جنبش مقاومت در جنگ ارزی

@mersad_1414


🔰 این نقشه تعداد سفرهای اردوغان به قاره آفریقا را نشان می‌دهد. اردوغان رهبر غیرآفریقایی است که بیشترین سفر را به این قاره داشته است.

🔺 ترکیه به دنبال معماری تجاری خود در آفریقا، به‌ویژه در شمال و غرب آن است؛ چراکه اردوغان به‌خوبی این نکته را فهم کرده که پیشرفت یک کشور و امپراتوری شدن آن، منوط به پیشروی استراتژیک آن در فضای منطقه و بین‌الملل است.

🔺 چیزی که لیبرال‌ها در ایران آن را فهم نمی‌کنند و با فعالیت‌های بین‌المللی‌ جمهوری اسلامی به مقابله تئوریک می‌پردازند؛ یعنی به جای آنکه تجار ایرانی را در ادامه مسیری که نظامی‌ها گشودند ترغیب به فعالیت در عراق و سوریه کنند می‌گویند دست و پایمان را در داخل جمع کنیم.

#اقتصاد_مقاومتی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش
✅ لطیفه‌ای به‌نام خرید مسکن

🏷 #اختصاصی_جنبش
📸 ydac.ir/houseprice

🔰 در پی خبر رسمی‌ای که اخیرا مبنی بر رشد ۳۵۰ درصدی قیمت مسکن منتشر شد، خوب است جدای از طرح‌های معمول و متداولی که برای این معضل ارائه می‌شود، کمی پایه‌ای به این مسئله بپردازیم؛ میانگین قیمت خانه در تهران چیزی قریب به ۱۵ تا ۳۰ میلیون تومان است، یعنی قیمت خانه‌های ۵۰ متری از ۷۵۰ میلیون تا یک میلیارد و پانصد میلیون تومان خواهد بود.

🔸 حقوق کارگر که نه، حقوق مدیران هم اگر پس‌انداز شود، سه تا پنج سال طول می‌کشد تا خانه‌ای ۵۰ متری خریداری شود، مگر با وام که اقساط آن را نیز با حقوق کارگری نمی‌توان پرداخت کرد؛ همچنین با اجاره‌های سنگین و گرانی هم چه کسی می‌تواند پول پس انداز کند؟

▪️ سوال: پس چرا با این اوصاف، خانه‌هایی با کف متراژ ۱۵۰ متر به فروش می‌رسد؟ پاسخ این است که خانه، ارز، طلا و زمین کالاهای سرمایه‌ای شده‌اند؛ یعنی کالاهایی که برای رفع نیاز و مصرف شخصی خریداری نمی‌شوند بلکه برای سود کردن تهیه می‌شوند؛ هم از طریق اخذ اجاره و هم از طریق فروش با قیمت بالاتر!

🔹 این که خانه‌های میلیاردی به‌راحتی بفروش می‌رسد نشان از نفوذ #ربا در معیشت مردم دارد، زیرا کارکرد ربا ایجاد فاصله طبقاتی‌ست، سرمایه‌داری(همه مردم که توانایی پس‌انداز و سپرده‌گذاری در بانک ندارند) که پول معاف از مالیات را سر ماه می‌گیرد، چون از لحاظ مالی و معیشت تامین است و نیازی به خرید مایحتاج ندارد، کالای سرمایه‌ای می‌خرد(مثل خانه، زمین، ارز، طلا و اخیرا خودرو). سر سال هم مستاجر باید دنبال پرداخت افزایش اجاره باشد اما موجر و سرمایه‌دار به دنبال خرید ملک و سرمایه دیگر.

▫️ سوال؛ چه کسی باید تاوان طمع سود کردن این افراد را بدهد؟ مشخصاً مستضعفین، کارگران و مردم فقیر. در زمان جنگ، نیروی نظامی‌ای که به نفع دشمن عمل کند، اولویت‌ها را تغییر دهد، مهمّات و تسلیحات را به نیروها نرساند یا جایی دپو کند، جاسوسی کند و یا اطلاعات غلط برساند، در دادگاه نظامی محاکمه می شود؛ ممکن است تمام اموالش و جانش مصادره شود تا درس عبرتی باشد که سزای خائن چیست!

