اخبار آموزش و پرورش

🔈دسترسی لحظه ای به تمامی اخبار،اطلاعیه ها و بخشنامه های حوزه آموزش و پرورش، کاریابی فرهنگیان در سراسر کشور

🔵 لینک عضویت
join👇
🆔 https://sapp.ir/khabarefarhangiyan

#با_ما_به_روز_باشید


دولت لایحه رتبه‌بندی معلمان را پس می گیرد؟

علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در تلاش است تا لایحه رتبه‌بندی معلمان را بازپس گرفته و اصلاحاتی را در آن انجام دهد.

مجلس با بازگشت این لایحه به دولت مخالفت کرده و در تلاش است تا با همکاری دولت سیزدهم برای اجرای این لایحه در نیمه دوم سال ۲۵ هزار میلیارد تومان منابع اختصاص پیدا کند.


نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای این لایحه برای معلمان همراه با بازنشستگان و کارکنان اداری آموزش و پرورش ۸۰ هزار میلیارد تومان منابع می‌خواهد که دولت قادر به تأمین این منابع نیست و از همین رو تا سقف ۲۵ هزار میلیارد تومان پیشنهاد شده تا برای اجرای این طرح در نظر گرفته شود.

📢 اخبار آموزش و پرورش👇
🛑 @khabarefarhangiyan
2 روز پیش
یوسف نوری رئیس اسبق مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش گزینه سوم پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش در دولت سیزدهم است.

آن طور که رسانه‌ها گزارش دادند،  خبرگزاری مهر سوابق وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را منتشر کرده که در آن وی صعود به قله دماوند و حضور در راهپیمایی اربعین را جزو رزومه خود آورده است!

📢 اخبار آموزش و پرورش👇
🛑 @khabarefarhangiyan
2 روز پیش
🛑ایجاد رفاه با تحول در آموزش و پرورش

یوسف نوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در برنامه های من دو نکته اهمیت بیشتری دارد؛ مناطق محروم و ایجاد تحول. بی تردید معلمان ما توانمند هستند و دانشگاه فرهنگیان ما توان کسب درجه معتبر جهانی را دارد اما باید مشکلات آنها دیده و حل شود. 

وی افزود: آموزش و پرورش نیاز به تحول دارد. اگر تحول ایجاد شود؛ رتبه بندی کامل انجام می گیرد، معلم حقوق و مزایای خود را به راحتی دریافت می کند و به رفاه نسبی می رسد

📢 اخبار آموزش و پرورش👇
🛑 @khabarefarhangiyan
2 روز پیش
تکلیف رتبه بندی معلمان آخر آذر مشخص می شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف رتبه‌بندی معلمان تا پایان آذر در مجلس خبر داد و گفت؛

اجرای رتبه‌بندی معلمان در ایجاد انگیزه به معلمان مؤثر بوده و باعث می‌شود معلمان نیز با انگیزه و شور و اشتیاق بیشتری نسبت به انتقال مفاهیم علمی و درسی به دانش‌آموزان اقدام کنند


📢 اخبار آموزش و پرورش👇
🛑 @khabarefarhangiyan
2 روز پیش
تاریخ های ثبت نام و برگزاری آزمون های ورودی به دانشگاه ها و موسسات آموزشی در سال ۱۴۰۱


📢 اخبار آموزش و پرورش👇
🛑 @khabarefarhangiyan
1 هفته پیش
💠شرایط اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان و معلمان/ اداری یک مقطع تحصیلی، معلمان 2 مقطع بالاتر

▪️اعمال مدرک تحصیلی کارکنان شاغل در مشاغل اداری فقط برای یک مقطع تحصیلی و مشمولین طرح طبقه­‌بندی مشاغل معلمان کشور که در واحدهای آموزشی به امر تدریس اشتغال دارند، صرفاً تا دو مقطع تحصیلی بالاتر با احراز شرایط مجاز است.

