد. همچنین وزیر نفت در جریان این سفر، پیش از خطبه‌های نماز جمعه اهواز در جمع مردم سخنرانی و با جمعی از خانواده‌های معظم شهدا دیدار کرد.

@iranoilministry

#وزارت_نفت #وزیر_نفت #جواد_اوجی #مدافع_حرم #اهواز #خوزستان #هفته_دولت
3 ماه پیش
اوجی در برنامه تلویزیونی جهان آرا

بازارهایی جدید برای فروش نفت پیدا كردیم

وزیر نفت گفت: ما شرایط فروش نفت را تغییر دادیم، من و همکارانم پشت میزمان ننشستیم؛ همه دنیا را دور زدیم و بازارهای جدیدی پیدا کردیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، جواد اوجی شامگاه دوشنبه (۳۱ مردادماه) در آستانه هفته دولت در برنامه زنده تلویزیونی جهان‌آرا از شبکه افق سیما با یادآوری اینکه در روزهای نخست آغاز به‌کار دولت سیزدهم شرایط سختی به لحاظ کاری در وزارت نفت حاکم بود، گفت: در آن ایام ایران بیش از ۸۷ میلیون بشکه میعانات گازی روی آب ذخیره داشت و تصور بر این بود که ما باید تعداد کشتی بیشتری برای استمرار در تولید گاز کشور به‌منظور ذخیره‌سازی میعانات گازی خریداری کنیم.
@iranoilministry
#وزارت_نفت #هفته_دولت
3 ماه پیش
دریافت سروش پلاس