🔺 دیرزمانی‌ست که امام جامعه به عنوان فرمانده کل قوا دستور اعلان جنگ کرده است، چه اینکه در قانون اساسی اعلان جنگ و آشتی به عهده ولی فقیه است. قریب به ده سال است که عملا دستور #جنگ_اقتصادی از بالاترین نهاد نظامی کشور و ولی فقیه صادر شده اما نه تنها از اطلاعات عملیات خبری نیست، از استراتژی آفندی و پدافندی هم خبری نیست، بلکه مردم به‌عنوان سربازهای این نبرد رها شده گویی در زمان آشتی به‌سر می‌برند، نه نیروها توجیه شده‌اند نه خاکریزها تعیین، تمام نیروها به مرخصی رفته‌اند و کسی خط را نگهبان نیست. دیر نیست که جمله طلایی امام علی عملی شود: ملتی که با نهیب رهبر خود بیدار نشود با لگد دشمن بیدار می‌شود.

🔺 در زمان جنگ، آذوقه و تجهیزات جیره بندی می‌شود، چه این که کشور مورد حمله تحریم هم هست، حالا خود این آذوقه و مایحتاج هم سلاح محسوب می‌شود، بنابراین کسانی که جیره را رعایت نمی‌کنند، سلاح را دپو کرده‌اند، پس نباید دادگاهی شوند؟ در زمان آشتی هم کالای سرمایه ای داشتن باید جرم شناخته شود و دارنده آن مجرم؛ حال ان که ما در میانه‌ی میدان #جنگ_تمام_عیار_اقتصادی هستیم.

🔸 جرم انگاری کالای سرمایه ای نه برای پیروزی در جنگ اقتصادی بلکه برای آرامش معیشت مردم لازم است، کافی‌ست فقط اعلام شود در زمینه مسکن یا ارز و طلا و خودرو، هر کس برای مصرف شخصی کالایی را خریداری نکند، مجرم است و کالایش مصادره می‌شود؛ همه کالای مازاد خود را می.فروشند، قیمتها به شدت کاهش پیدا می کند و همه توانایی خرید خواهند داشت. کاش می‌شد این سود کردن را از اقتصاد گرفت، آن وقت کسی چشم #طمع به کالایی که دارد گران می‌شود، نداشت.

✍️ محمد وارسته

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش
✅ اسلامی، وزیر راه و شهرسازی: «مسکن نباید کالای سرمایه ای باشد. یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی را به سازمان امور مالیاتی معرفی کرده‌ایم که از مرداد ماه این سازمان باید اقدام به اخذ مالیات کند.»

🔻 در هرمی که آبراهام مازلو برای نیازهای انسان تعریف کرده بود مسئله مسکن در لایه‌های پایین در قاعده‌ی آن در کنار نیاز آب و غذا و جنسی قرار داشت. تورم شدید در بخش مسکن، فشار روانی و استیصال زیادی را برای قشر متوسط و ضعیف جامعه به وجود آورد.

◀️ طرح کاداسر، یک طرح پایه برای حل معضل مسکن و زمین است اما با همین ترفندهای ساده هم می‌شود فشار را از روی مردم برداشت. مهم این هست که باور داشته باشیم بازار آزاد آدام اسمیت فقط در یک محیط آکواریومی قابل تحقق است.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش
🎙توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: «آقای رییسی! اگر امروز به داد مردم خوزستان نرسید شاید فردا دیر باشد. آقای روحانی را مجبور کنید از منابع مربوط و با اعتبارات موجود مشکل خوزستان را حل کند. منابع بسیاری وجود دارد که می‌توان از آن‌ها هزینه کرد و نیاز نیست منابع جدیدی تعریف کرد.
اینجا و اکنون جای این سوال نیست. حتی اگر منبعی نباشد، ضروری است اولویت ها را تغییر دهیم. به جای ولخرجی ها و افزایش بی تناسب حقوق های نجومی میتوان برای مردم آسیب دیده هزینه کرد و حق را به حقدار رساند.»

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش
⚠️ جکسون پالمر، هم‌بنیان‌گذار دوج‌کوین، در یک رشته‌توییت طولانی ناامیدی خود نسبت به صنعت #رمزارز را ابراز کرده و نوشته است که این فضا به رغم ادعای غیرمتمرکز بودن، توسط «یک کارتل قدرتمند» از ثروتمندان کنترل می‌شود.

🔴 وی همچنین عنوان کرده است: «صنعت ارزهای دیجیتال شبکه‌ای از روابط مرموز تجاری و اینفلوئنسرها و رسانه‌های مزدور را به کار می‌برد تا جو «سریع پولدارشدن» را برای دریافت پول از افراد ساده‌لوح و درمانده ایجاد کند.»