ناصر سلیمانزاده، رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش درباره رشته‌های مورد تأیید برای ادامه تحصیل معلمان با اشاره به بخشنامه موجود که در سال 94 صادر شده است، به تسنیم گفت: رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش را به سازمان استخدامی اعلام می‌کنیم و بر اساس آن به آموزش و پرورش مجوز استخدام می‌دهند؛ همچنین شرایط احراز مشاغل در طرح طبقه‌بندی مشاغل موجود است و باید در چارچوب آن اقدام کنیم.
طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش؛ اعمال مدرک تحصیلی کارکنان شاغل در مشاغل اداری فقط برای یک مقطع تحصیلی و مشمولین طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان کشور که در واحدهای آموزشی به امر تدریس اشتغال دارند، صرفاً تا دو مقطع تحصیلی بالاتر با احراز شرایط مجاز است.

📢 اخبار آموزش و پرورش👇
🛑 @khabarefarhangiyan
1 هفته پیش
🔸مطالبات فرهنگيان شاغل و بازنشسته از دولت رئيسي

رئوس مطالبات فرهنگيان شاغل و بازنشسته از دولت جناب اقاي سيدابراهيم رئيسي بر اساس جمعبندي نظرات فرهنگيان فرهيخته از جلسات مجازي و حضوري تشكيل شده توسط مجمع فرهنگيان ايران اسلامي

تشكيل جلسات شوراي عالي آموزش و پرورش با رياست شخص رئيس جمهور طبق قانون

افزايش سهم بودجه آموزش و پرورش از بودجه سالانه كشور به حداقل ١٦٪؜ بودجه سالانه
 كاهش بخش هاي ستادي آموزش و پرورش به دو درصد جمعيت معلمان و كاركنان وزارتخانه
استمرار اجراي طرح همسانسازي حقوق بازنشستگان بر مبناي حداقل ٩٠٪؜ حقوق ناخالص شاغلين همتراز ( هرساله يكباربراساس دستورالعمل مصوب فاصله حقوق شاغلين و بازنشستگان محاسبه و احكام صادر شود )

 عملیاتی کردن لايحه نظام رتبه بندی معلمان مطابق با مصوبه مجلس شوراي اسلامي

 اجرای مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر ارتقاء فوق العاده ویژه کارمندان دولت خصوصا فرهنگيان به سقف 50 درصد بر اساس ماده 68 قانون خدمات کشوری

📢 اخبار آموزش و پرورش👇
🛑 @khabarefarhangiyan
1 هفته پیش
شرایط تعلق گرفتن حق عائله مندی و اولاد


📢 اخبار آموزش و پرورش👇
🛑 @khabarefarhangiyan
1 هفته پیش
مهلت ثبت نام «وام ضروری» بازنشستگان کشوری تا پایان آبان ماه

ثبت‌نام «وام ضروری» بازنشستگان و وظیفه‌بگیران صندوق بازنشستگی کشوری مرحله اول سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ پایان همین ماه (یکشنبه، ۳۰ آبان) به پایان می‌رسد.

همچنین تاکید شده است که ثبت نام در سامانه، الزاما حقی را برای پرداخت وام به متقاضی ایجاد نخواهد کرد.

بر اساس میزان اعتبار تخصیصی توسط بانک عامل، واجدان شرایط تعیین شده و اسامی آن‌ها در سامانه اعلام می‌شود.

📢 اخبار آموزش و پرورش👇
🛑 @khabarefarhangiyan
1 هفته پیش
#اطلاعیه_فوری 📣

📌اطلاعیه کارشناسی نیروی انسانی در خصوص بروزرسانی ابلاغ ها در سامانه LTMS

قابل توجه کلیه همکاران محترم

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت همکاران ارجمند به اطلاع می رساند با عنایت به بروزرسانی ابلاغ ها در سرور مرکزی سامانه LTMS بایسته است تمامی همکاران ارجمند اعم از اداری و آموزشی در اسرع وقت نسبت به بروزرسانی ابلاغ خود اقدام نمایند.

🔠 مراحل انجام بروز رسانی:

1⃣ ورود به سامانه LTMS
2⃣ انتخاب منوی «ارتباط با مرکز پشتیبانی»
3⃣ کلیک بر روی «درخواست جدید»
4⃣ فعال کردن تیک سمت چپ ، یعنی درخواست از «شرکت پشتیبانی سامانه»
5⃣ در قسمت «چه درخواستی دارید» همکاران روی «انتخاب دیگر» که قرمز نوشته شده است کلیک نمایند و دو گزینه ابتدایی را یکی یکی فعال نموده و بر روی دکمه ثبت اطلاعات کلیک نمایند.