🔺 پالمر می‌گوید این کارنسی‌های غیرکاغذی، یک فناوری به‌شدت راست‌گرا و ابرسرمایه‌دارانه است که با عقاید شخصی وی هیچ سنخیتی ندارد. او در ادامه اظهار کرده است که ارزهای دیجیتال تنها برای غنی‌تر کردن ثروتمندان و طبقات بالای جامعه ساخته شده‌اند و بدترین بخش از نظام سرمایه‌داری را نمایندگی می‌کنند.

#نفوذ_اقتصادی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش
✅ درحالی‌که در سال ۹۱، خودکار ایرانی تنها ۱۰ درصد از بازار نوشت‌افزار سهم داشت، بنا بر آمار منتشر شده این میزان در سال ۹۹، به ۹۰ درصد رسیده است. هم‌اکنون میزان مصرف سالانه خودکار در کشور، ۵۰۰ میلیون عدد برآورد شده و تولید سالانه خودکار ایرانی به رقم ۴۵۰ میلیون عدد رسیده است.

#اقتصاد_مقاومتی
📎 tn.ai/2539922

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش

برای مشاهده این آیتم به اپلیکیشن پیام رسان مراجعه کنید

🔺 مرگ استاندارد دلار

❇️ طرح‌ریزی استراتژیک

💢 سرفصل: شورش علیه طمع
🔹 به همراه پخش مستند رازهای پنهان پول (مایک ملونی)

🗓 تدریس شده در ۲۶ تیر ۱۳۹۳

#کلبه_کرامت
#فیلم

مرجع نشر صوت و فیلم
استاد حسن عباسی
📡 @Dr_abbasi
3 ماه پیش
🔺 خبر خوب؛ بلومبرگ در خبری اعلام کرد؛ ایران از هفته آینده اولین محموله نفت خود را از بندری در دریای عمان و بدون تنگه هرمز [گوره-جاسک] صادر خواهد کرد.

🔻 این خبر یعنی ایران در بحث صادرات محموله‌های دریایی، درحال رها شدن از وضعیت پاشنه آشیل است و اگر در جنگ نظامی احتمالی مجبور به بستن تنگه‌ی هرمز برای جلوگیری از صادرات نفت به جهان شویم همچنان می‌توانیم نفت خود را از دریای عمان صادر کنیم.
در واقع جلوی صادرات نفت کشورهای حاشیه خلیج فارس را می‌گیریم اما خودمان همچنان صادر می‌کنیم.

#جنگ_تجاری

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش
🌍 یک تصمیم ژئواکونومینک و ورود نفت ایران به مدیترانه؛ چرا اسرائیل نگران است؟!

🔰 رضا میرابیان درباره طرح احداث خط لوله انتقال نفت از عراق تا مصر و برخی اظهارات از رسانه‌های غربی مبنی بر حضور ایران در پشت‌پرده این خط اظهار داشت: «این طرح یک طرح آرزومندانه‌ای است که درواقع توافق چند کشور را به‌دنبال دارد، اما آنچه مطرح است نگرانی اسرائیل و امریکا از پیوند ایران و عراق است، به این معنا که دو کشور بتوانند در این شرایط سخت به لبنان و سوریه کمک کنند.»

🔸 وی افزود: «اکنون به دولت لبنان اجازه نمی‌دهند که از ایران نفت وارد کند، به دولت سوریه هم اجازه نمی‌دهند به منابع نفتی خود دسترسی پیدا کند، امریکا با کمک مزدوران خود منابع نفت سوریه را اشغال کرده‌اند که شرایط زندگی روزمره را برای مردم این دو کشور بسیار دشوار کرده است، مثلا مردم برای چند لیتر بنزین مجبورند حتی چند روز در صف بایستند.»

🔹 این کارشناس حوزه انرژی با بیان این‌که ایالات‌متحده و اسرائیل تمایل ندارند هم‌گرایی بین ایران و عراق منجر به کمک‌رسانی به دو کشور سوریه و لبنان شود، تصریح کرد: «قطعا امریکا و اسرائیل از پیوند بین ایران و عراق به‌اضافه سوریه و لبنان نگرانند، چراکه در این صورت دسترسی نفت ایران به دریای مدیترانه، لبنان و سوریه فراهم می‌شود. »

▫️وی با بیان اینکه غرب به‌دنبال این هست که از این پیوند چهارجانبه جلوگیری شود، گفت: «احداث خط لوله بین عراق، اردن و مصر در چارچوب اجلاس شورای همکاری عربی است، این شورای سه نفره در زمان صدام شکل گرفت و بعد از سرنگونی رژیم بعث مسکوت ماند تا این‌که چند سال پیش دولت عراق و عمان مایل بودند که این شورای همکاری شکل بگیرد، بر این اساس چند جلسه در اردن و مصر برگذارشده و در آخرین جلسه در بغداد نسبت به راه‌اندازی شورا تصمیم‌گیری شد، بنابراین نگرانی اسرائیل این است که این اجلاس منجر به همکاری اعراب شود و آن را مزاحم و رقیب خود می‌داند و احساس می‌کنند پیوند عراق، مصر و اردن به معنایی پای ایران را به مدیترانه و این شورا باز می‌کند.»

▪️میرابیان خاطرنشان کرد: «ماجرای خط لوله الزاما اینگونه نیست که ما بخواهیم از این خط نفت خود را به مصر برسانیم، ما امکان صادرات نفت به هر نقطه‌ای را داریم. بحث بر سر این است که اگر پیوند ایران و عراق مستحکم‌تر شود، نفت جمهوری اسلامی به دریای مدیترانه می‌رود و در مرحله سوم برقراری ارتباط نفتی با سوریه و لبنان است.»

🔻 وی تاکید کرد: «ایران این اختیار را دارد که نفت را به هر کشوری منتقل کند، آنچه مورد حساسیت امریکا و اسرائیل است اینکه نفت ایران به عراق و در مرحله بعد وارد سوریه و مدیترانه شود، درواقع وقتی پیوند استراتژیک بین ایران و عراق برقرار شود پایه سوم سوریه، لبنان و مدیترانه و در نهایت دسترسی ایران به دیگر کشورها است.»

#جنگ_اقتصادی_محور_مقاومت

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش
🔴 مدیر عامل اتحادیه سراسری دام‌داران گفته که ۵.۵ میلیون تن نهاده دامی در بنادر جنوبی وجود دارد اما ترخیص نمی‌شود. به دلیل کمبود نهاده‌های دامی، گاوهای آبستن و شیری روانه کشتارگاه می‌شوند.

▫️ گفتنی‌ست در استان‌های مختلف کشور، چه جنوبی و چه شمالی، خبرهای بدی از وضعیت دام‌ها به‌گوش می‌رسد؛ از ذبح گاوهای آبستن به بهانه کمبود گوشت گرفته تا تلف شدنِ گوسفندهای پرورشی از گرسنگی!
ماجرای هورالعظیم فقط جنجال رسانه‌ای و کاور ماجرا بود که گفته شد برای بی‌آبی تلف شدند اما دلیل اصلی بی‌آبی دام‌ها نیست بلکه گرسنگی آن‌هاست!

▪️حداقل سه کارخانه بزرگ روغنکشی متعلق به شرکت‌های خانواده مدلل که یکیشان در خوزستان است وجود دارد که سهم قابل توجهی از تامین بازار را داشتند و اکنون تمایلی برای استخراج روغن کلزای ندارند. دلیل آن هم واضح است؛ آن‌ها خودشان بزرگترین واردکنندگان دانه‌های روغنی هستند و ترجیح می‌دهند از دانه‌های وارداتی ارزان خودشان که با ارز دولتی خریداری شده استفاده کنند!

#فساد_اقتصادی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش
🔺 «یک پاکت انتخاب کن و توی اون روزِ خاص، بهش عمل کن!»

#یاداوری

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش
🔴 این نقشه تغییر شریک تجاری کشورها از ایالات متحده به سمت چین از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۰ را نشان می‌دهد. در حال حاضر چین بعنوان شریک اول بیشتر کشورها به‌ویژه مللِ در حال توسعه تبدیل شده است.

🔻 در کنار استفاده از فرصتِ رابطه رقابتی چین با امریکا، باید توجه داشت که چین قدرت اول اقتصادی دهه‌ی آینده جهان خواهد بود و وابستگی بیش‌از حد اقتصاد ما به این کشور، سبب آسیب‌پذیری در آینده خواهد شد؛ چراکه حداقل در یک دهه‌ی پیشرو و باتوجه به قدرت صادرات چین، ارتباط بیش‌از حد اقتصاد ما با چین یعنی واردات بیشتر!

#اقتصاد_مقاومتی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش
✅ امیرالمؤمنین -علیه‌السلام- می‌فرمایند: «به هلاکت انداخته خویش را، کسی که طمع را شعار خویش ساخته است.»