⁉️ منظور از دو گزینه ابتدایی:
الف) ابلاغ من بروزرسانی گردد.
ب) رشته شغلی یا سابقه من بروزرسانی گردد.

سپس با مراجعه به منوی «اطلاعات فراگیر» در صفحه اصلی کارتابل خود مطمئن شوند بروزرسانی در ابلاغ آنها رخ داده است.

✳️ توجه: بدیهی است در صورت عدم بروزرسانی ابلاغ ها ، دوره های جدید ضمن خدمت برای آنها فعال نخواهد شد.
مدیران محترم در اسرع وقت نسبت به اطلاع رسانی این مکتوب اقدامات لازم را به عمل آورند.

ـــــــــــــــــــــــــ
#کانال_اخبار_فرهنگیان
🌹با ما بروز باشید.👇
@akhbare.farhangiyan
2 هفته پیش
🔴دستور رضایی برای حل مشکل پرداخت پاداش پایان خدمت جمعی از فرهنگیان

🔰 نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس
🔻 از دستور معاون اقتصادی رییس جمهوری به وزیر اقتصاد و رییس سازمان برنامه و بودجه برای پیگیری در پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۳۹۹ خبر داد.


📢 اخبار آموزش و پرورش ↙️
🛑 @khabarefarhangiyan
2 هفته پیش
🔴 ارایه سه بسته تسهیلاتی ویژه به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان

🔵 به اطلاع کلیه اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان می رساند که طرح جدید ارائه تسهیلات به صورت مستمر به صورت آزمایشی در چهار استان آذربایجان شرقی، قزوین، قم و شهرستان‌های استان تهران از تاریخ ۱۵ آبان ماه به مدت ده روز آغاز و پس از اجرا،این طرح از آذرماه به صورت سراسری و مستمر(ماهانه) در سراسر کشور اجرا خواهد شد


📢 اخبار آموزش و پرورش ↙️
🛑 @khabarefarhangiyan
2 هفته پیش
همترازی با اساتید دانشگاه از رتبه‌بندی معلمان حذف شد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دولت درآمد لازم برای اجرای رتبه‌بندی مشابه دانشگاهیان را ندارد و دیوان محاسبات اعلام کرده است منبع مالی که در بودجه در نظر گرفته شده است 400 میلیارد تومان درآمد داشته و 20 دستگاه به آن وصل هستند که فقط پاداش پایان خدمت 15 هزار میلیارد تومان نیاز دارد. بنابراین دولت فعلاً 25 هزار میلیارد تومان را پذیرفته که برای 6 ماه امسال حدود 12.5 هزار میلیارد تومان می شود


📢 اخبار آموزش و پرورش ↙️
🛑 @khabarefarhangiyan
3 هفته پیش
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به پیشنهاد بازگشایی مدارس ابتدایی از اول آذرماه گفت:

مدارس باید حداقل یک روز در هفته باز باشند و امکان ندارد مدرسه‌ای خودش تصمیم بگیرد که آموزش را به طور کامل در فضای مجازی ادامه بدهد


📢 اخبار آموزش و پرورش ↙️
🛑 @khabarefarhangiyan
3 هفته پیش
🛑به‌کارگیری نیروی جدید به صورت حق التدریسِ آزاد یا عناوین مشابه ممنوع شد

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش از ممنوعیت به‌کارگیری نیروی جدید در آموزش‌وپرورش به صورت حق‌التدریس آزاد یا عناوین مشابه خبر داد.

در سال جاری نیز تعداد ۵۰ هزار نفر مجوز جذب از سازمان اداری و استخدامی کشور اخذ شده که فرآیند اجرایی آن در حال انجام است.


📢 اخبار آموزش و پرورش ↙️
🛑 @khabarefarhangiyan
3 هفته پیش
🛑کلاس‌های بدون معلم بزرگترین دغدغه مردم در آموزش و پرورش

حاجی بابایی گفت:کلاس‌های بی معلم بزرگترین دغدغه  مردم در حوزه آموزش وپرورش است که گزارش‌های مردمی حاکی از نگرانی‌های والدین در این زمینه است.