💠 امروزه نیز پایه‌ی ارائه‌ی بسیاری از نظرات و راهکارهای اقتصادی توسط کارشناسان لیبرال، طمع است. در حالی‌که همانطور که قبلاً شرح دادیم، جدای از این‌که اقتصاد اسلامی با طمع مشکل دارد، بعضی اقتصاددانان پیشروِ جهان مانند مایک ملونی، با توضیح چگونگی سقوط تمدن‌ها و امپراطوری‌ها با طمع، به این نتیجه رسیده‌اند که این مؤلفه‌ی اقتصاد لیبرالی، یک جامعه را نابود می‌کند.

🔻 اما در هرصورت، خرید، تکاثر و به حداکثر رساندن سود شخصی از اصول #اقتصاد_کلاسیک است که انسان را در مواجهه با منابع کمیاب، خصلتاً «بهینه‌یاب» و «بیشینه‌یاب» تعریف می‌کند و اصالت را به خرید کالای بیشتر می‌دهد. از این‌رو، انسان مانند مورچه یک حیوان است؛ حیوانی اقتصادی که مهم‌ترین ویژگی آن، #طمع است.

#اقتصاد_اسلامی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش
🎥 ببینید| دکتر روستاآزاد، رییس سابق دانشگاه شریف: «یک دانشجوی اقتصاد در طول تحصیل خود اصلا مباحث حلال و حرام را نمی‌خواند. یکی از مشکلات ما این است که اساتید ما جزوات خود را به‌روز نمی‌کنند و بعضا ده الی بیست سال یک جزوه را تدریس میکنند!»

#اقتصاد_علم_بحران_زا

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش
✅ اندر احوالات پاسخ به شایعاتی که لیبرال‌ها با هر اقدام نمایشی بایدن پخش می‌کنند

#توئیت_نگار
📎 t.co/wLAFj09hDw

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش
🔴 سهم ایران از بازار تجاری کشوری مانند سوریه که سال‌ها برای دفاع از آن در راستای استراتژی منطقه‌ای خود جنگیده است، رقمی بسیار ناچیز است؛ در مقابل ترکیه، چین و امارات از خلاء تجاری ایران به خوبی استفاده کرده‌اند!

🔺 ضعف دیپلماسی در عین قوت میدان!

#جنگ_تجاری

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش
✅ چنین نگاهی اگر در اقتصاد وارد شود، دیگر دولت با استفاده از #طمع و ایجاد هیجان در جامعه به‌دنبال پیش‌بُرد اقتصادش نخواهد بود.

#اقتصاد_اسلامی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش
🔰 مانع تراشی‌های آذربایجان جلوی افزایش صادرات ایران به روسیه را گرفته است

🔸 بیشترین صادرات ایران به روسیه از مسیر زمینی کشور آذربایجان می‌گذرد و این کشور موانعی در این راه ایجاد می‌کند؛ به گونه‌ای که در پائیز و زمستان سال گذشته بعضا عبور کامیون‌های ترانزیتی ایران از این کشور از ۲۵۰ کامیون در روز به زیر ۳۰ کامیون در روز کاهش یافت.

🔹 توقف بیش از حد کامیون‌های ایرانی در گمرک آستارا در حالی است که حدود ۸۵ درصد از صادرات ایران به روسیه را مواد غذایی تازه اعم از میوه‌ها، سبزی‌جات و صیفی‌جات تشکیل می‌دهند که از فسادپذیری بالایی برخوردار هستند.

▫️ترکیه در صادرات کالاهای مذکور به روسیه، رقیب جدی ایران محسوب می‌شود و به نظر می رسد یکی از دلایل اصلی سنگ‌اندازی‌های کشور آذربایجان بر سر راه ترانزیت کالاهای ایرانی به روسیه، تعمیق روابط این کشور با ترکیه است.

▪️همچنین سال‌هاست که حضور علنی اسرائیل در دومین کشور شیعه‌ی جهان، جمهوری آذربایجان، وجود دارد که چندی پیش موجب خوشحالی افسر امنیتی رژیم صهیونسیتی نیز شده بود.

#جنگ_تجاری

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش
✅ مجریان فاسد کنار زده شدند، اکنون وقتِ شناخت طراحان فاسد است

#نفوذ_اقتصادی
#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش
🔻 اینفوگرافیک | وعده‎های برجامی روحانی که محقق نشد!

#برجام_خسارت_محض

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 ماه پیش
دریافت سروش پلاس