در خصوص بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش وپرورش بارها هشدار داده بودیم و دستور جلسات متعددی از فراکسیون فرهنگیان به این موضوع اختصاص یافته است، از این پس نیز همه از ظرفیت‌های قانونی را برای برون رفت از وضعیت کنونی بهره برداری می‌کنیم.


📢 اخبار آموزش و پرورش ↙️
🛑 @khabarefarhangiyan
3 هفته پیش
🛑حذف بند تمام وقت بودن معلمان از لایحه رتبه بندی

علیرضا منادی سفیدان : در نشست امروز بررسی مواد لایحه رتبه‌بندی مجلس به پایان رسید و این لایحه با اعمال تغییراتی راهی صحن علنی مجلس می‌شود.

برابر نظر اعضای کمیسیون برای معلمان با رتبه آموزشیار معلم ۲۵ درصد، مربی معلم ۴۵ درصد، استادیار معلم ۶۰ درصد، دانشیار معلم ۷۰ درصد و استاد معلم ۷۵ درصد علاوه بر افزایش رتبه‌های قبلی به مجموع حقوق، مزایا و فوق‌العاده‌های مستمر و ارقام مندرج در احکام کارگزینی معلمان افزوده می‌شود.

همچنین بر اساس مصوبه کمیسیون آموزش معلمان نباید از ۸۰ درصد حداقل مجموع حقوق و فوق‌العاده‌های اعضای هیأت علمی دریافتی کمتری داشته باشند و این بند مهم با نظر کمیسیون باقی ماند.

با نظر اعضای کمیسیون موضوع مربوط به تمام وقت بودن معلمان وزارات آموزش و پرورش حذف شد تا نگرانی‌ها از بابت تدریس ۳۰ ساعته معلمان در آموزش و پرورش برای معلمان برطرف شود.


📢 اخبار آموزش و پرورش ↙️
🛑 @khabarefarhangiyan
3 هفته پیش
🔻 وزارت آموزش و پرورش از ترک تحصیل ۹۷۰ هزار دانش‌آموز خبر داد

▫️ علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، گفت که ۲۱۰ هزار دانش‌آموز دوره ابتدایی و ۷۶۰ هزار دانش‌آموز دوره متوسطه ترک تحصیل کرده‌اند. در حال حاضر آمارها نشان می‌دهد حدود ۲۱۰ هزار دانش‌آموز دوره ابتدایی و حدود ۷۶۰ هزار دانش‌آموز دوره متوسطه، تارک تحصیل داریم که این یک آسیب جدی است و باید برای آن برنامه داشته باشیم.


📢 اخبار آموزش و پرورش ↙️
🛑 @khabarefarhangiyan
3 هفته پیش
مقام وزارت بهداشت
🛑نمی توانم تصور کنم در شهرهای قرمز مدارس باز شوند

علی شریفی زارچی مدیر مرکز آمار وزارت بهداشت با هشدار نسبت به بروز پیک ششم کرونا گفت نمی‌توانم تصور کنم در شهر های قرمز مدارس باز شوند اگر به موقع به داد شهرهای قرمز نرسیم وضعیت خطرناک می شود


📢 اخبار آموزش و پرورش ↙️
🛑 @khabarefarhangiyan
3 هفته پیش
🔴عذرخواهی آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی از تاخیر در پرداخت حقوق معلمان

🔰اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی از تاخیر در پرداخت حقوق معلمان خرید خدمت استان عذرخواهی کرد و قول پیگیری داد.

🔻ضمن پوزش از معلمان عزیز بابت مشکل ایجاد شده که ناشی از تأخیر در تخصیص اعتبار مورد نیاز بوده، به اطلاع می رساند پیگیری‌های لازم در این خصوص مبذول شده است و ان‌شاءالله مشکل مطروحه در شرف حل بوده و مبلغ قرارداد همکاران گرامی پرداخت خواهد شد.
♦️ جمعی از معلمان خرید خدمت شاغل در مناطق محروم آذربایجان‌شرقی دیروز با ارسال نامه‌ای سرگشاده از عدم پرداخت حق و حقوق خود در ۱۴ ماه گذشته به رسانه‌ها شکایت کرده بودند


📢 اخبار آموزش و پرورش ↙️
🛑 @khabarefarhangiyan
3 هفته پیش
دریافت سروش پلاس